Tercih Dönemi - Üniversite Tanıtım Videoları

Üniversite Tanıtım Videoları

Teknolojiyle birlikte aday öğrenciler üniversite ile ilgili merak ettikleri soruların cevaplarına üniversite tanıtım videolarına ulaşarak anında yanıt bulabilmektedir. Hem yıl içinde hem de tercih dönemi için üniversite videoları aday açısından birer rehberdir.

Adaylar Üsküdar Üniversitesi ile ilgili bilgilere hazırlanan tanıtım videoları üniversitenin web sayfası ve aday öğrenci sayfalarında ulaşma olanağına sahipler.

Üniversite Tanıtım Videoları ve Bölümler

Adaylar, Üsküdar Üniversitenin İletişim, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İnsan ve Toplum Bilimleri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri altında yer alan bölümlerine ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda yer alan programlarına burada okuyan öğrencilerle birlikte hazırlanan bölüm ve program tanıtım videolarını izleyerek ulaşabilirler.

Üniversite Tanıtım Videoları ile Üniversiteler Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz

Üniversitelerin tercih ve tanıtım günlerine katılma imkânı olmayan adaylar bulundukları şehirden farklı şehirlerde bulunan üniversitelere tanıtım videoları ile ulaşma imkânına sahiptir. Çünkü üniversite tanıtım videolarının amacı üniversiteye gitmeden önce sanal ortamla oradaki gerçekliği ve yaşamış olacaklar. 

Tanıtım videoları ile aday öğrenciler tercih etmeyi düşündükleri üniversitenin fiziki imkânları, barınma imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetleri ve diğer imkânları hakkında görsel olarak bilgi alma şansına sahip olurlar. Üniversiteden alınan bu bilgiler aynı zamanda üniversite akademik çalışmaları hakkında da bilgi edinmiş olur.