Öğrenci - Başvuru ve Kayıt Koşulları

BURSLAR ÖĞRENİM ÜCRETLERİ ÖDEME SİSTEMİ KAYIT REHBERİ E-DEVLET KAYDI ÖN KAYIT ÖĞRENCİ NUMARASI ÖĞRENME SÖZLEŞME ONAYLAMA

2020 YKS Kesin Kayıt Adımları

E-Devlet Üzerinden Kayıt

  1. Ön kayıt işleminin yapılması (Bkz Öğrenci Ön Kayıt Sistemi)
  2. Mali kayıt işlemlerinin yapılması (Bkz Ödeme Sistemi) (Tam burslu öğrenciler için sadece Sözleşme Onaylama işlemi yapılması yeterlidir)
  3. E-devlet sisteminden kesin kayıt işleminin yapılması (Bkz E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri)

NOT: E-devlet üzerinden kayıt olan öğrencilerimiz evrak teslimi yapmayacak olup öğrenci kimlik kartlarını eğitime başladıkları hafta Öğrenci İşleri Biriminden alabilirler.

Yerleşkeye Gelerek Kayıt

  1. Ön kayıt işleminin yapılması (Bkz Öğrenci Ön Kayıt Sistemi)
  2. Mali kayıt işlemlerinin yapılması
  3. Öğrenci İşleri Birimine evrak teslim edilmesi
  4. Öğrenci kimlik kartı alınması

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  1. Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi (Aslı görüldükten sonra iade edilecektir)
  2.  ÖSYM Sonuç Belgesi

 Not 1: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.

 Not 2:2020 YKS ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. Bu durumdaki adayların Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir. 

E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri

Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden yerleşkeye gelmeden elektronik kayıt yaptırmak isteyenler 05-07 Ekim 2020  tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden e-devlet üzerinden kayıt yaptırabilirler.E-Devlet üzerinden elektronik kayıt yapan öğrencilerimizin evrak teslimi yapmaları gerekmemektedir.

Adayların e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilmeleri için öncelikle mali kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Mali kayıt işlemleri ile ilgili olarak Ödeme Sistemi sekmesinde anlatılan uygulamalar vasıtasıyla mali kaydını tamamlayan öğrenciler e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tam Burslu olarak kazanan öğrencilerSözleşme Onaylama linkinden sözleşme onaylama işleminden sonra e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler ile aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler için elektronik kayıt yapılamayacak olup bu durumdaki öğrencilerin Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir.   

Öğrenci Ön Kayıt Sistemi

Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce veya elektronik kayıt yapmadan önce aşağıdaki linkten ön kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de ön kayıt işlemi yapabileceklerdir.  Ön kayıt işlemi kesin kayıt yerine geçmemektedir.

Ön Kayıt için tıklayınız 

Yerleşke Kayıt Tarihleri

Akademik Birim

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Kayıtların Yapılacağı Adres

Tıp Fakültesi

05/10/2020

09/10/2020 

 

 

Üsküdar Üniversitesi

Altunizade Merkez Yerleşkesi

Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No:14

Altunizade/Üsküdar/İstanbul

0216 400 22 22

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

05/10/2020

09/10/2020 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

05/10/2020

09/10/2020 

Sağlık Bilimleri Fakültesi

05/10/2020

09/10/2020 

İletişim Fakültesi

05/10/2020

09/10/2020 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

05/10/2020

09/10/2020 

Kayıt Saatleri

Kayıt işlemleri 09:00-18:00  saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

Ulaşım Bilgileri İletişim Bilgileri