Burs Veren Üniversiteler

Burs Veren Üniversiteler

Vakıf üniversitelerinin temel farklarından biri de eğitim ve öğretimin ücrete tabi olmasıdır. Vakıf üniversitelerini tercih etmeyi düşünen adayların burslarla ilgili üniversitenin sağladığı imkânları ve bursluluk koşullarını çok iyi araştırmaları gerekmektedir.

Burs veren üniversiteler kapsamında yer alan vakıf ve devlet üniversiteleri öğrencilere farklı oranlarda ve farklı imkânlarda burslar sağlamaktadır.

Burs veren üniversitelerin, burs vermedeki en temel amacı öğrencinin başarısını desteklemektir.

Üniversitelerde Sunulan Burs Çeşitleri

Burs veren üniversiteler arasında burslar üniversitelere göre farklı oranlarda ve farklı başlıklar altında yer almaktadır. Bu burslar; ÖSYM Bursları, Tercih Bursları, Akademik Başarı Bursları, Üniversite Giriş Bursu, Kardeş Bursu, Kurum Bursu, Özel Mahrumiyet Bursu, Spor Bursu, Bilim, Sanat, Din ve Kültür Bursu, IB Bursu, TÜBİTAK Bursu, Personel Bursu, Mezuniyet Bursu, İhtiyaç Bursu, Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu, Engelli Öğrenci Bursu olmak üzere farklı başlıklarda ve 0,%75,%50,%25 ve %5 gibi farklı oranlarda verilmektedir.

Burs veren üniversitelerde adaylar bu bursların bir kısmını üniversite tercihini belirlerken alabileceği gibi bazılarını da üniversite eğitiminde sağladığı başarı doğrultusunda alabilmektedir.

Burs veren üniversiteler arasında önemli olan adayın aldığı puana göre hangi türde yer alan burstan hangi oranda yararlanabileceğini detaylı bir şekilde araştırmasıdır. Burs veren üniversiteler ve sağladığı burs imkanları ile ilgili bilgilere adaylar üniversitelerin web sayfalarından, ÖSYM’nin tercih döneminde yayınladığı kılavuzun özel koşullar ve açıklamalar kısmından ulaşabilirler. Burs veren üniversiteler arasında tercih yapacak olan aday öğrenci bursunun kesilme şartları ile ilgilide mutlaka üniversitelerden bilgi almalıdır.

Üsküdar Üniversitesi Uygulama Laboratuvarı

Eğitim Hayatınızı Burs İmkânları ile Yaşayın

Bünyemize bulunan İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan her bölümümüzde yer alan öğrencilerimiz için burs imkânlarını açık tutuyoruz. Burslu okumanın yarattığı kolaylıkların bilincinde olarak ve öğrencilerimizin durumlarını da göz önünde tutarak yanlarında olmanın gururunu taşıyoruz.

Burs veren üniversiteler içinde yer alan Üsküdar Üniversitesi Ailesinde sizleri de görmekten mutluyuz. Bölümlerimize, akademik kadromuza ve burs imkânlarımıza ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için sitemizi inceleyebilir, bizlere ulaşabilirsiniz.