Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Amacı

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin temel amacı Üsküdar Üniversitesinde Mühendislik Bilimleri alanında sürdürülen lisans eğitimi düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek lisans çalışma ve projelere yön vermek, öğrencilerini güncel konularda ileri araştırmalara yöneltmek , Ekonomik, sosyal ve etik olarak bilinçli mühendisler yetiştirmek, Sağlık bilişimi odaklı araştırma ve yenilik yöntemleri geliştirerek uzmanlaşmak, Öğrencileri eğitmek ve mühendislik ve bilgi sistemlerine profesyonel iş gücü ile katkıda bulunmak, Öğrencilerin araştırma yürütebilmeleri ve gerçek dünya sorunlarını çözebilmeleri için ortam sağlamak, disiplinler arası ve çok disiplinli çalışma ve uygulamalara katkıda bulunmak, Etkin öğrenme, analitik düşünme, liderlik becerileri ve mühendislik karar verme mekanizmalarını geliştirmektir.


Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Vizyonu

Bilim çağında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının başında yer alan Üsküdar Üniversitesinin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi seçkin bilim kadrosu ile geleceğimizin bilim adamlarını yetiştirme çabalarını sürdürmektedir. Öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, geniş yelpazedeki karmaşık teknolojik, tıbbi ve sosyal sorunların çözülmesinde ve farklı disiplinlerdeki uygulama alanlarında yenilikçi araştırma anlayışını teşvik ederek, modern bilgisayar bilimlerinden azami düzeyde fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Çağdaş ve hâlâ gelişmekte olan alanlarda çalışarak mezunlarımız, geleceğin heyecan veren mühendislik sorunlarını çözmeye ve hızla değişim gösteren mühendislik bilimleri alanında en son gelişmeleri takip etmeye hazır olacaklardır. Fakültemiz Üniversitemizce belirlenen vizyon ve misyona uygun olarak belirlenen prensipler ışığında faaliyet göstermektedir.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Adli Bilimler, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik (Türkçe). Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.

Fakültenin lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler ders ve tez çalışmalarını bağlı oldukları yönetmeliğe uygun olarak sürdürürler. Öğrenciler lisans eğitimlerini bağlı oldukları yönetmeliklerde belirtilen sürede tamamlamak zorundadır.

Altunizade Merkez Yerleşke

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Merkez Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No: 14 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

25 ŞUB 2021

Bitirme tezi alan Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Bölümü öğrencilerinin dikkatine! (Güncellendi!!!)

Bitirme tezi alan Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Bölümü öğrencilerinin dikkatine,Tez yazımında ekteki şablon kullanılacak ve bitirme tezleri jüri üyesi sayısınca bastırılıp karton kapaklı olarak teslim edilecektir. Bitirme tezi şablonu kullanımı IE492 gerekliliğidir. Öğrenciler 28.06.2021 tarihinde tez danışmanlarına şu ana kadar yaptıkları çalışmaları bir sunum halinde teslim etmek durumundadırlar, aksi takdirde IE491 gerekliliklerini tamamlamamış ve başarısız olmuş sayılacaklardır.Graduation Thesis Template Industrial Engineering.docx

24 ŞUB 2021

2020-2021 BAHAR DÖNEMİ BÖLÜMLERE GÖRE ÇAP YANDAL BAŞVURU SONUÇLARI (Güncellendi!!!)

1. Çap/yandal için başvuru yapan ve kabul alan bütün öğrencilerin aşağıda bulunan Çap/yandal başvuru formlarını doldurmaları ve öğrenci işlerinden Esra Aslan  esra.aslan@uskudar.edu.tr  mail adresine en geç  25.02.2021   Perşembe günü mesai bitimine kadar mail yolu ile iletmeleri gerekmektedir.   2. Bu durumda olan öğrenciler dilekçelerini istenilen tarihe kadar  (25.02.2021) iletmedikleri taktirde ilk tercih ettikleri bölüme yerleştirileceklerdir. 3. Kayıt işlemi tamamlanan Öğrenciler 01.03.2021 tarihinden itibaren ders seçimi yapabileceklerdir.ÇAP BAŞVURU FORMU.pdfYANDAL BAŞVURU FORMU.pdf_MBG_EN 2020-2021 BAHAR DÖNEMİ MDBF-cap-yandal.xlsxMBG TR BÖLÜMÜ BAHAR DÖNEMİ ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsxADLİ BİLİMLER ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsxBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsxBİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ 2020-2021 BAHAR DÖNEMİ MDBF-cap-yandal.xlsxELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsxENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsxKİMYA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÇAY YANDAL SONUÇLARI.xlsxYAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÇAP YANDAL SONUÇLARI.xlsx

08 ŞUB 2021

ÇAP/YANDAL MUAFİYETİ VE DERS İNTİBAK TALEP EDEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !

Çap/ Yandal muafiyet talebi dilekçeleri 10 Şubat – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Bu tarihten sonra gönderilen dilekçeler kabul edilmeyecektir. Ders Muafiyet formu ıslak imzalı olmayanlar işleme alınmaz. Muafiyet talebi olan öğrenciler aşağıdaki hususlara dikkat etmelidir.1.    Islak imzalı olarak doldurulan ekteki DERS MUAFİYET FORMU na TRANSKRİPT eklendikten sonra fotoğrafı çekilerek veya taratılarak  (nuray.kok@uskudar.edu.tr  ve  lokman.celik@uskudar.edu.tr ) mail adreslerine gönderilmesi gerekmektedir.      2. Ders muafiyet formunun ayrıca Word de yazılı hali yukarıda istenen eklerle birlikte toplu halde  (nuray.kok@uskudar.edu.tr  ve  lokman.celik@uskudar.edu.tr )  aynı mail adreslerine   gönderilmesi gerekmektedir. Ders Muafiyet Talep Formu.docx

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!