Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı - Hakkında

Uluslararası İlişkiler Ofisi

Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı; Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak öncelikli görevimiz dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimizin en kaliteli eğitim-öğretim hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. Başvuru sistemimiz üzerinden yapılan ilgili başvurular uzmanlarımızca değerlendirilmektedir. Süreçlerimiz öğrencilerin Üniversitemizle ilk temaslarından başlayarak kabul mektupları, vize desteği, kesin kayıt, Üniversite uyum süreci ve ikamet izni alımını kapsar. Bu sayede Türkiye’de yüksek öğretim görmek isteyen bütün öğrencilere ilgili mevzuat kapsamında rehberlik edilir. Ofisimiz uluslararası öğrenci kabul süreçlerine ek olarak Üniversitemizin dünya çapında tanınırlığı, tanıtımı ve ilgili kuruluşlarla ilişkilerinin düzenlenmesinden sorumludur.
Detaylı Bilgi İçin: https://international.uskudar.edu.tr/en 
***
Erasmus Ofisi

Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı; Erasmus, İkili Değişim Anlaşmaları ve diğer uluslararası değişim anlaşmaları çerçevesinde, öğrencilerin uluslararası değişim programlarından faydalanma fırsatlarını oluşturmayı ve artırmayı amaçlamaktadır.
Öğrencilerin sorunsuz bir şekilde yurt dışında öğrenim görüp geri dönebilmeleri için eğitim kuruluşları ile iletişim ve değişim programlarına ilişkin süreçleri yönetir, ortaklık kurulan üniversitelerle gerekli yazışmaları yapar, ikili anlaşmaları hazırlar, günceller ve imza sürecini takip eder. Yabancı uyruklu öğrencilerin Üniversitemize kazandırılmaları ve ülkemizde sorunsuz ağırlanmalarını sağlar.
Detaylı Bilgi İçin: //erasmus.uskudar.edu.tr