Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

İletişim Fakültesi

İletişim Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

23 EYL 2022

“TEK DERS SINAVI” DUYURUSU

“Üsküdar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” nin 32. maddesine istinaden İletişim Fakültesi’nden mezun olabilmek için tek dersi kalan öğrencilerin Tek Ders Sınavı başvuru dilekçelerinin  30 Eylül 2022  tarihine kadar e posta yoluyla ya da dekanlığa elden teslim edilmesi gerekmektedir.Not:·         Başvuru dilekçeleri aşağıdaki mail adreslerine gönderilebilir,Fakülte Sekreteri: Ayşegül Okkıran: aysegul.okkiran@uskudar.edu.trFakülte Asistanı: Ufuk Türkyılmaz: ufuk.turkyilmaz@uskudar.edu.tr·         Sınav günü için ilgili dersin hocası ile irtibata geçilmelidir. Ek: (Başvuru Dilekçesi için tıklayınız)

13 EYL 2022

2022-2023 Güz Dönemi İletişim Fakültesi Kurum İçi Yatay Geçiş Sonuçları

Öğrencilerimizin, mali ve öğrenci işleri kayıt işlemlerini 14-20 Eylül 2022 tarihleri arasında 09:30-17:00 saatleri arasında tamamlamaları gerekmektedir. NOT: Öğrencilerin belirtilen tarih aralıklarında ilk olarak ÖSYM puan kartı ve ÖSYM yerleşme belgeleri ile Kuzey Öğrenci İşlerine gelerek kurum içi yatay geçişlerini onayladıklarını beyan eden dilekçeyi doldurmaları, sonrasında mali kayıt işlemleri için mali işler birimine gitmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki linkten yatay geçiş başvuru sonucunuzu TC kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/sonuc

10 EYL 2022

ÇAP VE YANDAL SONUÇLARI!

Başvuruları onaylanan öğrencilerin, 16 Eylül 2022 tarihine kadar onay dilekçesini doldurup Ufuk Bey’e (ufuk.turkyilmaz@uskudar.edu.tr) teslim etmeleri gerekmektedir.Çap Başvuru sonuçlarının görmek için tıklayınız.Yandal Başvuru sonuçlarını görmek için tıklayınız.Çap Başvuru onay dilekçesi için tıklayınız.Yandal Başvuru onay dilekçesi  için tıklayınız.İnsan ve toplum yaşamının her kesitinde merkezi öneme sahip olan iletişimin, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere koşut olarak toplumsal değişim ve dönüşümün motor gücü rolünü üstlendiği de gözlenmektedir. Bilgi çağını yaşamakta olan dünyamızda iletişimin yalnızca bugünün değil, geleceğin biçimlenmesinde de baş rolde olması iletişim eğitiminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi de alanda iyi yetişmiş nitelikli akademik kadrosu, son teknolojiyle donanmış fiziki olanaklarıyla, misyon ve vizyonuna yakışır eğitim-öğretim programıyla kalifiye iletişimciler yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktadır.


İletişim Fakültesi Bölümleri

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında İletişim Bilimleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya olmak üzere üç bölümle eğitim öğretime başlayan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi günümüzde; Yeni Medya ve İletişim, Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Çizgi Film ve Animasyon olmak üzere 7 lisans programıyla eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim Fakültesinde Eğitim Öğretim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitim öğretim, bir yılı isteğe bağlı İngilizce hazırlık, dört yılı lisans olmak üzere toplam beş yılda tamamlanmaktadır. İngilizce hazırlık almak istemeyen öğrencilerimiz ise lisans eğitimlerini dört yılda tamamlamaktadırlar.


İngilizce hazırlığın dışında dört yıllık lisans eğitimi vermekte olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde uygulanmakta olan ders programı, öğrencinin hem sağlam bir entelektüel temele sahip olması hem de mesleki anlamda gerekli bilgi donanımını kazanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans eğitiminin ilk iki yılında ağırlıklı olarak genel bilimsel formasyon dersleri verilmekte, sonraki iki yıl içerisinde ise öğrencinin eğitim aldığı bölümün gerektirdiği mesleki derslere ağırlık verilmektedir. Böylece dört yılın sonunda öğrenci iletişim alanında hem sağlam bir düşünsel formasyona hem de mesleki anlamda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadır.


Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güney Yerleşkede C-D Blok içerisinde bulunmaktadır.(Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No: 16 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüleyin

İletişim Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İletişim Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!