Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday

İletişim Fakültesi

İletişim Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

14 HAZ 2024

2023-2024 Bahar Dönemi Bütünleme Programı

24-28 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bütünleme sınavlarının programı belli oldu. Programa aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.2023-2024 Bahar Dönemi Bütünleme ProgramıNot: Pedagojik formasyon bütünleme sınavı için ayrı bir duyuru yapılmayacaktır. Pedagojik formasyon derslerinin bütünleme sınav bilgileri yukarıdaki tabloda yer almaktadır. 

07 HAZ 2024

“Bir Film Projesi Nasıl Tasarlanır?” Sine-Atölye etkinliğine davetlisiniz

“Bir Film Projesi Nasıl Tasarlanır?” başlıklı Sine-Atölye etkinliği 11 Haziran Salı günü saat 14.00-17.00 arasında Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda gerçekleşecektir.ÜÜ Sinema Kulübü ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ortak etkinliği olarak gerçekleştirilecek olan etkinliğe, Yapımcı ve Senaryo Yazarı Orhan Koçak ve Yapımcı Uğur Deniz Terzioğlu katılacak. Atölye sonunda öğrenciler “Sunum Dosyası” ve “Bütçe Hazırlanması” konu başlıklarının altında yer alan farklı konular hakkında ve bir film projesi hazırlığının aşamaları hakkında bilgi sahibi olacaklar. Not: Atölye etkinliği 14:00-17:00 arasında Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Öncesinde saat 12:00-13:00 arasında SETEM’in ödül töreni Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ile yine Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekletirilecektir. Etkinlik adı: Sine-Atölye: “Bir Film Projesi Nasıl Tasarlanır?”Tarihi: 11.06.2024Saat: 14.00 - 17.00Yer: Fuat Sezgin Konferans SalonuKonuk: Yapımcı ve Senaryo Yazarı Orhan Koçak ve Yapımcı Uğur Deniz Terzioğlu*Etkinlik Üniversitesi Kültürü dersi kapsamındadır.Not: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

06 HAZ 2024

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Öğrenci Sergisine davetlisiniz

Çizgi Film ve Animasyon bölümümüzün Sahne Tasarımı ve Sinematografi dersi çalışmalarından oluşan Öğrenci Sergisi 7-14 Haziran tarihlerinde Güney Yerleşke A Blok Lobi Alanı’nda gerçekleşecektir. Tüm öğrencilerimiz davetlidir.Etkinlik adı: Öğrenci SergisiTarihi: 7 - 14 Haziran 2024Yer: Güney A Blok LobiNot: Etkinlikler başta olmak üzere, fakülte ile ilgili önemli tüm gelişmelerden haberdar olmak için if.uskudar Instagram hesabını takip edebilirsiniz.İnsan ve toplum yaşamının her kesitinde merkezi öneme sahip olan iletişimin, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere koşut olarak toplumsal değişim ve dönüşümün motor gücü rolünü üstlendiği de gözlenmektedir. Bilgi çağını yaşamakta olan dünyamızda iletişimin yalnızca bugünün değil, geleceğin biçimlenmesinde de baş rolde olması iletişim eğitiminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.


Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi de alanda iyi yetişmiş nitelikli akademik kadrosu, son teknolojiyle donanmış fiziki olanaklarıyla, misyon ve vizyonuna yakışır eğitim-öğretim programıyla kalifiye iletişimciler yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktadır.İletişim Fakültesi Bölümleri

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında İletişim Bilimleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya olmak üzere üç bölümle eğitim öğretime başlayan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi günümüzde; Yeni Medya ve İletişim, Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Çizgi Film ve Animasyon olmak üzere 7 lisans programıyla eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim Fakültesinde Eğitim Öğretim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitim öğretim, bir yılı isteğe bağlı İngilizce hazırlık, dört yılı lisans olmak üzere toplam beş yılda tamamlanmaktadır. İngilizce hazırlık almak istemeyen öğrencilerimiz ise lisans eğitimlerini dört yılda tamamlamaktadırlar.


İngilizce hazırlığın dışında dört yıllık lisans eğitimi vermekte olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde uygulanmakta olan ders programı, öğrencinin hem sağlam bir entelektüel temele sahip olması hem de mesleki anlamda gerekli bilgi donanımını kazanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans eğitiminin ilk iki yılında ağırlıklı olarak genel bilimsel formasyon dersleri verilmekte, sonraki iki yıl içerisinde ise öğrencinin eğitim aldığı bölümün gerektirdiği mesleki derslere ağırlık verilmektedir. Böylece dört yılın sonunda öğrenci iletişim alanında hem sağlam bir düşünsel formasyona hem de mesleki anlamda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadır.


Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güney Yerleşkede C-D Blok içerisinde bulunmaktadır.(Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No: 16 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüleyin

İletişim Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İletişim Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!