İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.

İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 7 programda lisans diploması verilmektedir.

Altunizade Merkez Yerleşke

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Merkez Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No: 14 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

14 EKI 2019

1. Sınıf İngilizce Dersleri Muafiyet Sınavı Öğrenci Listeleri

1. sınıf  İngilizce dersleri muafiyet sınavı öğrenci listeleri aşağıdaki gibidir:LİSANS 2019-2020 MUAFİYET SINAVI ÖĞRENCİ LİSTESİ (FOR TURKISH DEPARTMENTS)UNDERGRADUATE STUDENTS WHO PASSED PREP SCHOOL EXEMPTION EXAM LISTS - ENG101-ENG102 COURSE EXAM

11 EKI 2019

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 1.Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine

S. Bilimi ve U. İlişkiler (İngilizce) 1.Sınıf öğrencilerinin dikkatine,PSIR 129 – History of Civilization dersi 09.40 – 12.30 - A Blok 226 no’lu sınıftan 13.40 – 16.30 arası A Blok 308 no’lu sınıfa alınmıştır.PSIR 107 – Political Science I dersi 13.40 – 16.30 – A Blok 308 no’lu sınıftan  09.40 – 12.30 arası D Blok 102 no’lu sınıfa alınmıştır.

11 EKI 2019

Muafiyet İşlemleri Hakkında Duyuru

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNE DUYURULUR*2019-2020 Öğretim Yılı Güz Yarıyılında yapılacak olan muafiyet başvuruları 15 Ekim 2019 Salı günü saat 16:00 da sona erecektir.*15 Ekim sonrasında yapılacak olan başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.*Tüm öğrencilerimizin en geç 15 Ekim Salı günü saat 16:00 ya kadar muafiyet başvurularını tamamlamaları önemle rica olunur.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!