Tercih Dönemi - Üniversite Tanıtım Fuarı

Üniversite Tanıtım Fuarı

Adayın istediği üniversiteyi ve bölümü tercih etmek için yıl içinde yapılan üniversite tanıtım fuarları önemli bir yere sahiptir. Bu yılda 04-05-06 Ağustos 2018 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Sergi ve Sarayı’nda Eket’in düzenlediği üniversite tercihi ve tanıtım günleri yapılacaktır. Üsküdar Üniversitesi olarak hem akademisyenlerimizle hem de tercih danışmanlarımızla üç gün boyunca fuara katılacak adaylar bölüm ve programlar hakkında bilgi verilecektir. Aynı zamanda tercih danışmanlarımızdan tarafından adaylar profesyonel bir tercih yapılacaktır.

Üniversite Tanıtım Fuarı, Devlet ve Vakıf Üniversiteleri

Bu bağlamda her yıl tercihler döneminde yapılan üniversite tanıtım fuarları vakıf ve devlet üniversitelerini yakından tanıma imkânı da sağlanmaktadır. Özellikle vakıf üniversitelerin burs, erasmus, yandal, çift anadal gibi olanakları hakkında bilgi edinmiş olacaktır. Ayrıca üniversite tanıtım fuarlarında bölüm hocalarından birinci ağızdan bölüm ve programlar hakkında bilgi edinmiş olacaktır.

Üniversite Tanıtım Fuarı Bölüm ve Programlar Hakkında Bilgi Almak

Bölüm-programlar hakkında bilgi almak ve bölümü- programları tanımak amacıyla üniversitelerin akademisyenleriyle yakından görüşme fırsatı sağlanmış olacaktır.  Dolayısıyla aday üniversite tercihlerinde hemen hemen her üniversiteye gitme şansına sahip olamayabilir. Bu nedenle tercih ve tanıtım günleri üniversiteleri bölüm-programları tanımak amacıyla üniversite tanıtım fuarının kaçırılmaması gerekir. Bu bağlamda ilgili tarihlerde Üsküdar Üniversitesi olarak da tercih danışmanlarımız, akademisyenlerimiz ve kurumsal iletişim ekibi olarak katılacağız. Tercih yapacak adayları fuara bekliyoruz.