İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.

İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 7 programda lisans diploması verilmektedir.

Altunizade Merkez Yerleşke

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Merkez Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No: 14 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

16 OCA 2020

English for Academic Purposes ve Cognitive Psychology Dersleri Çakışan Sınavına Girecek Öğrencilerin Dikkatine!

17 Ocak Cuma günü 11.00'da yapılacak olan Cognitive Psychology ve English for Academic Purposes I sınavı çakışan öğrencilerin 9.30'da A-221 nolu sınıfta English for Academic Purposes sınavına girmeleri gerekmektedir. Cognitive Psychology dersine sınav programında duyurulan saatte gireceklerdir. 

16 OCA 2020

ÇAP-YANDAL Son Başvuru Tarihleri ve Ders kayıt, Muafiyet, İntibak İşlemleri Hakkında

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DUYURU Sevgili öğrenciler,ÇAP-YANDAL son başvuru tarihleri 30 Ocak-6 Şubat 2020’dur.Ders kayıt, muafiyet, intibak işlemleri tarihi 17-23 Şubat 2020’dur.Yatay Geçiş başvuruları sınıf intibakları için Öğrenci İşleri Birimi’ne, ders muafiyetleri için İlgili Bölüm Başkanlığı/Fakülte Eğitim Komisyonu’na yapılacaktır.% 100 İngilizce programda kayıtlı bir öğrencinin, daha önce kayıtlı olduğu başka bir programda Türkçe olarak aldığı ve başarılı olduğu bir dersin halen kayıtlı bulunduğu % 100 İngilizce programı transkriptinde Ders Denkliği yapılmayacaktır.DAYANAK: Üsküdar Üniversitesi Muafiyet, Ders Denklik, Not Transfer ve İntibak İşlemleri Yönergesi Birinci BölümÖğrenim dili farklılığında uygulanacak esaslar MADDE 7- (1) a) Öğrenim dili Türkçe olan herhangi bir bölümden Üsküdar Üniversitesinde öğrenim dili İngilizce olan herhangi bir bölüme müracaat yapıldığında Üsküdar Üniversitesinin belirlediği İngilizce yeterlik koşulları aranır ve ilgili birimin eğitim komisyonunun teklifine uygun olarak yönetim kurulunun kararıyla uygun görülen derslerden muafiyeti ya da ders denkliği yapılır. Sevgili Öğrenciler, yukarıda belirtilen tarihlerin dışında hiçbir suretle işlem yapılmayacaktır.Mağduriyet yaşamamanız için belirtilen hususlara riayet etmenizi rica ederiz.

15 OCA 2020

TSV 401 İstanbul: The City of Civilizations and Culture Final Sınavı

TSV 401 İstanbul: The City of Civilizations and Culture dersinin final sınavı Ayhan Songar salonunda 17 Ocak Cuma günü saat 15.40'ta yapılacaktır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!