Tercih Dönemi - Konuşmamız Gereken Bir Tercih Var

Konuşmamız Gereken Bir Tercih Var

Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversite tercihleri hem adaylar hem de ebeveynler için önemli bir dönemdir. Bu dönemde adayların sağlıklı bir tercih yapmaları adına mutlak bu işi iyi bilen, alanı ve mesleği eğitimci olan kişilerden destek almak gerekir. Üsküdar Üniversitesi olarak üniversite tercihleri döneminde adaylarla konuşmamız gereken bir tercih var. Konuşulacak bu tercihi üniversitemiz bünyesinde tercih danışmalarımızla yapabilirsiniz. Çünkü yıllardır eğitimci kimliği olan ve bu alanda tercih yapan rehber öğretmenlerimiz sizleri doğru yönlendirecekler.

Konuşmamız Gereken Bir Tercih Var ve Kararsız Adaylar

Bu yönlendirme sadece bununla sınırlı kalmayacaktır. Örneğin tercih döneminde bile halen aday, tercih edeceği bölüm-program için kararsız olduğunda tercih danışmanlarımız ilgili adaylara kariyer testi uygulayarak meslek konusunda bir anlamda adayın check up’ı yapılacaktır. Kariyer testinin sonucunda 6 ayrı kişilik tipi çıkacak, bu kişilik tiplerine uygun kişilik özellikleri ve meslekler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle konuşmamız gereken bir tercih var, döneminde adayları Üsküdar Üniversitesi olarak tercih ve tanıtım günlerimize bekliyoruz.

Konuşmamız Gereken Bir Tercih Var ve Doğru Tercih

Çünkü tercih döneninde yapılacak bir yanlış adayın kariyeri boyunca karşısına sorun olarak çıkacaktır. İstemediği bölüme-programa yerleşen aday, bir daha üniversite sınavlarına girmek zorunda kalacaktır. Bu durum sadece bununla sınırlı kalmayarak adayın diploma notunu yarı yarıya düşürecektir. O halde bütün bunların sonucunda tercihler döneminde yanlış bir tercih yapmamak adına adayları uzman danışmanlarımızla görüşmeleri onlar için faydalı olacaktır.