Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO)

Ülkemizin ihtiyacına uygun olarak, sağlık personelini yetiştirmeyi hedeflemiştir. Bu elemanlar hekimle hasta arasında kaliteli sağlık hizmetini sunacaklardır. Bu amaçla öğrencilerimize sunulan eğitimin kalitesi, öğrencilerimizin Sağlık Bilimleri Fakültelerine dikey geçişine de imkân vermektedir.

Biliyoruz ki sağlık hizmetlerinin kaliteli olması, sağlık personelinin kaliteli olmasıyla yakından ilgilidir. Böyle bir durumda toplum kaliteli sağlık hizmeti alabilecektir. On yılı aşkın süredir ülkemizde sağlık alanında devam eden gelişmeler ve kazanımlar bu konuyu daha çok öne çıkarmıştır. Yeni teknolojik gelişmeleri kullanabilen ve hasta ile iletişimi iyi olan elemanları yetiştirmenin zorunluluğu ortadadır.


Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunları

Mezunlarımızın sağlık hizmeti verilen kurumlarda, hastanelerde verdikleri hizmetlerin oluşturduğu memnuniyetin bilgilerini geri dönüşüm ile alıyoruz. Bunlardan dolayı son derece mutluyuz. Bu okulumuzun ve öğrencilerimizin geleceği için çok önemlidir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalar

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, kaliteli teorik eğitimin yanında, uygulamalar için kendi laboratuvarlarından ve aynı binada hizmet veren Sağlık Bilimleri Fakültesinin laboratuvarlarından yararlanmaktadır. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi bünyesinde hizmet veren NP Beyin Hastanesi ve Tıp Merkezlerinden, İstanbul’daki bazı Üniversite Hastaneleri ile Kamu Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin imkânlarından da yararlanılmaktadır.

Üsküdar Çarşı Yerleşke

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO), Çarşı Yerleşke/Üsküdar (Adres: Mimar Sinan Mah. Selman-ı Pak Cad. İsmail Dümbüllü Sok. No:4 34664 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Haberler » Tümünü Listele

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Duyurular » Tümünü Listele

23 ŞUB 2021

2020-2021 Bahar Dönemi SHMYO Kurum İçi Yatay Geçiş Sonuçları

Öğrencilerimizin, mali ve öğrenci işleri kayıt işlemlerini 22.02.2021-25.02.2021 tarihleri arasında 09:30-17:00 saatleri arasında tamamlamaları gerekmektedir.NOT: Öğrencilerin belirtilen tarih aralıklarında ilk olarak ÖSYM puan kartı ile Çarşı Yerleşke öğrenci işlerine gelip kurum içi yatay geçişlerini onayladıklarını beyan eden dilekçeyi doldurmaları, sonrasında mali kayıt işlemleri için mali işler birimine gitmeleri gerekmektedir. 26.02.2021 itibariyle İlk ve Acil Yardım (NÖ) programı kayıt hakkı kazanıp kayıt olmayan öğrenciler olması durumunda yedek liste kayıt için davet edilecektir.Aşağıdaki linkten yatay geçiş başvuru sonucunuzu TC kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:http://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/sonuc

23 ŞUB 2021

2020-2021 BAHAR DÖNEMİ ÇAP BAŞVURUSU SONUÇLARI

Çap Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Çap Kayıt Onayı” için 26.02.2021 tarihine kadar Çarşı Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ne gelerek ekte yer alan formu ve ÖSYM Puan Kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Gelemeyecek öğrencilerin ekte yer alan dilekçeyi doldurup ÖSYM Puan Kartları ile birlikte dogucan.ozdemir@uskudar.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.GANO'su 3.75 ve üzeri olan öğrencilerin ÇAP yapabilecekleri program dışındaki başvuruları senato tarafından bireysel olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucu Üniversitemiz Senatosuna sunulacak olan öğrencilerimizin 26.02.2021 tarihine kadar Çarşı Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ne gelerek ekte yer alan formu ve ÖSYM Puan Kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Gelemeyecek öğrencilerin ekte yer alan dilekçeyi doldurup ÖSYM Puan Kartları ile birlikte dogucan.ozdemir@uskudar.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.Asil listede yer alan öğrenciler arasında 26.02.2021 tarihine kadar kayıt yapmayan öğrenci olması durumunda 02.03.2021 tarihinden itibaren yedek listeden öğrenciler, kayıt için davet edilecektir.Bir programda asil bir başka programda yedek listede yer alan öğrenciler 01.03.2021 tarihine kadar kayıt hakkına sahiptir. 02.03.2021 tarihine kadar yedek listede oldukları programdan sıra gelmemesi durumunda asil olarak yerleşmiş oldukları programa kayıt haklarını kaybetmeyeceklerdir.Kayıt olan öğrencilerin anadal programında başarıyla tamamlamış oldukları derslerden ÇAP programı müfredatındaki ortak derslere ait muafiyet işlemleri ÇAP danışman hocaları kontrolünde otomatik yapılacaktır.Aşağıdaki linkten ÇAP başvuru sonucunuzu TC kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:http://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/cap_sonucNot: (2) Anadal programında “Üsküdar Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilen burs veya indirimlerden yararlanan öğrenciler, ÇAP yaptıkları programda da bu haklarından yararlanırlar. Anadal programından mezun olan ancak çift anadal programını bitiremeyen öğrencinin bursluluk süresi, Burs Yönergesi’nde anadal için belirtilen azami süre bir (1) yıl kadar uzatılabilir.ÇAP onay dilekçesi.pdf

18 ŞUB 2021

PROGRAMLARIN SEYRELTİLMİŞ LABORATUVAR PLANLARI

Sevgili Öğrenciler,2020-2021 Bahar Eğitim-Öğretim dönemi SHMYO Programlarında TEORİK olan tüm dersler ONLİNE (çevrimiçi) olarak yürütülecektir. Ancak sadece LABORATUVAR/UYGULAMA dersleri dileyen öğrencilerin yüz yüze, dileyenlerin ise online olarak katılım sağlamasıyla KARMA (HİBRİT) olarak yürütülecektir.Laboratuvar/uygulama derslerinde yüz yüze katılımını seçen öğrencilerimizin grup listeleri (laboratuvar/uygulama derslerine hangi hafta katılacaklarının listeleri) ilgili dersin öğretim elemanı tarafından STIX üzerinden öğrencilere duyurulacaktır.Laboratuvar/Uygulama derslerini Yüz yüze olarak görmek isteyen öğrencilerimiz fiziksel mesafe kuralları gözetilerek seyreltilmiş laboratuvarlarda yüz yüze, bu derslerini online olarak görmek isteyen öğrencilerimiz de eş zamanlı olarak PERCULUS (ALMS) üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir.Grup listelerinde sadece Laboratuvar/Uygulama derslerine Yüz yüze katılmak isteyen öğrencilerimiz yer almaktadır.NOT 1: STIX üzerinden ilgili dersinizde paylaşılan excel dosyasını açarak, dosya içerisinde isminizin hangi grupta yer aldığını ve hangi haftalarda sadece yüz yüze şekilde Laboratuvar/Uygulama dersine katılacağınızın bilgisini görerek derslerinize katılım sağlamanızı önemle rica ederiz.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!