Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

17 NİS 2024

REKTÖRLÜK ORTAK ZORUNLU DERSLERİN VİZE SINAVLARI DUYURUSU 2023-2024 BAHAR DÖNEMİ

REKTÖRLÜK ORTAK ZORUNLU DERSLERİN VİZE SINAVLARI DUYURUSU 2023-2024 BAHAR DÖNEMİ2023-2024 Bahar Dönemi Rektörlük Ortak Derslerin Vize Sınavlarının 17- 18 Nisan 2024 Çarşamba - Perşembe tarihinde 17:30 – 19:20 saatleri arasında yapılması planlanmıştır. Vize sınavı, mevzuat gereği diğer derslerde olduğu gibi dersliklerde gözetmenli olarak uygulanacaktır. Lisans ve Ön lisans öğrencilerinin sınavları aynı günde ve aynı anda 4 yerleşkede birden yapılacaktır. Sınava hangi yerleşkede ve hangi salonda gireceğinizi ve sınav kurallarını, sınavdan bir hafta önce STIX' te yapılacak duyurulara bakarak öğrenebileceksiniz. Öğrenciler, isimlerinin ve öğrenci numaralarının bulunduğu dersliklerde sınava girmek durumundadırlar. Bu nedenle, sınavdan önce sınava gireceğiniz yerleşkeyi ve dersliği mutlaka öğreniniz.  Başarılar dileriz.REKTÖRLÜK ORTAK ZORUNLU DERSLERİN VİZE SINAVLARI DUYURUSU 2023-2024 BAHAR DÖNEMİGünler17 Nisan 2024 Çarşamba18 Nisan 2024 PerşembeSaatÖğrencilerLİSANS Programları ÖğrencileriÖN LİSANS Programları ÖğrencileriDerslerAtatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II (ATA102)Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II (ATA102)17:30-18:00Türk Dili II (TÜRK DİLİ 102)Türk Dili II (TÜRK DİLİ 102)18:10-18:40İngilizce II (ING102)İngilizce I (INGU102)18:50-19:20

17 NİS 2024

2023-2024 Bahar Dönemi Vize Mazeret Sınavları Başvuruları

2023-2024 Bahar Dönemi Vize Mazeret Sınavları Başvuruları2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi vize sınavlarına mazeretleri sebebi ile katılamayan öğrencilerin 15-18 Nisan 2024 tarihleri arasında dilekçeyi rapor/belge ile birlikte “Online Dilekçe Sistemi”ne yüklemeleri gerekmektedir.Online Dilekçe Sistemi giriş için: https://online.uskudar.edu.tr/Sisteme giriş için ALMS/STIX üzerinde kullanmış olduğunuz öğrenci e-mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi vize sınavları çakışan öğrencilerin vize mazeret sınavlarına başvurmaları ve mazeret sınavı dilekçelerine çakışan sınavlarının her ikisini de yazmaları gerekmektedir. Sınavı çakışan derslerinizden bölümünüze/sınıfınıza ait olan dersin sınavına, sınav programında belirtilen gün ve saatte girilecektir. Diğer çakışan dersinizin sınavı için ise vize mazeret sınavına Online Dilekçe Sistemi’ne giriş yaparak başvurmanız gerekmektedir.Vize mazeret sınav başvuru sonuçları ayrıca ilan edilecektir. Mazeret Sınavları 22-30 Nisan arasında gerçekleştirilecektir. Mazeret sınavınızla ilgili detayları dersin öğretim elemanının duyuruları üzerinden öğrenebilirsiniz.Sınavlarınızda başarılar dileriz.Mazeret Sınavı Dilekçesi

15 NİS 2024

Dünya Tarihinde Türkler

16 Nisan Salı, saat 13.00'da Sokrates Salonunda, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın konuşmacı olarak katılacağı “Dünya Tarihinde Türkler” isimli fakülte etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğe katılımınızdan memnuniyet duyacağız.Etkinliğin Konusu: Dünya Tarihinde TürklerEtkinliğin Konuşmacıları: Prof. Dr. Ahmet TaşağılEtkinliğin Tarih ve Saati: 16.04.2024, 13.00-14.00Etkinliğin Yeri: Sokrates SalonuEtkinliğimiz Üniversite Kültürü dersi kapsamındadır.

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.


İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.


Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 8 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!