Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

29 EYL 2023

2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Ders Programı

2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Ders Programıİnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi 2023-2024 Akademik yılı Güz döneminde açılacak derslerin gün ve saatleri aşağıdaki listede belirtilmiştir. Bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Ders Programı

25 EYL 2023

2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi ÇAP ve Yandal Başvuru Sonuçları

2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi ÇAP ve Yandal Başvuru Sonuçları2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi ÇAP ve Yandal başvuru sonuçları açıklanmıştır.2023-2024 -Eğitim Öğretim Dönemi Çap Başvuru Sonuçlarıhttps://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/cap_sonuc2023-2024-Eğitim Öğretim Dönemi Yandal Başvuru Sonuçlarıhttps://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/yandal_sonucBaşvuruları onaylanan öğrencilerin, 28 Eylül 2023 tarihi mesai bitimine kadar ÇAP / Yandal Onay Dilekçisini ve ÖSYM Puan Kartlarını Güney Yerleşke Öğrenci İşleri Uzmanı Sevgi Balcıoğlu’na elden teslim etmeleri gerekmektedir.Çap Onay Dilekçesi İçin TıklayınızYandal Onay Dilekçesi İçin TıklayınızMuafiyetler İçin Tıklayınız  https://uskudar.edu.tr/itbf/tr/duyuru/4865/2023-2024-guz-donemi-muafiyet-basvurulariNot: Ana dal programında “Üsküdar Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilen burs veya indirimlerden yararlanan öğrenciler, ÇAP yaptıkları programda da bu haklarından yararlanırlar. Ana dal programından mezun olan ancak çift ana dal programını bitiremeyen öğrencinin bursluluk süresi, Burs Yönergesi’nde ana dal için belirtilen azami süre bir (1) yıl kadar uzatılabilir.

21 EYL 2023

Pedagojik Formasyon 2022-2023 Yaz Okulu Sınav Programı

Pedagojik Formasyon 2022-2023 Yaz Okulu Sınav ProgramıSevgili Öğrenciler,2022-2023 Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Sınav Programı için tıklayınız.

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.


İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.


Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 8 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!