Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

İletişim Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

18 OCA 2022

2021-2022 Güz Dönemi Final Sınavları

İletişim Fakültesi 2021-2022 Güz Dönemi Final Sınav Tablosuna erişmek için tıklayınız. Tabloda bulunmayan derslerin final sınavları ödev/proje vb. yöntemlerle yapılmaktadır. İlgili dersler için dersin öğretim üyesi/görevlisi ile iletişime geçilmelidir.

14 OCA 2022

‘Foto Muhabirliği: Türkiye ve Dünyada’ söyleşisi

Gazetecilik Bölümü’nün düzenlediği ve Dr. Öğr. Üyesi Eren Ekin Ercan tarafından gerçekleştirilecek olan ‘Foto Muhabirliği: Türkiye ve Dünyada’ söyleşisine Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Simber Atay konuk oluyor. Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan etkinliğe aşağıdaki Zoom bağlantısından katılabilirsiniz.19 Ocak 2022 Çarşamba 13:00https://uskudar-edu-tr.zoom.us/j/95787243991

06 OCA 2022

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Paneli

Gazetecilik Bölümü’nün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği ‘Pandemi Sürecinde Sahada Gazetecilik’ konulu panele tüm ilgililer davetlidir. Online ortamda gerçekleştirilecek etkinliğe aşağıdaki Zoom bağlantısı ile katılabilirsiniz.10 Ocak 2022 Pazartesi 14.30https://uskudar-edu-tr.zoom.us/meeting/register/tJcocu6qqz4jE9XfU2WpXW5kJ9CR1-30Tg-Tİletişim Fakültesi

İnsan ve toplum yaşamının her kesitinde merkezi öneme sahip olan iletişimin, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere koşut olarak toplumsal değişim ve dönüşümün motor gücü rolünü üstlendiği de gözlenmektedir. Bilgi çağını yaşamakta olan dünyamızda iletişimin yalnızca bugünün değil, geleceğin biçimlenmesinde de baş rolde olması iletişim eğitiminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.


Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi de alanda iyi yetişmiş nitelikli akademik kadrosu, son teknolojiyle donanmış fiziki olanaklarıyla, misyon ve vizyonuna yakışır eğitim-öğretim programıyla kalifiye iletişimciler yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktadır.

İletişim Fakültesi Bölümleri

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında İletişim Bilimleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya olmak üzere üç bölümle eğitim öğretime başlayan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi günümüzde; Yeni Medya ve İletişim, Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo, Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Çizgi Film ve Animasyon olmak üzere 7 lisans programıyla eğitim öğretime devam etmektedir.

İletişim Fakültesinde Eğitim Öğretim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde eğitim öğretim, bir yılı isteğe bağlı İngilizce hazırlık, dört yılı lisans olmak üzere toplam beş yılda tamamlanmaktadır. İngilizce hazırlık almak istemeyen öğrencilerimiz ise lisans eğitimlerini dört yılda tamamlamaktadırlar.


İngilizce hazırlığın dışında dört yıllık lisans eğitimi vermekte olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde uygulanmakta olan ders programı, öğrencinin hem sağlam bir entelektüel temele sahip olması hem de mesleki anlamda gerekli bilgi donanımını kazanmasına yönelik olarak hazırlanmış bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans eğitiminin ilk iki yılında ağırlıklı olarak genel bilimsel formasyon dersleri verilmekte, sonraki iki yıl içerisinde ise öğrencinin eğitim aldığı bölümün gerektirdiği mesleki derslere ağırlık verilmektedir. Böylece dört yılın sonunda öğrenci iletişim alanında hem sağlam bir düşünsel formasyona hem de mesleki anlamda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadır.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güney Yerleşkede C-D Blok içerisinde bulunmaktadır.(Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No: 16 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüleyin

İletişim Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İletişim Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!