Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik , Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

06 TEM 2020

GÖRSEL İLETİŞİM VE TASARIM YÜKSEK LİSANS PROGRAMI 01.07.2020 TARİHLİ MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI

 Kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrencilerin 7 Ağustos 2020 tarihine kadar çarşı yerleşkede ki öğrenci işlerine gelerek kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.ADI-SOYADITEZLİ-TEZSİZAYBÜKE AKÇAY(TEZSİZ)HASAN ŞAMİL GÖZE(TEZSİZ)NURSAFA BATMAZ(TEZSİZ)MERVE EBRU ERGİN(TEZSİZ)ZEYNEP KURUKIZ(TEZSİZ)

06 TEM 2020

MEDYA VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR YÜKSEK LİSANS PROGRAMI 01.07.2020 TARİHLİ MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI

 Kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrencilerin 7 Ağustos 2020 tarihine kadar çarşı yerleşkede ki öğrenci işlerine gelerek kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.ADI-SOYADITEZLİ-TEZSİZRABİA SUEADA ERKAN(TEZLİ)BEYZA MAİLMAİL(TEZLİ)ZEYNEP EDA SAYDAN(TEZLİ)ŞABAN İLKER ÇÖPCÜ(TEZLİ)

06 TEM 2020

NÖROPAZARLAMA YÜKSEK LİSANS PROGRAMI 01.07.2020 TARİHLİ MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI

 Kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrencilerin 7 Ağustos 2020 tarihine kadar çarşı yerleşkede ki öğrenci işlerine gelerek kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.ADI-SOYADITEZLİ-TEZSİZORHAN KAAN BİLGİN(TEZLİ)M. ALİ BİLİCİ(TEZSİZ)FİKRET ASLAN YÜREK(TEZSİZ)EMEL OSMANOĞLU(TEZSİZ)NÜKTE YÜKSEL(TEZSİZ)

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!