Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimler Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik, Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler  ve Felsefe  Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji ve Yeni Medya ve İletişim  Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Sosyal Bilimler Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

21 EYL 2020

ULUSLARARASI İLİŞKİLER YÜKSEK LİSANS PROGRAMI BİLİM SINAVI HAKKINDA DUYURU

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programına kabul için yapılacak yazılı bilim sınavı, 23 Eylül 2020 günü TSİ 12:00-12:45 saatleri arasında çevrimiçi (online) gerçekleştirilecektir. Aday öğrenciler sınava, başvuru esnasında bildirdikleri e-posta adreslerine iletilen Zoom bağlantısı üzerinden erişecektir.Öğrenci, belirlenen gün ve saatte çevrimiçi sınav ortamında hazır olmalı ve sınav jürisi tarafından çevrimiçi ortamda sunulan yazılı soruları kendisine tanınan süre içerisinde ve çevrimiçi ortamda yanıtlamalıdır. Sınav süresince öğrencilerin kamerayı açık tutarak görünür konumda olması gerekmektedir. Sınav süresi tamamlandıktan hemen sonra, yanıtlar öğrenci tarafından word belgesi formatında ui.yl@uskudar.edu.tr e-posta adresine iletilecektir.

15 EYL 2020

STAJ KLİNİK ÇALIŞMA HAKKINDA DUYURU

Klinik Psikoloji YL ‘da çevrimiçi Klinik Çalışma (Staj) TelafisiKlinik Psikoloji Yüksek Lisans Öğrencilerinden 12 Ekim 2020 tarihine kadar mezun olması gerekip klinik çalışmalarını ( staj) pandemi nedeniyle tamamlayamayanlara izlemeleri için klinik çalışma videoları gönderilecek ve 3 Ekim Cumartesi günü 21:00 da online sınav yapılacaktır.Lütfen 2020-2021 Güz Dönemi öğrenciliği devam edenler başvuru yapmayınız.Başvurunuzu 15 Eylül 2020-29 Eylül 2020 tarihleri arasında şu bağlantı aracılığı ile tamamlayınızhttps://forms.gle/sA16uMv2HAYPo4BG8Başvuru yapmayan öğrencilerimiz bitirme sınavına kabul edilmeyeceklerdir.Ayrıca tüm klinik psikoloji yüksek lisans öğrencileri için gönüllülüğe bağlı olarak NPBeyin Hastanesi’nde 7 kişilik gruplar halinde ve birer hafta süreyle klinik çalışma imkanı devam etmektedir.Yukarıda bahsi geçen çevrim içi telafi eğitimine katılmak her öğrenci için zorunludur. Ancak hastanede yapılacak klinik çalışma isteğe bağlıdır.Hastanede bir hafta süreli klinik çalışmaya katılan öğrencilerin de klinik çalışmayı tamamlamış sayılmaları için çevrimiçi telafi eğitimine katılmaları gerekmektedir.Hastanede isteğe bağlı klinik çalışmaya katılmak için lütfen sosyal bilimler enstitüsü sekreterimiz Ahmet Topoğlu (ahmet.topoglu@uskudar.edu.tr ) ile irtibat kurunuz.

14 EYL 2020

PSİKOLOJİ DOKTORA PROGRAMI YETERLİK SINAVI (YAZILI)

PSİKOLOJİ DOKTORA PROGRAMI DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNEPSİKOLOJİ DOKTORA YAZILI YETERLİK SINAVI 21 EYLÜL 2020 PAZARTESİ SAAT : 10:00 DA ÇARŞI YERLEŞKEMİZDE YAPILACAKTIR.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!