Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

13 EYL 2022

2022-2023 Güz Dönemi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Kurum İçi Yatay Geçiş Sonuçları

2022-2023 Güz Dönemi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Kurum İçi Yatay Geçiş SonuçlarıÖğrencilerimizin, mali ve Öğrenci İşleri kayıt işlemlerini 14-20 Eylül 2022 tarihleri arasında 09.30-17.00 saatleri arasında tamamlamaları gerekmektedir.NOT: Öğrencilerin belirtilen tarih aralıklarında ilk olarak ÖSYM puan kartı ve ÖSYM yerleşme belgeleri ile Güney Yerleşke Öğrenci İşlerine gelerek kurum içi yatay geçişlerini onayladıklarını beyan eden dilekçeyi doldurmaları, sonrasında mali kayıt işlemleri için Mali İşler birimine gitmeleri gerekmektedir.Aşağıdaki bağlantıdan yatay geçiş başvuru sonucunuzu T.C. Kimlik Numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/sonuc

12 EYL 2022

2022-2023 Güz Dönemi Muafiyet Başvuruları (Güncelleme: 12.09.2022)

2022-2023 Güz Dönemi Muafiyet BaşvurularıDers muafiyet başvuruları 15 Eylül - 11 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.  Ders muafiyeti için gerekli olan Ders muafiyet formu, transkript ve ders içeriklerinin Fakülte Sekreter Asistanı Ayberk Paçacı'ya elden teslim edilmesi gerekmektedir. Gönderilen Ders Muafiyet formu ıslak imzalı olmalıdır.ÇAP ve YANDAL başvuruları sonucunda muafiyet talebinde bulunan öğrencilerimizin ıslak imzalı Ders muafiyet formlarını göndermeleri yeterli olacaktır. Transkriptler Fakülte tarafından temin edilecektir.Formu indirmek için tıklayınız: Ders Muafiyet Formu

15 AĞU 2022

İTBF 2021-2022 Yaz Dönemi Ders Programı (Güncelleme: 15.08.2022 - 16:30)

İTBF 2021-2022 Yaz Dönemi Ders Programı2021-2022 Yaz okulunda açılacak derslerin gün ve saatleri aşağıdaki listede belirtilmiştir. 2021-2022 Yaz Okulu Programı.xlsx

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.


İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.


Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 8 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!