Sosyal Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

09 MAY 2022

DUYURU. 8. BİLİM VE FİKİR FESTİVALİ/DERSLER

Değerli Öğrencilerimiz, 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek 8. Bilim ve Fikir Festivali kapsamında Çarşı Yerleşke'de dersler yapılmayacak olup, 13 Mayıs 2022 Cuma günü akşamı II. öğretim dersleri devam edecektir. Bilgilerinize sunulur. Not: Derslerin telafisi yapılacaktır. 

29 NİS 2022

Önemli Duyuru!

Değerli öğrencilerimiz,Üsküdar Üniversitesi Senatosu’nun 28 Nisan 2022 tarihli ve 2022/16 sayılı toplantısında görüşüldüğü üzere Ramazan Bayramı’nı müteakip 05 – 07 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki tüm derslerin, öğrencilerimiz için geçerli olmak üzere çevrimiçi (online) yapılmasına oy birliği ile karar verilmiş olup laboratuvar dersleri ise telafisi yapılmak koşuluyla ileri bir tarihe ertelenmiştir.Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur,Üsküdar Üniversitesi Rektörlüğü

20 NİS 2022

2021-2022 BAHAR YARIYILI VİZE SINAV TAKVİMİ

Değerli Öğrencilerimiz, 2021-2022 Bahar Yarıyılı vize sınav takvimine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Tabloda, değerlendirme şekli/sınav tarihi hakkında bilgi olmayan derslerle ilgili dersin öğretim üyesinden bilgi alabilirsiniz.Başarılar dileriz. 20.04.2022 tarihi itibarı ile güncel program aşağıdadır. 2021-2022 Bahar Vize Programı.pdf

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış lisansüstü programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

SOBE bünyesinde Klinik Psikoloji (Tezli/Tezsiz), Uygulamalı Psikoloji (Tezli/Tezsiz), Aile Danışmanlığı (Tezli/Tezsiz), Felsefe (Tezli/Tezsiz), Görsel İletişim Tasarımı (Tezli/Tezsiz), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Tezli/Tezsiz), Medya ve Kültürel Çalışmalar (Tezli/Tezsiz), Nöropazarlama (Tezli/Tezsiz), Sosyoloji (Tezli), Uluslararası İlişkiler (Tezli/Tezsiz), Yeni Medya ve Gazetecilik (Tezli/Tezsiz) yüksek lisans programları ile Psikoloji, Yeni Medya ve İletişim, Uluslararası İlişkiler, Görsel İletişim Tasarım doktora programları yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları; Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı sağlamaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

(***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunları kabul edilmektedir.)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!