Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik, Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

06 AĞU 2020

ZORUNLU KLİNİK ÇALIŞMA ( STAJ ) HAKKINDA ( KLİNİK PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI)

Değerli öğrencilerimiz;Klinik psikoloji yüksek lisans programı için YÖK ve Sağlık Bakanlığı’nın salgın önlemi önerileri doğrultusunda Mart ortasından bu yana zorunlu klinik çalışma uygulamasını durdurmuştuk.Bu hafta enstitümüze iletilen YÖK – Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci kılavuzunda,klinik stajların sağlık merkezlerinde gereksiz kalış sürelerinin azaltılarak, belli saat aralıklarında yoğunlaştırılmış pratik uygulamalar yapılacak şekilde planlama yapılması, kalan süreler için kazanımlara yönelik olarak dijital ortamda hasta görüşmeleri, vaka analizleri, proje, sunum hazırlama/makale yazımı/ödev gibi uygulamaların da ek olarak değerlendirilmesi önerilmiştir.Bu öneriler kapsamında NP Beyin Hastanesi Başhekimliği ile yeniden görüşme sağlanmıştır.31 Ağustostan itibaren Klinik Psikoloji Yüksek Lisans öğrencilerimiz klinik çalışmalarını 7 kişilik gruplar halinde ve birer hafta süreyle yapabileceklerdir.Ekim ayından itibaren her ayın son haftası akşam saatlerinde öğrencilerimize çevrim içi klinik çalışma telafi eğitimi de verilecektir.Çevrim içi telafi eğitimine katılmak her öğrenci için zorunludur. Ancak hastanede yapılacak klinik çalışma isteğe bağlıdır. Hastanede bir hafta süreli klinik çalışmaya katılan öğrencilerin de klinik çalışmayı tamamlamış sayılmaları için çevrimiçi telafi eğitimine katılmaları gerekmektedir.Hastanede isteğe bağlı klinik çalışmaya katılmak için lütfen sosyal bilimler enstitüsü sekreterimiz Ahmet Topoğlu’na aşağıdaki formatta bilgilerinizi e-posta atınız ahmet.topoglu@uskudar.edu.trHer grupta 7 kişi olabilmesi nedeniyle ikinci üçüncü tercihlerinizi de yazınız ama üç tercihiniz de doluysa size bunlar dışında bir tarih önerilecektir.Öncelik 4. Dönemdekilere verilecektir.31 Ağustos-31 Mayıs aralığında rezervasyon yapabilirsiniz. Tarihleri ilk gün pazartesi, son gün cumartesi olacak biçimde yazınız.Ad – soyad:Öğrenci No:Kaçıncı dönemdesiniz?:Salgın öncesi Mart – Eylül 2020 aralığı için staj randevusu almış mıydınız? 1 tercihiniz tarih aralığı:2. tercihiniz tarih aralığı:3. tercihiniz tarih aralığı:Telefon numaranız:Mail adresiniz: Çevrimiçi telafi eğitimle ilgili duyuru daha sonra yapılacaktır ancak ekim ayından itibaren her ayın son haftasında 2 akşam olarak yürütülecektir. Saygılarımızla 

21 TEM 2020

KLİNİK PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI BİLİM SINAVI SONUÇLARI

17.07.2020 TARİHLİ BİLİM SINAVI KLİNİK PSİKOLOJİ  YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLAR AŞAĞIDAKİ LİNKTEN T.C KİMLİK NUMARALARI İLE SORGULAMA YAPABİLİRLER.http://app.uskudar.edu.tr/form/enstitu/sobe_kesin_kayit/klinik-psikoloji-yuksek-lisans-programi

21 TEM 2020

UYGULAMALI PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI BİLİM SINAVI SONUÇLARI

17.07.2020 TARİHLİ BİLİM SINAVI UYGULAMALI PSİKOLOJİ  YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLAR AŞAĞIDAKİ LİNKTEN T.C KİMLİK NUMARALARI İLE SORGULAMA YAPABİLİRLER.http://app.uskudar.edu.tr/form/enstitu/sobe_kesin_kayit/uygulamali-psikoloji-yuksek-lisans-programi

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!