Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik, Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler  ve Felsefe  Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji ve Yeni Medya ve İletişim  Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Sosyal Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

19 EKI 2020

KLİNİK PSİKOLOJİ VE UYGULAMALI PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI SEMİNER DERSİ HAKKINDA

Değerli öğrencilerimiz,Prof.Dr.Muhsin Konuk Tarafından verilecek olan seminer dersi ile ilgili bilgilendirme aşağıdadır.Hocamızın notu:“Arkadaşlar merhaba,iki hafta perşembe günü ((22.10.2020 ve 29.10.2020) sat 15.30 da topluca ders yapacağız. Bu hafta size bu dersin içerik ve amaçlarını, gelecek hafta da arama motorlarından literatür taramasını nasıl yapacağımızı anlatacağım. katılımlarınızı istirham ediyorum."SaygılarımlaDerse katılım için Zoom Bilgileri aşağıdadır:22.10.2020 saat 15:30 için Zoom bağlantı linki ve bilgileri aşağıdadır.Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/2296070566?pwd=emEyWFNTc01WOHdYTU9Id2VSWEl1QT09Meeting ID: 229 607 0566Passcode: 31044329.10.2020 saat 15:30 için Zoom bağlantı linki ve bilgileri aşağıdadır.Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/2296070566?pwd=emEyWFNTc01WOHdYTU9Id2VSWEl1QT09Meeting ID: 229 607 0566Passcode: 310443

19 EKI 2020

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARDA ÇEVRİMİÇİ DERSLERE GİRİŞ BİLGİLENDİRMESİ

Değerli öğrencilerimiz,Lisansüstü programlarda verilecek olan çevrimiçi derslere https://lms.uskudar.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.Kullanıcı adı : Öğrenci numaranızŞifre : Adınızın baş harfi (Büyük harf ile) + TC Kimlik numarası + * olacak şekilde yazarak giriş yapabilirler. (Örnek: T12345678911*) Sistemde üzerinize tanımlanmış derslere ait canlı dersleri nasıl izleyeceğinize ve sistemin nasıl kullanılacağına dair bilgilendirme için https://uskudar.edu.tr/tr/uek adresini ziyaret edebilirsiniz

19 EKI 2020

2020-2021 GÜZ YARIYILI DERS PROGRAMLARI

PSİKOLOJİ DOKTORA DERS PROGRAMI.xlsxKLİNİK PSİKOLOJİ 1. DÖNEM DERS PROGRAMI.xlsxKLİNİK PSİKOLOJİ 2 DÖNEM DERS PROGRAMI.xlsxKLİNİK PSİKOLOJİ 3 DÖNEM DERS PROGRAMI.xlsxUYGULAMALI PSİKOLOJİ DERS PROGRAMI.xlsxBİLİMSEL HAZIRLIK UYG. PSİKOLOJİ DERS PROGRAMI.xlsxYENİ MEDYA VE GAZETECİLİK DERS PROGRAMI.xlsxMEDYA VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR YLP DERS PROGRAMI.xlsxNÖROPAZARLAMA YLP DERS PROGRAMI.xlsxGÖRSEL İLETİŞİM YLP DERS PROGRAMI.xlsxAİLE DANIŞMANLIĞI DERS PROGRAMI.XLSXULUSLARARASI İLİŞKİLER YLP DERS PROGRAMI.xlsxSOSYOLOJİ DERS PROGRAMI.xlsxFELSEFE YLP DERS PROGRAMI.xlsx

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!