Öğrenci - Başvuru ve Kayıt Koşulları

BURSLAR ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ÖDEME SİSTEMİ KAYIT REHBERİ E-DEVLET KAYDI ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU ÖĞRENCİ NUMARASI ÖĞRENME SÖZLEŞME ONAYLAMA İNDİRİMLİ İSTANBULKART BAŞVURULARI

2023 Kesin Kayıt Adımları

E-Devlet Üzerinden Kayıt

  1. Çevrimiçi öğrenci bilgi formunun doldurulması (Bkz Öğrenci Bilgi Formu Sistemi)
  2. Mali kayıt işlemlerinin yapılması (Bkz Ödeme Sistemi) (Tam burslu öğrenciler için sadece Sözleşme Onaylama işlemi yapılması yeterlidir)
  3. E-devlet sisteminden kesin kayıt işleminin yapılması (Bkz E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri)

NOT: E-devlet üzerinden kayıt olan öğrencilerimiz evrak teslimi yapmayacak olup öğrenci kimlik kartlarını eğitime başladıkları hafta Öğrenci İşleri Biriminden alabilirler.

Yerleşkeye Gelerek Kayıt

  1. Çevrimiçi öğrenci bilgi formunun doldurulması (Bkz Öğrenci Bilgi Formu Sistemi)
  2. Mali kayıt işlemlerinin yapılması ( A-B Blok)
  3. Öğrenci İşleri Birimine evrak teslim edilmesi (D Blok)
  4. Öğrenci kimlik kartı alınması (D Blok)

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  1. Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi (Aslı görüldükten sonra iade edilecektir)
  2.  ÖSYM Sonuç Belgesi

 Not 1: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.

 Not 2: 2023 YKS ile kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2023 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde, Açık Öğretim Liseleri öğrencilerinden bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adayların ise mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Ocak 2024 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde, asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. Bu durumdaki adayların Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri

Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden yerleşkeye gelmeden elektronik kayıt yaptırmak isteyenler 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden e-devlet üzerinden kayıt yaptırabilirler. E-Devlet üzerinden elektronik kayıt yapan öğrencilerimizin evrak teslimi yapmaları gerekmemektedir.

Adayların e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilmeleri için öncelikle mali kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Mali kayıt işlemleri ile ilgili olarakÖdeme Sistemisekmesinde anlatılan uygulamalar vasıtasıyla mali kaydını tamamlayan öğrenciler e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tam Burslu olarak kazanan öğrenciler Sözleşme Onaylama linkinden sözleşme onaylama işleminden sonra e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilirler.

İlk 5 Tercih Bursundan faydalanabilecek durumda olan adaylar, ÖSYM aday işlemleri sisteminden aldıkları tercih listesini maliisler@uskudar.edu.tr adresine göndererek ücret güncellemeleri yapıldıktan sonra kayıt işlemlerini yapabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler ile aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler için elektronik kayıt yapılamayacak olup bu durumdaki öğrencilerin Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir.   

Öğrenci Bilgi Formu Sistemi

Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce veya elektronik kayıt yapmadan önce aşağıdaki linkten 28 Ağustos 2023-01 Eylül 2023 tarihleri arasında öğrenci bilgi formu doldurmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de öğrenci bilgi formu doldurabileceklerdir. Öğrenci bilgi formunun doldurulması kesin kayıt yerine geçmemektedir.

Öğrenci Bilgi Formu için Tıklayınız 

Yerleşke Kayıt Tarihleri

Akademik Birim

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Kayıtların Yapılacağı Adres

Tıp Fakültesi

27.09.2023

03.10.2023

Üsküdar Üniversitesi

Altunizade Merkez Yerleşkesi


Altunizade Mah. Üniversite Sok. No:14

Altunizade/Üsküdar/İstanbul

0216 400 22 22

Diş Hekimliği Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
İletişim Fakültesi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Kayıt Saatleri

Kayıt işlemleri 09:00-18:00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

Ulaşım Bilgileri İletişim Bilgileri