Facebook Pixel Code

Sıkça Sorulan Sorular

0 216 400 22 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

bilgi@uskudar.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İletişim Formunu doldurarak bize mesajınızı iletebilirsiniz.

www.uskudar.edu.tr web sayfamız üzerinden sağ tarafta yer alan “SOHBETE BAŞLA” butonunu tıklayarak temsilcimiz ile anlık görüşme yapabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

“Davranış Bilimleri ve Sağlık” alanında özelleşerek dünya standartları üzerinde bilgi, proje ve akademik üretimde bulunmak; bu üretim için kaynak geliştirmek, iş birlikleri gerçekleştirmek ve nitelikli insan yetiştirmektir.

 • Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında uzman ve tematik bir üniversite olmamız,
 • Psikoloji, Felsefe, Sağlık, Genetik, İletişim, Mühendislik birlikteliği sentezi ve bu senteze uygun ARGE ve Sağl ık Uygulama Araştırma Merkezlerinin (SUAM) varlığı,
 • Düşünce teknolojisini kullanarak, beyin fonksiyonlarını ölçerek uyguladığımız Nöropsikiyatrik ve Manyetik Uyarım Tedavileri ile “Teknoloji ruh sağlığı birlikteliği” odaklı klinik yaklaşım,
 • En yeni teknolojilerin bünyemize hızla katılımıyla artan inter ve multidisipliner çalışma kapasitesi, avatar modelleme ve matematik modellemeyi nöropsikiyatride uygulamamız. Bu içeriğe hizmet edecek yaklaşık 2.500 m2 büyüklüğündeki laboratuvar birimlerine sahip olmamız,
 • “Öğrenen Örgüt” ilkesini uygulayarak “Öğrenen Üniversite” anlayışı ile hem öğretim üyeleri, hem de öğrencilerin birlikte çalışacak olması. Şizofreni ilacı ve özel donanımlı psikiyatrik ambulans patentine sahip öğretim üyeleri ile; ARGE’ye, teknogirişime, kuluçka merkezi bilim arzına ve bilimin teknoparklar yolu ile üretimine önem vermemiz,
 • Uluslararası akreditasyona ve Erasmus gibi öğrenci değişim programlarına sahip bir dünya üniversitesi olma hedefimiz,
 • Sosyal sorumluluk projelerimiz ile topluma hizmet anlayışına verdiğimiz önem,
 • Kariyer planlamaları ile öğrencilerimize yetenek ve becerilerine uygun meslekleri sunma ve “Placement Office” ile bizzat mezunlarımızın istihdamı ve yerleştirilmeleri ile ilgilenmemiz,
 • “Üniversite hastane iş birliği” modelini akademik ve klinik eğitimle entegre edebilecek klinik tecrübe ve hizmette, profesyonel standartlara sahip olmamız,
 • “Çalışkan, sorumluluk sahibi, yenilikçi-girişimci geliştirici ve vizyon sahibi olma” ilkeleri ile “Yaşam boyu eğitim felsefesi”,
 • “Upward and outward” (istenildiği kadar yükselme olanağı tanıyan ve istenildiği zaman içine dahil olunan interaktif bir eğitim sistemi) ile fırsat eşitliğini gözeten, kişiye özel eğitim seçenekleri sunan, etik değerlere sahip bir kurum kültürü oluşturma idealimiz,
 • Global ölçekte alanında otorite olmak ve dünya standartlarının üstünde bilim üretmemiz,
 • 2023 yılı itibarı ile seçkin akademik yayın oranı, eğitim kalitesi ve eğitimin topluma katkısı ile dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına girme idealimiz,
 • “İyi insan olmak iyi uzman olmaktan değersiz değildir” ilkesi ile etik değerler eğitimini kredili 45 adet tercih dersi kapsamında sunmamız

ÖSYM tarafından düzenlenen Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilgili puan türünden (TYT Puanı, SAY, EA, SÖZ) ilgili fakülte ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulunu tercih edebilirsiniz. 

Prof.               70

Doç.Dr.           31

Dr.  Öğr. Üyesi    166

Öğr.Gör     228

Araş.Gör.     53

olmak üzere üniversitemizde 548 akademik personel görev yapmaktadır.

Mobil uygulama üzerinden öğrenciler üniversite etkinliklerine, duyurularına ve öğrenci otomasyon sistemi gibi pek çok bilgiye ulaşabilirler.

Üniversitemizde birçok öğrencilik işlemi online olarak gerçekleştirilmektedir.

OBS otomasyon sistemi üzerinden not takibi, ders kayıtları, müfredat takibi, ders programı takibi, ÇAP-Yandal başvurusu, kurum içi geçiş başvurusu gibi birçok işlem yapılmaktadır.  

STIX Ödev takip ve dosya paylaşım programından dersin öğretim elemanı tarafından paylaşılan dokümanlar görüntülenebilir ve ödev gönderimi yapılabilir. Ayrıca bu sistem üzerinden dersin öğretim elemanı ile mesajlaşmak mümkündür.

Cep Uygulaması üzerinden üniversite yaşamınıza yönelik birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi Üniversitemizden gelen bildirimleri takip edebilirsiniz.

ALMS Uzaktan Eğitim Sistemi ile uzaktan eğitim yoluyla aldığınız dersleri online olarak takip edebilirsiniz.

             Çözüm Merkezi ile Üniversitemize iletmek istediğiniz her türlü talebi online olarak iletebilirsiniz

Üsküdar Üniversitesi Kütüphaneleri, Merkez yerleşkede İbrahim Tarhan Kütüphanesi, Çarşı Yerleşkede Müzeyyen Tarhan Kütüphaneleriyle kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kütüphanelerimiz hafta içi 08:30-21:00; hafta sonu 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için http://kutuphane.uskudar.edu.tr/

Kız Öğrenci Konukevi, Merkez Yerleşkeye 200m yürüme mesafesinde olup 72 öğrenci kapasitelidir. Bunun yanı sıra erkek ve kız öğrenciler için civardaki yurtlara yönlendirme yapılarak danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız...

Üniversitemizde eğitim-öğretimde derslere devam zorunluluğu vardır. Öğrenciler teorik derslerin %70'ine, uygulamalı derslerin %80'nine devam etmek zorundadır.

Yönetmelik İçin Tıklayınız adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: http://sks.uskudar.edu.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.

ÖSYM tarafından burslu yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerin bursları başarı durumuna bakılmaksızın normal öğrenim süresince devam eder (ön lisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl ve ayrıca zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfında geçirilecek süreyi de kapsar).

ÖSYM tarafından burslu yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerin bursları başarı durumuna bakılmaksızın normal öğrenim süresince devam eder (ön lisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl ve ayrıca zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfında geçirilecek süreyi de kapsar).

Üniversitemiz Merkez Yerleşke, Çarşı Yerleşke, Güney Yerleşke olmak üzere 3 ana  yerleşkeden oluşmaktadır. Yerleşkelerimizin adreslerine http://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/199/altunizade-merkez-yerleske linkinden ulaşabilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi’nde ücret artışı; ilgili öğretim yılında gerçekleşen son yılın TEFE ile TÜFE’nin toplamının yarısını geçmeyecek şekilde Üniversite Mütevelli Heyet kararıyla arttırılır.

MERKEZ YERLEŞKEYE ULAŞIM:

METROBÜS İLE GELİŞ: Metrobüs ile ulaşım; Avrupa ve Anadolu yakasından gelecek öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır. Altunizade istasyonunda inerek üst geçitler vasıtasıyla yolun karşısına geçtikten sonra Kısıklı Cad. boyunca 5 dakika yürüyerek İcadiye Bağlarbaşı Caddesi’ne dönülür. 250m ileride Üsküdar Üniversitesi - Merkez Yerleşkeye varılır.
TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM:

1A

ALTUNİZADE - FISTIKAĞACI - ÜSKÜDAR

1B

ALTUNİZADE - DOĞANCILAR - ÜSKÜDAR

2

ÜSKÜDAR - ALTBOSTANCI

3ÜS

ÜSKÜDAR - ACIBADEM - KADIKÖY

9ÜD

ÜSKÜDAR - ÜMRANİYE - DUDULLU

11C

ÜSKÜDAR - EMNİYET MAHALLESİ

11D

ÜSKÜDAR - İNKILAP MAHALLESİ

11L

ÜSKÜDAR - BULGURLU MAHALLESİ

13

KADIKÖY - ÇAKMAK MAH. - ATAŞEHİR

14M

KADIKÖY - KAVACIK

15F

KADIKÖY - BEYKOZ

110

KADIKÖY - TAKSİM

120

KADIKÖY - MECİDİYEKÖY

125

KADIKÖY - BOĞAZİÇİ ÜNİV. - R. HİSARÜSTÜ

127

KADIKÖY - TOPKAPI - DAVUTPAŞA

129

ALTUNİZADE - MECİDİYEKÖY

320

ALTUNİZADE - FERHATPAŞA

500

CEVİZLİBAĞ - KADIKÖY

500A

KADIKÖY - EDİRNEKAPI

12

KADIKÖY - ÜSKÜDAR

12A

KADIKÖY - ÜSKÜDAR

VAPUR VE MOTOR İLE ULAŞIM: Beşiktaş ve Eminönü iskelelerinden hareket ederek deniz ulaşımıyla Üsküdar İskelesi'ne gelinir. Üsküdar Meydanı’ndan Kadıköy otobüs ve dolmuşları ile Bağlarbaşı-Altunizade'de inilir.
Özel Araç İle Geliş
D-100 - Edirne/Topkapı Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (1.750 metre sonra) Üsküdar –Kadıköy Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ikinci çıkış) girilir. Kısıklı Caddesi devamından Haluk Türksoy Sokak No:14 ‘de Merkez Yerleşkeye varılır.
D-100 - Ankara Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’ne gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar- Ümraniye sapağından girilir. Köprülü kavşaktan sola devam edilir.  Kısıklı Caddesi devamından Haluk Türksoy Sokak No:14’de Merkez Yerleşkeye varılır.


TEM Otoyolu’ndan Geliş
Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek anayoldan ayrılmadan doğruca devam edilir. Çamlıca Tüneli ve Altunizade Köprüsü’nü geçtikten sonra Kısıklı Caddesi devamından Haluk Türksoy Sokak No:14’de Merkez Yerleşkeye varılır.
*** Altunizade ve çevresinde size yardımcı olabilecek yön levhalarımız elektrik direklerinde asılıdır.

GÜNEY YERLEŞKEYE ULAŞIM:

METROBÜS İLE GELİŞ: Metrobüs ile ulaşım; Avrupa ve Anadolu yakasından gelecek öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır. Altunizade istasyonunda inerek üst geçitler vasıtasıyla yola indikten sonra Mahir İz Caddesi boyunca 5 dakika yürüyerek Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşkeye varılır. (Capitol’ün karşısı)

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM:


1A

ALTUNİZADE - FISTIKAĞACI - ÜSKÜDAR

1B

ALTUNİZADE - DOĞANCILAR - ÜSKÜDAR

2

ÜSKÜDAR - ALTBOSTANCI

3ÜS

ÜSKÜDAR - ACIBADEM - KADIKÖY

9ÜD

ÜSKÜDAR - ÜMRANİYE - DUDULLU

11C

ÜSKÜDAR - EMNİYET MAHALLESİ

11D

ÜSKÜDAR - İNKILAP MAHALLESİ

11L

ÜSKÜDAR - BULGURLU MAHALLESİ

320

ÜSKÜDAR- ALTUNİZADE-FERHAT PAŞA

14M

KADIKÖY - KAVACIK

15F

KADIKÖY - BEYKOZ

110

KADIKÖY - TAKSİM

120

KADIKÖY - MECİDİYEKÖY

125

KADIKÖY - BOĞAZİÇİ ÜNİV. - R. HİSARÜSTÜ

127

KADIKÖY - TOPKAPI - DAVUTPAŞA

129

ALTUNİZADE - MECİDİYEKÖY

320

ALTUNİZADE - FERHATPAŞA

500

CEVİZLİBAĞ - KADIKÖY

500A

KADIKÖY - EDİRNEKAPI

12

KADIKÖY - ÜSKÜDAR

12A

KADIKÖY - ÜSKÜDAR

 VAPUR VE MOTOR İLE ULAŞIM: Beşiktaş ve Eminönü iskelelerinden hareket ederek deniz ulaşımıyla Üsküdar İskelesi'ne gelinir. Üsküdar Meydanından Kadıköy otobüs   ve dolmuşları ile Bağlarbaşı Capitol’ün önünde inilir.

Özel Araç İle Geliş
D-100 - Edirne/Topkapı Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (1.750 metre sonra) Üsküdar-Kadıköy Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ikinci çıkış) girilir. Kısıklı Caddesi’nin solundan devam ederek Nuh Kuyusu Caddesi’ne girildikten sonra ilk sola dönülür. 100m ilerde solda Güney Yerleşkeye varılır.
D-100 - Ankara Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’ne gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar-Ümraniye Sapağı’ndan girilir. Köprülü kavşaktan sola devam edilir. Kısıklı Caddesi’nin solundan devam ederek Nuh Kuyusu Caddesi’ne girildikten sonra ilk sola dönülür. 100m ilerde solda Güney Yerleşkeye varılır.

TEM Otoyolu’ndan Geliş
Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek anayoldan ayrılmadan doğruca devam edilir. Çamlıca Tüneli ve Altunizade Köprüsü’nü geçtikten sonra Kısıklı Caddesi boyunca devam ederek solundan ilerleyip Nuh Kuyusu Caddesi’ne girildikten sonra ilk sola dönülür. 100m ilerde solda Güney Yerleşkeye varılır.
*** Altunizade ve çevresinde size yardımcı olabilecek yön levhalarımız elektrik direklerinde asılıdır.

ÇARŞI YERLEŞKEYE ULAŞIM:

METROBÜS İLE GELİŞ: Metrobüs ile ulaşım; Avrupa ve Anadolu yakasından gelecek öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır. Altunizade istasyonunda inerek üst geçitler vasıtasıyla yolun karşısına geçtikten sonra Kısıklı Cad. boyunca 5 dakika yürüyerek İcadiye Bağlarbaşı Caddesi’ne dönülür. Otobüs ve dolmuş duraklarından Toplu Taşıma ile Ulaşım’da belirtilen otobüs numaraları ile Çarşı Yerleşkeye ulaşılabilir. (Toplu taşıma ile 10 dk)

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM:

1A   ALTUNİZADE - FISTIKAĞACI - ÜSKÜDAR
1B   ALTUNİZADE - DOĞANCILAR - ÜSKÜDAR
2    ÜSKÜDAR - ALTBOSTANCI
3ÜS  ÜSKÜDAR - ACIBADEM - KADIKÖY
9ÜD ÜSKÜDAR - ÜMRANİYE - DUDULLU
11C  ÜSKÜDAR - EMNİYET MAHALLESİ
11D  ÜSKÜDAR - İNKILAP MAHALLESİ
11L  ÜSKÜDAR - BULGURLU MAHALLESİ
320  ÜSKÜDAR- ALTUNİZADE-FERHAT PAŞA
14F ÜSKÜDAR-BEYKOZ
500B ÜSKÜDAR-CEVİZLİBAĞ
12 KADIKÖY-ÜSKÜDAR
12A KADIKÖY-ÜSKÜDAR

 VAPUR VE MOTOR İLE ULAŞIM: Beşiktaş ve Eminönü İskelelerinden hareket ederek deniz ulaşımıyla Üsküdar İskelesi'ne gelinir. 5 dakika yürüme yoluyla Selman-ı Pak Caddesi No:4’te Çarşı Yerleşkeye varılır.

Özel Araç İle Geliş
D-100 - Edirne/Topkapı Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (1.750 metre sonra) Üsküdar-Kadıköy Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ikinci çıkış) girin. Kısıklı Caddesi devamından Selman-ı Pak Caddesine geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.
D-100 - Ankara Yönünden Geliş
Boğaziçi Köprüsü’ne gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar- Ümraniye Sapağı’ndan girilir. Köprülü kavşaktan sola devam edilir. Kısıklı Caddesi’nden devam ederek Selman-ı Pak Caddesi’ne geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.

TEM Otoyolu’ndan Geliş
Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek anayoldan ayrılmadan doğruca devam edilir. Çamlıca Tüneli ve Altunizade Köprüsü’nü geçtikten sonra Kısıklı Caddesi’nden devam ederek Selman-ı Pak Caddesi’ne geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.

*** Altunizade ve çevresinde size yardımcı olabilecek yön levhalarımız elektrik direklerinde asılıdır.

07.30 – 23.00 saatleri arasında yerleşkeler arasında ücretsiz ring seferleri yapılmaktadır.

Türkçe eğitim veren bölüm ve programlarda isteğe bağlı; İngilizce eğitim veren bölümlerde zorunu Hazırlık vardır.

Hazırlık eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.