Tercih Dönemi - Türkiye'nin Beyin Üssü

Türkiye'nin Beyin Üssü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda bilim üretmek ve ülkemizin adını dünyada duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Multidisipliner anlayışla bilim üretiyor

Multidisipliner bir anlayışla çeşitli bilim dallarının bir arada uygulanmasının etkili olacağından hareketle çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesi, özellikle beyin alanındaki çalışmalarda psikoloji, psikiyatri ve nöroloji alanlarının birlikteliğine önem veriyor.

Türkiye’nin Beyin Üssü ile Dünya bilimine katkı amaçlanıyor

Beyin haritalaması, Alzheimer, depresyon ve şizofreni gibi birçok yönü hala araştırılan hastalıkların sebepleri ve tedavisine ilişkin çalışmalar yürüten Üsküdar Üniversitesi, dünyada beyin alanında yapılan araştırma ve çalışmalara katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türkiye’nin Beyin Üssü ve Beyin Araştırmaları İnisiyatifi Türkiye Temsilcisi

Üsküdar Üniversitesi, beyin üzerine yapılan önemli çalışmalardan biri olan bir projede de önemli bir görev üstleniyor. Üsküdar Üniversitesi, ABD Eski Başkanı Obama tarafından desteklenen "Gelişen Yenilikçi Nöroteknolojiler yoluyla Beyin Araştırmaları (BRAIN) İnisiyatifi"  programının Türkiye Temsilciliğini yürütüyor.

Öğrencilerine uygulama olanağı sunuyor

Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine akademik bilginin, teorik eğitimin yanı sıra uygulama imkanları da sunuyor. Çarşı, Altunizade Kuzey ve Altunizade Güney yerleşkelerinde eğitim gören öğrenciler, klinik uygulamaları Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan Ümraniye’deki NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ile Üsküdar Üniversitesi NP Etiler ve NP Feneryolu Tıp Merkezlerinde gerçekleştiriyor.

Öğrencilere laboratuvar desteği

3 yerleşkede toplamda 14 bin 500 metrekare sosyal alan, 2500 metrekare laboratuvar alanı, 31 bin 430 metrekare kapalı alanda eğitim sunuluyor. Üsküdar Üniversitesi’nde teknolojinin son yeniliklerine sahip 3 adet simülasyon odası ve 19 farklı alanda laboratuvarlar bulunuyor. Sağlık alanında eğitim gören öğrenciler, “Optisyenlik Laboratuvarı ve Simülasyon Odası”, “Odyometri Laboratuvarı ve Simülasyon Odası” ve “Anatomi Laboratuvarı” ile mesleki bilgilerine uygulama becerilerini ekliyor.

Türkiye’de ilk: Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı

Üsküdar Üniversitesi, alanında ilk olan programları hayata geçirerek öncü üniversite olma rolünü üstleniyor. Beyin görüntüleme teknolojilerinin yardımıyla tüketici davranışını belirlemeyi ve bireyin karar verme mekanizmalarını tespit etmeyi amaçlayan bilim dallarından biri olan nöropazarlama, yüksek lisans programı olarak yer alıyor.

Geleceğin nöropazarlama uzmanları

Üsküdar Üniversitesi sahip olduğu üst düzey teknik donanımları, psikoloji, nörobilim ve biyomedikal uzmanları ile bu temada kurulmuş İletişim Fakültesi’ndeki iletişim ve pazarlama uzman akademisyenleri ile Türkiye’de bir “ilk”e imza atarak hayata geçirdiği  Yüksek Lisans Programı ile bu alanda uzmanlar yetiştiriyor.

BrainPark’la fikirler ürüne dönüşüyor

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan kuluçka merkezi BrainPark, girişimciliği ve ticarileşmeyi destekliyor. BrainPark, Üsküdar Üniversitesi öğrencisi ve mezunu olan genç girişimcilere başlangıç desteği vermeyi amaçlıyor.