Personel Daire Başkanlığı - Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı; Üniversitemizin misyon, vizyon, temel değerleri ve stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli desteği sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

MİSYONUMUZ
Üniversitenin stratejik hedeflerinin ve misyonunun hayata geçirilmesi için en iyi yetenekleri istihdam etmek, geliştirmek ve tutundurma faaliyetleri ile insan kaynakları ve organizasyonel gelişimde mükemmelliğe ulaşmaktır.

VİZYONUMUZ
Daire Başkanlığımız çalışanlarımızın saygısını, güvenini, takdirini kazanır ve danışmanlık, yetenek geliştirme, sorun çözme ve diğer kaliteli, verimli, uygun maliyetli ve katma değerli hizmetleri aracılığıyla Üniversitenin nicel ve nitelik olarak gelişmesini daima destekler. 

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

  • Üniversitemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine sürekli katma değer sağlayacak ulusal ve uluslararası insan kaynağını planlamak.
  • Üniversiteniz orta ve uzun vadeli insan kaynakları planlamasını yaparak kurumun misyonu ve vizyonu doğrultusunda, doğru kişinin doğru yerde istihdam edilmesini sağlayacak sistemi kurmak ve geliştirmek,
  • Çalışanların eğitim ihtiyaç analizi ve fırsat eşitliği doğrultusunda eğitim planlamalarını yapmak ve mesleki yetkinliklerini sürekli iyileştirmek amacı ile gelişimlerine katkı sağlamak,
  • Performans değerlenme sistemi doğrultusunda personelin görevi içerisinde terfi edebilmesine imkan sağlamak,
  • Performansa dayalı yetkilendirme, tanıma, takdir ve kişisel gelişim uygulamaları ile çalışanları desteklemek,
  • İş sağlığı ve güvenliği kapsamında tüm personelin kendilerini güvende hissedeceği bir iş ortamı oluşturmak
  • Üniversitemizin çok boyutlu bakış açısını, tüm insan kaynakları uygulamalarımıza her türlü ayrımcılıktan uzak, eşit ve insani bir yaklaşım olarak çalışanlarımıza yansıtmak. 
  • Üsküdar Üniversitesi, tüm bu süreçlerin hayata geçirilmesinde çalışan memnuniyetinin üst düzeyde konumlandırıldığı, etkin, verimli ve mutlu çalışan ilkesi ile hareket etmektedir. 

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Sorumluluk

Görevlerin yerine getirilmesi için tüm çalışanlarımızın gerekli sorumlulukları almalarını teşvik eder bu konuda cesaretlendirir ve destekleriz.
 
Doğruluk
Doğruluk, eğitim-öğretim sektörü içerisinde olmanın verdiği etkiyle en önemli İnsan Kaynakları ilkelerimizden biridir. Kişisel ve iş ilişkilerimizde her zaman dürüstlüğü, yasalara uygunluğu ve şeffaflığı ön planda tutarak personel ile aramızda güvenilir bağ oluştururuz.
 
Kültürel Çeşitliliğe Duyarlılık
Üniversitemizde Yabancı Diller Koordinatörlüğü’nün mevcudiyetiyle yabancı uyruklu öğrenci, öğretim elemanı ve idari personel istihdamımız oldukça fazladır. Bu bağlamda kurumumuz bünyesinde farklı kültürlere, inanışlara ve yaşam tarzlarına saygı duyar, çalışma ve sosyal ortamımızda ayrımcılığın karşısında dururuz.
 
Takım Ruhu
Başarının en önemli anahtarlarından birinin takım ruhu olduğu inancıyla, stratejik hedeflerimize ulaşmada takım ruhunu ön planda tutarak kişiler ve birimler arası yardımlaşmaya önem veririz.
 
İş Güvenliğine Ve Çevreye Duyarlılık
Tüm personelimize periyodik olarak düzenlediğimiz İş Güvenliği eğitimleriyle çalışanlarımızın daha güvenli bir ortamda çalışmalarını, çevreye ve doğaya karşı daha duyarlı olmalarını hedeflemekteyiz.

Üsküdar Üniversitesi, tüm bu süreçlerin hayata geçirilmesinde çalışan memnuniyetinin üst düzeyde konumlandırıldığı, etkin, verimli ve mutlu çalışan ilkesi ile hareket etmektedir.

Üsküdar Üniversitesindeki kariyer olanakları ile ilgili bilgilere ulaşmak ve ilgilendiğiniz pozisyona başvuru yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Açık pozisyonlar ve başvuru için kariyer.net profilimize buradan ulaşabilirsiniz [tıklayınız]

İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM E-POSTA:  ik@uskudar.edu.tr