Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

21 MAR 2023

Fakülte Semineri: "Anlama Yetisinin Düzeltilmesi Üzerine İnceleme"

Psikoloji (İng) Bölümü hocalarımızdan Arş. Gör. Beril Sercem Şengül, 22 Mart Çarşamba, saat 13.00’de Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu'nda “Anlama Yetisinin Düzeltilmesi Üzerine İnceleme” adlı kitabın analizini gerçekleştirecektir. Etkinliğe katılımınızdan memnuniyet duyacağız. Etkinliğin Konuşmacısı: Arş. Gör. Beril Sercem ŞengülEtkinliğin Konusu: Anlama Yetisinin Düzeltilmesi Üzerine İncelemeEtkinlik Yeri: Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu Etkinlik Tarih ve Saati: 22 Mart Çarşamba, 13.00

21 MAR 2023

Sosyoloji Bölüm Etkinliği: "Belgesel: Hasta"

21.03.2023 Salı (bugün), saat 16.30’da, Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu’nda Sosyoloji Bölümü ve Sosyoloji Kulübü iş birliğinde “Hasta" adlı belgeseli konu alan bir bölüm etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğe katılımınızdan memnuniyet duyacağız.Etkinliğin Moderatörü: Prof. Dr. Barış ErdoğanEtkinliğin Konusu: Belgesel: HastaEtkinliğin Tarihi: 21.03.2023 SalıEtkinliğin Saati: 16.30Etkinliğin Yeri: Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu

15 MAR 2023

2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yandal Başvuru Sonuçları

2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yandal Başvuru Sonuçları2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yandal başvuru sonuçları açıklanmıştır.Sonuçlar için tıklayınız: http://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/yandal_sonucBaşvuruları onaylanan öğrencilerin, 16 Mart 2023 tarihi mesai bitimine kadar Yandal Onay Dilekçisini ve ÖSYM Puan Kartlarını Güney Yerleşke Öğrenci İşleri Uzmanı Sevgi Balcıoğlu’na elden teslim etmeleri gerekmektedir.Yandal Onay Dilekçesi İçin TıklayınızİNGİLİZCE BÖLÜME YANDAL BAŞVURUSU KABUL OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!Türkçe bölümde okuyup, İngilizce bölümlerde yandal yapmak isteyen öğrencilerin, ÜÜYDS sınavına girerek başarılı olmaları veya Üsküdar Üniversitesi yetkili birimlerince eşdeğerliği kabul edilen uluslararası veya ulusal sınavlarda başarılı olduklarını belgelemeleri gerekir.

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.


İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.


Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 8 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!