Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Amacı

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin temel amacı Üsküdar Üniversitesinde Mühendislik Bilimleri alanında sürdürülen lisans eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisans çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek , Ekonomik, sosyal ve etik olarak bilinçli mühendisler yetiştirmek, Sağlık bilişimi odaklı araştırma ve yenilik yöntemleri geliştirerek uzmanlaşmak, Öğrencileri eğitmek ve mühendislik ve bilgi sistemlerine profesyonel iş gücü ile katkıda bulunmak, Öğrencilerin araştırma yürütebilmeleri ve gerçek dünya sorunlarını çözebilmeleri için ortam sağlamak, disiplinler arası ve çok disiplinli çalışma ve uygulamalara katkıda bulunmak, Etkin öğrenme, analitik düşünme, liderlik becerileri ve mühendislik karar verme mekanizmalarını geliştirmektir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, geniş yelpazedeki karmaşık teknolojik, tıbbi ve sosyal sorunların çözülmesinde ve farklı disiplinlerdeki uygulama alanlarında yenilikçi araştırma anlayışını teşvik ederek, modern bilgisayar bilimlerinden azami düzeyde fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Çağdaş ve hâlâ gelişmekte olan alanlarda çalışarak mezunlarımız, geleceğin heyecan veren mühendislik sorunlarını çözmeye ve hızla değişim gösteren mühendislik bilimleri alanında en son gelişmeleri takip etmeye hazır olacaklardır. Fakültemiz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Adli Bilimler, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik (Türkçe). Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.

Fakültenin lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler ders ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisans eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.

Altunizade Merkez Yerleşke

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Merkez Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No: 14 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

29 TEM 2020

Endüstri Mühendisliği Online staj yapacak öğrencilerin dikkatine:

**Bu duyuru Online staj yapacakları firma bulamayan öğrenciler içindir.Online staj yapacak öğrencilerin aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir.1. İlk Stajını yapanlar imalat stajı, ikinci stajını yapanlar yönetim stajı yapacaktır.2. Staja uygun bir sektör seçilecektir. Örn:İmalat stajı: üretim, otomotiv, yan sanayi, beyaz eşya, mobilya, tekstil,  vb.Yönetim Stajı: Sağlık, bankacılık, finans, sigortacılık, lojistik, ulaştırma, telekomünikasyon vb.3. Aynı sektöre ait EN AZ 3 şirket seçilecektir ve bu şirketlerin internette bulunan bilgileri kullanılarak Staj soruları cevaplanacaktır.Örnek: Staj soruları içinde bulunan ‘’İşletmenin ürünlerini tanıtınız’’ sorusuna aşağıdaki gibi bir cevap verilebilir: Tekstil sektörü A firması Ürünlerinin tanıtımı: A Firmasında üretilen ürünler Kot Pantolon, tişört, ve şapkadır. Skinny Fit Yıpratmalı Jean Pantolon: mavi renkli 10 farklı bedene sahip, Düşük Bel, Dar Kesim, Ekstra Dar Paça, Bacağı Saran, Bilekte Daralan Jean, %99 Pamuk, %1 Elastan.4. Seçilen şirketlerin isminin yazılması, şirket bilgisi verilmesi ve yararlanılan kaynakların belirtilmesi zorunludur.** İçeriklerin aynı olması durumunda her iki öğrencinin de staj defterleri reddedilecektir!!

20 TEM 2020

Yaz Okulunda Açılacak Güncel Dersler Hk.

yaz okulunda açılacak dersler.xlsx

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!