Üniversite Puanları ve YKS Robotu

Üniversite Puanları ve YKS Robotu

Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversite tercihleri döneminde Üsküdar Üniversitesi, Aday Üsküdar, Hangiüniversite web sayfalarımızda tercih yapacak adayların işini kolaylaştıracak YKS Robotumuz olacaktır. İstanbul ve yakın illerde oturan adaylar tercih ve tanıtım günlerimize katılarak, YKS Robotumuzda adayın düşündüğü bölümleri ve üniversitelerin listesi verilecektir. İstanbul dışındaki adaylar ise diledikleri ortamda web sayfalarımızdaki YKS Robotumuzdan yararlanabilirler.

Üniversite Puanları ve YKS Robotu Kullanımı

Daha önceki yıllarda üniversite sınavına giren adayların sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil puanlarında birden fazla türü vardı. Her bir puan türünde birden fazla puanın olması tercih yapacak adayların kafasını karıştırıyordu. Ancak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’yla (YKS) birden fazla puan türü tek puana indirildi. Dolayısıyla aday üniversite sınavına hazırlandığı alanda aldığı puan ve başarı sırasına göre bölüm tercihi yapacak. Fakat tercih yapacak adayın birden fazla puan türünde yeterli puanı olduğunda alternatif bölümleri de tercih etme olanağına sahip olacaktır.

Üniversite Puanları ve YKS Robotu Kullanılarak Birden Fazla Bölüm Listelenebilir

Örneğin hem Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü tercih edecek SAYISAL puanına hem de Psikoloji bölümünü tercih edecek EŞİT AĞIRLIK puanına sahip olması gibi. Tabi burada tercih döneminde adayın en çok dikkat edeceği konu kendi ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre bölüm tercihi yapması gerekir.