Üniversite Oryantasyon Programları

Üsküdar Üniversitesi Oryantasyon Programları ile yeni öğrencilerine merhaba diyor

Üniversite Oryantasyon Programı Nedir?

Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış öğrencileri, ders programlarına başlamadan önce üniversitenin işleyişi, akademinin dışında faaliyet gösteren birimleri, yerleşkeler ve öğrencilerin faydalanabilecek alanları ile ilgili bilgileri paylaşmak üzere hazırlanan programlardır. Oryantasyon programları ile üniversitenin, akademik, sosyal ve kültürel imkanları hakkında bilgiler paylaşılarak öğrencilerin ders programı öncesi okula hızlı uyum sağlaması hedeflenmektedir.

Üsküdar Üniversitesi yeni öğrencilerini üniversite ve yerleşke hayatına hazırlıyor

Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari kadronun katılımıyla hazırladığı oryantasyon programı ile yeni öğrencileri üniversitenin tüm işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgilendiriyor.

Kurumsal İletişim, Öğrenci İşleri, Bilgi Teknolojileri, Sağlık Kültür ve Spor, Kütüphane Dokümantasyon, Kariyer Merkezi ile Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı apsamında hazırlanan videolarda her birimin yöneticisi tarafından öğrencilerin merak ettiği konular hakkında kısa bilgiler paylaşılıyor.

Yeni öğrencilerin üniversite hayatına ve yerleşke kültürüne hızlı adapte olması amacıyla hazırlanan oryantasyon programında; dersler dışında öğrencilerin faydalanabileceği alanlar, başvuru noktaları, kulüpler, spor ve sosyal tesisler, laboratuvarlar, kütüphaneler, idari birimlerin işleyiş şekli ve öğrencilerin bu birimlerden nasıl destek alabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yer alıyor.

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı

Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı

Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı Programı

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı

Kariyer Merkezi Daire Başkanlığı Oryantasyon Programı