İletişim Fakültesi

İnsan ve toplum yaşamının her kesitinde merkezi öneme sahip olan iletişimin, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere koşut olarak toplumsal değişim ve dönüşümün motor gücü rolünü üstlendiği de gözlenmektedir. Bilgi çağını yaşamakta olan dünyamızda iletişimin yalnızca bugünün değil, geleceğin biçimlenmesinde de baş rolde olması iletişim eğitiminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi de alanda iyi yetişmiş nitelikli akademik kadrosu, son teknolojiyle donanmış fiziki olanaklarıyla, misyon ve vizyonuna yakışır eğitim-öğretim programıyla kalifiye iletişimciler yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktadır.

İletişim Fakültesi Bölümleri

2013-2014 eğitim öğretim yılında İletişim Bilimleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya olmak üzere üç bölümle eğitim öğretime başlayan İletişim Fakültesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibarıyla Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik, Görsel İletişim Tasarım, Reklam Tasarımı ve İletişimi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren de Halkla İlişkiler olmak üzere altı bölümle eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim Fakültesinde Eğitim Öğretim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitim öğretim, bir yılı isteğe bağlı İngilizce hazırlık, dört yılı lisans olmak üzere toplam beş yılda tamamlanmaktadır. İngilizce hazırlık almak istemeyen öğrencilerimiz ise lisans eğitimlerini dört yılda tamamlamaktadırlar.

İngilizce hazırlığın dışında dört yıllık lisans eğitimi vermekte olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde uygulanmakta olan ders programı, öğrencinin hem sağlam bir entelektüel temele sahip olması hem de mesleki anlamda gerekli bilgi donanımını kazanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans eğitiminin ilk iki yılında ağırlıklı olarak genel bilimsel formasyon dersleri verilmekte, sonraki iki yıl içerisinde ise öğrencinin eğitim aldığı bölümün gerektirdiği mesleki derslere ağırlık verilmektedir. Böylece dört yılın sonunda öğrenci iletişim alanında hem sağlam bir düşünsel formasyona hem de mesleki anlamda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadır.

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

18 TEM 2019

Yaz Okulu Ders Bilgileri

Yaz Okulu Ders Bilgileri için tıklayınız.İngilizce I-II Ders Bilgileri için tıklayınız.

08 TEM 2019

Sedat Simavi Ödülleri için başvurular başladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl çeşitli alanlarda verilmekte olan Sedat Simavi Ödüllerinin 2019 yılı başvuruları başlamış olup, 30 Eylüle kadar devam edecektir. Sosyal bilimlerin, fen bilimlerinin, sağlık bilimlerinin ve iletişim bilimlerini çeşitli dallarında verilmekte olan Sedat Simavi Ödülleri Ödül Yönetmeliği ve Ödül Seçici Kurul metinlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.Sedat Simavi Ödülleri İlanıSedat Simavi Ödülleri Yönetmeliği

03 TEM 2019

Yaz Okulunda Açılacak Dersler Hakkında (03.07.2019)

İletişim Fakültesi Yaz Okulu’nda açılacak derslerin listesini görmek için tıklayınız.İletişim Fakültesi Yaz Okulu’nda öğrenciler en fazla 15 AKTS’ye kadar ders alabilmektedirler.Yaz Okulundan ders alacak öğrenciler kesin kayıt ve ücret ödeme işlemlerini 26 Haziran Çarşamba gününden itibaren yapabilirler

İletişim Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!