Sosyal Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

27 OCA 2023

PSİKOLOJİ DOKTORA ŞUBAT 2023 YETERLİK SINAVI HK.

PSİKOLOJİ DOKTORA PROGRAMI ŞUBAT YETERLİK SINAVI YAZILI SINAV 13 ŞUBAT 2023 PAZARTESİ SAAT 10:00  ÇARŞI YERLEŞKE 305 NUMARALI SINIFSÖZLÜ SINAV  16-17 ŞUBAT2023 PERŞEMBE / CUMA SAAT 09:00 ÇARŞI YERLEŞKE SALACAK TOPLANTI SALONUÇARŞI YERLEŞKEMİZDE YAPILACAKTIR.

27 OCA 2023

2022-2023 GÜZ YY FİNAL SINAV PROGRAMI

Değerli Öğrencilerimiz, 2022-2023 Güz Yarıyılı final sınav takvimine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Tabloda olmayan derslerle ilgili dersin öğretim üyesinden bilgi alabilirsiniz.Başarılar dileriz.2022-2023 Güz Final Programı.pdf   11.01.2023 TARİHİNDE REVİZE EDİLMİŞTİR.

17 OCA 2023

2022-2023 BAHAR YARIYILI YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Değerli aday öğrencilerimizin dikkatine;Başvuru sonucunuzu aşağıdaki linkten T.C. kimlik ya da Pasaport numaranızı girerek sorgulayabilirsiniz. https://app.uskudar.edu.tr/form/enstitu/sobe_kesin_kayit/Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 17.01.2023- 23.01.2023 tarihleri arasında Çarşı Yerleşkemizde olacaktır.Yedek listeden yerleşmeye hak kazananların ise asil listeden kayda hak kazanan öğrencilerin kayıt durumlarına göre, kontenjan dahilinde 24 Ocak 2023 tarihinden sonra telefonla aranacaktır. KAYIT SIRASINDA İSTENEN BELGELER:– Lisans diploması aslı ve fotokopisi veya e-devlet mezun belgesi– Lisans not belgesinin (transkript) aslı ve bir adet fotokopisi– ALES Sınav sonuç belgesi (Tezli program kazananlar için)– Kimlik fotokopisi– Fotoğraf (2 Adet)

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış lisansüstü programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde aşağıdaki programlar yer almaktadır:

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

 Aile Danışmanlığı
(Tezli - Tezsiz)
 Felsefe
(Tezli - Tezsiz)
 Görsel İletişim Tasarımı
(Tezli - Tezsiz)
 Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
(Tezli - Tezsiz)
 Klinik Psikoloji
(Tezli - Tezsiz)
 Medya ve Kültürel Çalışmalar
(Tezli - Tezsiz)
 Nöropazarlama
(Tezli - Tezsiz)
 Sosyoloji
(Tezli - Tezsiz)
 Uluslararası İlişkiler
(Tezli - Tezsiz)
 Uygulamalı Psikoloji
(Tezli - Tezsiz)
 Yeni Medya ve Gazetecilik
(Tezli - Tezsiz)


DOKTORA PROGRAMLARI

 Görsel İletişim Tasarımı
 Psikoloji
 Uluslararası İlişkiler
 Yeni Medya ve İletişim


Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları; Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı sağlamaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

(***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunları kabul edilmektedir.)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!