Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik, Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler  ve Felsefe  Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji ve Yeni Medya ve İletişim  Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Sosyal Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

11 OCA 2021

FİNAL PROGRAMI 2020-2021 GÜZ YARIYILI

SOBE - 2020-2021 Güz - Final Sınav Programı.xlsx

17 ARA 2020

PSİKOLOJİ DOKTORA TEZ İZLEM KOMİTESİ DUYURUSU

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ PSİKOLOJİ DOKTORA TEZ İZLEM KOMİTESİ DUYURUSUSosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Doktora Programı 2021 Yılı 1. Tez İzlem Komiteleri8 Şubat 2021 Pazartesi günü https://zoom.us/j/97182245429ve 10 Şubat 2021 Çarşamba günü https://zoom.us/j/97602661200çevrimiçi ortamda yapılacaktır.

17 ARA 2020

PSİKOLOJİ DOKTORA YETERLİK YAZILI VE SÖZLÜ SINAVI DUYURUSU

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ PSİKOLOJİ DOKTORA YETERLİK YAZILI VE SÖZLÜ SINAVI DUYURUSUSosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Doktora Programı 2021 Yılı 1. Doktora Yeterlik SınavıYazılı Sınav 1 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 10:00 ‘da Çarşı Yerleşke 3. Kat 305 numaralı derslikte yapılacaktır.Yazılı sınavda 75 ve üzeri alan ya da daha önceki yeterlik yazılı sınavında başarılı bulunmuş adaylar için sözlü sınav:3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 9:00’dan itibaren Çarşı Yerleşke 3. Kat Salacak Salonu’nda yapılacaktır.Yeterlik sınavına girmek isteyen öğrencilerin enstitü sekreterliğine ibrahim.demirci@uskudar.edu.tr dilekçe vermeleri gerekmektedir. Son Başvuru Tarihi: 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 15:00’dir.Dilekçeler elden ya da eposta ile enstitü sekreterliğine ulaştırılmalıdır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!