Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

21 ŞUB 2024

YANDAL Başvuruları hk.

1. Fakültemiz Bölümlerine YANDAL için başvuru yapan ve kabul alan bütün öğrencilerin aşağıda bulunan YANDAL başvuru formunu doldurmaları ve en geç 21.02.2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar esra.aslan@uskudar.edu.tr mail adresine iletmeleri gerekmektedir.2. Kayıt işlemi tamamlanan öğrenciler 22.02.2024 Perşembe gününden itibaren ders seçimi yapabileceklerdir.00 YANDAL BAŞVURU FORMU.pdfMDBF ÇİFT ANADAL ve YANDAL BAŞVURU SONUÇLARI WEB 21.02.2024.pdf

19 ŞUB 2024

Pedagojik Formasyon Eğitimi- Öğretmenlik Uygulaması Ders Kayıtları Hakkında

Sevgili öğrencilerimiz2023-2024 Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi çerçevesinde Öğretmenlik Uygulaması Dersi alacak olan öğrencilerin ders kayıtlarını ivedilikle tamamlaması gerekmektedir.Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

15 ŞUB 2024

AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ HAKKINDA DUYURU

Değerli Öğrenciler,Azami süresini dolduran son sınıf lisans öğrencilerine, başarısız oldukları derslerden 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda ek sınav hakkı verilecek olup, 23 Şubat 2024 tarihine kadar ilgili öğrencilerin form ile Öğrenci İşleri'ne müracaat etmeleri gerekmektedir.İlgili formu indirmek için tıklayınız.Sınav Takvimi1. Sınav Tarih Aralığı: 16 Şubat 2024 - 27 Şubat 20242. Sınav Tarih Aralığı: 29 Şubat 2024 - 1 Mart 2024Lisans ve Ön Lisans Son Sınıf Öğrencilerine Azami Öğrenim Süreleri Sonunda Verilecek Sınav Hakları ve Ek Sürelere Dair Uygulama Esasları


Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Amacı

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin temel amacı Üsküdar Üniversitesinde Mühendislik Bilimleri alanında sürdürülen lisans eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisans çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek , Ekonomik, sosyal ve etik olarak bilinçli mühendisler yetiştirmek, Sağlık bilişimi odaklı araştırma ve yenilik yöntemleri geliştirerek uzmanlaşmak, Öğrencileri eğitmek ve mühendislik ve bilgi sistemlerine profesyonel iş gücü ile katkıda bulunmak, Öğrencilerin araştırma yürütebilmeleri ve gerçek dünya sorunlarını çözebilmeleri için ortam sağlamak, disiplinler arası ve çok disiplinli çalışma ve uygulamalara katkıda bulunmak, Etkin öğrenme, analitik düşünme, liderlik becerileri ve mühendislik karar verme mekanizmalarını geliştirmektir.


Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, geniş yelpazedeki karmaşık teknolojik, tıbbi ve sosyal sorunların çözülmesinde ve farklı disiplinlerdeki uygulama alanlarında yenilikçi araştırma anlayışını teşvik ederek, modern bilgisayar bilimlerinden azami düzeyde fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Çağdaş ve hâlâ gelişmekte olan alanlarda çalışarak mezunlarımız, geleceğin heyecan veren mühendislik sorunlarını çözmeye ve hızla değişim gösteren mühendislik bilimleri alanında en son gelişmeleri takip etmeye hazır olacaklardır. Fakültemiz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.


Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Adli Bilimler, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik (Türkçe). Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.

Fakültenin lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler ders ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisans eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.


Altunizade Merkez Yerleşke

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Merkez Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Üniversite Sok. No: 14 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!