Öğrenci - Başvuru ve Kayıt Koşulları

BURSLAR ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ÖDEME SİSTEMİ ÖĞRENCİ EL KİTABI  KAYIT KILAVUZU

Kayıt için gerekli belgeler

  1. Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi
    (Aslı görüldükten sonra iade edilecektir)
  2. ÖSYM Sonuç Belgesi
  3. İlk ve Acil Yardım programına alınacak öğrenciler için, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını ve boy kilo bilgilerini gösteren rapor

Not 1:  İlk ve Acil Yardım programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması nedeniyle 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Not 2: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.

Not 3: 2018 YKS ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 28 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri

2018 YKS ile Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden yerleşkeye gelmeden elektronik kayıt yaptırmak isteyenler 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

Adayların e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilmeleri için öncelikle mali kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Mali kayıt işlemleri ile ilgili olarak Ödeme Sistemi sekmesinde anlatılan uygulamalar vasıtasıyla uzaktan mali kaydını tamamlayan öğrenciler e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tam Burslu olarak kazanan öğrenciler mali işlerden herhangi bir işlem yapmadan e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilirler.

İlk 5 Tercih Bursu veya özel belge gerekliliği olan burs seçeneklerinden  faydalanabilecek durumda olan adayların, belge sunmaları gerektiğinden Altunizade Merkez Yerleşkesine gelerek kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

İlk ve Acil Yardım programını kazanan öğrencilerin sağlık raporu sunmaları gerektiğinden Altunizade Merkez Yerleşkesine gelerek kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Öğrenci Ön Kayıt Sistemi

Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce veya elektronik kayıt yapmadan önce aşağıdaki linkten ön kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de ön kayıt işlemi yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin de online ön kayıt işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Ön kayıt işlemi kesin kayıt yerine geçmemektedir.

Ön Kayıt için tıklayınız

Yerleşke Kayıt Tarihleri

Akademik Birim

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Kayıtların Yapılacağı Adres

İnsan ve Toplum Bilimleri

Fakültesi

03/09/2018

07/09/2018

Üsküdar Üniversitesi

Altunizade Merkez Yerleşkesi

Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No:14

Altunizade/Üsküdar/İstanbul

0216 400 22 22

Mühendislik ve Doğa

Bilimleri Fakültesi

03/09/2018

07/09/2018

Sağlık Bilimleri

Fakültesi

03/09/2018

07/09/2018

İletişim Fakültesi

03/09/2018

07/09/2018

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

03/09/2018

07/09/2018

Kayıt Saatleri

Kayıt işlemleri 09:00-19:00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

Ulaşım Bilgileri İletişim Bilgileri