Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

27 OCA 2023

Rektörlük Ortak Dersleri 2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Tarih/Saatleri (Güncelleme: 27.01.2023)

Rektörlük Ortak Dersleri 2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Tarih/Saatleri Rektörlük Ortak Dersleri Bütünleme sınavları 8 Şubat 2023 Çarşamba günü aşağıdaki tabloda verilen saatlerde yapılacaktır. Bütünleme sınavları Merkez Kampüs B-C-D blokları dersliklerinde olacaktır. Sınava gireceğiniz salonları STIX ders duyurularında görebilirsiniz.(DD-DC harf notu olup bütünleme sınavına girmek isteyen öğrenciler ilgili dersin sınav saatinde Merkez Yerleşke C blok -1. Kat Aziz Sancar Konferans Salonunda hazır bulunacaklardır.)8 Şubat 2023 Çarşamba 17:30-18:00(*)18:10-18:40(*)18:50 - 19:20(*)ATA101-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I TURK101-Türk Dili ve Edebiyatı IINGU101-Ön lisans İngilizce IING101-Lisans İngilizce I(*)27.01.2023 Saat 11.30 itibariyle sınav saatlerinde güncelleme yapılmıştır.

16 OCA 2023

İTBF 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Final Sınav Takvimi (Güncelleme: 16.01.2023 / 15.00)

İTBF 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Final Sınav TakvimiİTBF 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemine ait Final Sınav Takvimi aşağıda verilmiştir.Listede bulunmayan derslerin Ödev/Sunum/Proje vb. değerlendirme takvimi için dersin öğretim üyesinden bilgi alabilirsiniz.Başarılar dileriz.İTBF 2022-2023 Güz Dönemi Final Sınav Programı (Güncelleme: 16.01.2023 / 15.00)

10 OCA 2023

Sosyoloji Bölüm Semineri: "Sosyal Bilim Araştırmalarında Bibliyografya Tekniği"

Doç. Dr. Ayhan Vergili, 11 Ocak 2023 Çarşamba, saat 10.40’da Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu'nda “Sosyal Bilim Araştırmalarında Bibliyografya Tekniği” konulu bir bölüm semineri gerçekleştirecektir. Etkinliğe katılımınızdan memnuniyet duyacağız.  Etkinliğin Konuşmacısı: Doç. Dr. Ayhan VergiliEtkinliğin Konusu: Sosyal Bilim Araştırmalarında Bibliyografya TekniğiEtkinlik Yeri: Güney Yerleşke E Blok Sokrates Salonu Etkinlik Tarih ve Saati: 11.01.2023, 10.40

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.


İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.


Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, İngilizce Mütercim Tercümanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 8 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!