İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Üsküdar Üniversitesi, 2011 yılında Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak kuruldu. Aynı yıl kurulan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), 2012-2013 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul etti.

Öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sunan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin uzmanlık alanlarında analitik düşünceye sahip,  uygulama ve araştırma yeteneği gelişmiş, uluslararası platformlarda yer alabilecek donanımlı ve girişimci bireyler olarak mezun olmalarını hedeflemektedir.


İnsanı ve Toplumu Anlamak ve Anlatmak Hedefleniyor

İnsanı ve toplumu daha iyi anlamaya ve anlatmaya yönelik çalışmaların yapıldığı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, bir yandan nitelikli ve titiz çalışmalarla insanı ve toplumu anlama çabası içinde bilim dünyasına katkıda bulunurken;  öte yandan öğrencilere ve topluma gerek bilimsel gerekse kişisel birikimlerini aktarma gayreti içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Amacı

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, bilimselliği temel alarak, çağdaş ve eleştirel bakış açısına sahip, insani ve etik değerlere bağlı olarak ulusal, uluslararası alanlarda çalışmalara katkıda bulunup bilim üretmeyi hedeflemektir. Teorik alandaki bilimsel çalışmaların yanında öğrencilere sunduğu uygulama olanaklarıyla da öğrencilere eşsiz bir bilim ve uygulama ortamı sağlanmaktadır.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi ve NP Feneryolu Tıp Merkezi ile Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde staj ve uygulama olanaklarından yararlanabilmektedir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, öğrencilere sağlam bir akademik altyapı  vermenin yanı sıra, geniş bir perspektifte sunduğu zorunlu ve seçmeli dersleri ile açık görüşlü, kültürlü ve bilgili dünya insanları yetiştirmektedir. İzlediği interdisipliner yaklaşım, öğrencilerin yeni alanlarda bilgilenip farklı sektörlerde kariyer sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Bölümleri

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde; Felsefe, Psikoloji, Psikoloji (İngilizce), Sosyoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve Tarih bölümleri olmak üzere 7 programda lisans diploması verilmektedir.

Güney Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güney Yerleşke E Blok içerisinde bulunmaktadır. ( Adres: Altunizade Mahallesi Kısıklı caddesi No: 20 Üsküdar- İstanbul)

Yerleşkeyi Görüntüle

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

18 EYL 2020

2020-21 Güz Dönemi İTBF ÇAP ve Yandal Başvuru Sonuçları

2020-21 Güz Dönemi İTBF ÇAP ve Yandal Başvuru Sonuçları2020-21 Güz Dönemi İTBF ÇAP ve Yandal başvuru sonuçları tablolarını aşağıdaki bağlantı adreslerinden indirebilirsiniz.İTBF ÇAP Başvuru Sonuçları.xlsxİTBF YANDAL Başvuru Sonuçları.xlsxNOT:“İngilizce Programlarımızda ÇAP ve YANDAL hakkı kazanıp İngilizce Yeterlik Belgesi olmayan öğrencilerimiz Üniversitemiz Hazırlık okulu tarafından 30 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan Yazılı ve 1 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan Konuşma sınavlarına katılabilirler. Her iki Sınavda okulumuzda yüz yüze yapılacak olup öğrencilerimiz Üniversitemiz Hazırlık Okulu web sayfasından detaylı bilgi alabilirler.”https://hazirlik.uskudar.edu.tr/

14 EYL 2020

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mezuniyet İçin Tek Ders Sınavı Duyurusu

YAZ OKULU SONRASI TEK DERS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE “İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Mezuniyet İçin Tek Ders Sınavı Duyurusu"Yaz Okulu sonrasında Mezuniyet koşullarını sağladığı halde tek bir başarısız dersi kalan öğrencilere "Üsküdar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği"nin 32/1 maddesine göre tek ders sınavı yapılacaktır. Öğrenciler tek ders sınavıyla ilgili aşağıda linki bulunan dilekçeyi doldurduktan sonra ıslak imzalı olarak, transkriptleriyle birlikte danışman onayını aldıktan sonra en geç 18 Eylül 2020 tarihine kadar Fakülte Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.Pandemi süreci nedeniyle İstanbul dışında bulunan öğrencilerimiz transkriptleriyle birlikte danışman onayını aldıktan sonra dilekçelerini mail yoluyla Fakülte Sekreterliğine yine en geç 18 Eylül 2020 tarihine kadar iletebilirler.Tek Ders Sınavları 28 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.Dilekçesini teslim eden öğrenciler dersin hocasıyla iletişime geçmeleri gerekmektedir. Sınav dersin hocasının 28 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihleri arasında uygun gördüğü bir tarihte yapılacaktır."Tek Ders Sınavı: Bütünleme sınavları sonucunda, mezun olabilmek için başarısız tek bir dersi kalan öğrenciye ilgili birimin yönetim kurulu kararıyla girme hakkı verilen sınavdır. Bu sınavda alınan not ders başarı notu yerine geçer."Dilekçeyi buradan indirebilirsiniz: Tek Ders Sınavı Dilekçesi”

11 EYL 2020

ÇAP ve YANDAL Başvuru Sonuçları Duyuru Tarihi

Değerli Öğrencilerimiz,2020-2021 eğitim-öğretim yılı Fakültemize yapılan ÇAP ve YANDAL Başvuru Sonuçları 17 Eylül 2020 Perşembe günü Fakülte Web sayfasından ilan edilecektir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!