360 sanal tur

Fen Bilimleri Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

12 ŞUB 2024

Lisansüstü OBS ve Ders Kayıtları Hk.

Lisansüstü OBS ve Ders Kayıt İşlemleri Ders kayıtları tarihi :12-25 Şubat 2024Derslerin başlama tarihi: 19 Şubat 2024Derslerinize ders kaydınızı onayladıktan sonra ders programınızdaki gün ve saate göre katılabilirsiniz.Bilimsel hazırlık aşması öğrencileri: Hazırlık derslerini almaları gerekmektedir.Ders aşaması öğrencileri : Dönem derslerini almaları gerekmektedir.Tez aşaması öğrencileri: Tez çalışmalarını almaları gerekmektedir.Yeni kayıt öğrencileri için ; aşağıda linkler paylaşılmıştır. Linkleri kopyalayarak girmek istediğiniz sisteme ulaşabilirsiniz.OBS için: https://obs.uskudar.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx Öğrenci bilgi sisteminize giriş adresi. (Ders programı, ders seçme ve not işlemlerinizi buradan takip etmeniz gerekmektedir.)"İlk defa OBS sistemine girecek olan öğrencilerimizin şifre alanına İsmin baş harfi büyük, T.C. No ve * karakterinin birleşimiÖrneğin ismi Murat olan bir öğrenci için örnek şifre: M14807694569* veya şifre sıfırlama yaparak yeniden şifre oluşturabilirler.STIX için : https://stix.uskudar.edu.tr/student Öğrenciler ile akademisyenin doküman paylaşmasını, ödev paylaşmasını, mesajlaşmasını ve duyurular almasını sağlayan bir sistemdir. STIX sistemi tamamen OBS sistemi ile entegre çalışır. Kullanıcı adı ST uzantılı mail adresiz ve OBS şifresiniz ile giriş yapılmaktadır. (ders kayıt onayından bir gün sonra çalışmaktadır.)ALMS için :https://lms.uskudar.edu.tr/ ALMS, uzaktan eğitim konusunda bir eğitim sistemidir. Online dersiniz olursa bu adresten giriş sağlamanız gerekmektedir. (ders kayıt onayından bir gün sonra çalışmaktadır.) OBS sistemi ile entegre çalışır. Kullanıcı adı Öğrenci numaranız Şifreniz OBS şifreniz ile giriş yapılmaktadır.MAİLGİRİŞ veya MAİL ADRESİ ÖĞRENMEK İÇİN ve MAİL ŞİFRE DEĞİŞKLİĞİ İÇİN: https://bt.uskudar.edu.tr/btmailÖğrenci Numaranızı öğrenmek için : https://obs.uskudar.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspxNot: Tek Şifre sistemi ile aynı gün içerisinde yalnızca 1 defa şifre değiştirilebilmektedir.Eğer tüm işlemleri yaptığınız halde giriş sağlayamıyorsanız; teksifre@uskudar.edu.tr adresine, öğrenci numaranızı belirterek mail atınız veya bulunduğunuz yerleşkedeki Bilgi Teknolojileri Direktörlüğüne başvurunuz.

02 ŞUB 2024

2023-2024 Güz Yarıyılı Bütünleme Sınavları hk.

Değerli Öğrencilerimiz,2023-2024 Güz Yarıyılı Bütünleme Sınavları 05-11 Şubat 2024 Tarihleri arasında yapılacak olup, sınav gün ve saat bilgisi dersin öğretim üyelerince öğrencilere sitxten duyurulacaktır.Bütünleme sınavlarına C2-C3 ve altı harf notu alan öğrencilerimiz girebileceklerdir.Not yükseltme amaçlı Bütünleme Sınavlarına girilememektedir, şayet öğrenci alıp geçmiş olduğu dersin notunu yükseltmek isterse dersi tekrar alabilmektedir.Bilgilerinize sunar başarılar dileriz.Derslerde başarının değerlendirilmesi MADDE 24 – (1) Lisansüstü derslerde yarıyıl içinde yapılan çalışmalar ve ara sınavlar ile bunların yarıyıl sonu sınavına nasıl katılacağı anabilim dalı akademik kurullarınca düzenlenir, her yarıyıl başında ilan edilerek öğrencilere duyurulur ve öğrencilerin başarı durumu yarıyıl sonu sınav notuna katılır. (2) Lisansüstü derslerin yarıyıl sonu sınavları, sınavı yapan öğretim üyesi veya üyeleri tarafından 4,00 üzerinden değerlendirilir. Yarıyıl sonu sınavında başarılı sayılmak için yüksek lisans öğrencilerinin 4,00 üzerinden en az 2,50, doktora öğrencilerinin ise en az 3,00 almaları gerekir. (3) Başarısız olunan bir dersi öğrenci azami ders alma süresi içinde tekrar alabilir veya zorunlu ders olmamak koşuluyla o dersin yerine aynı kredi değerinde başka bir dersi de alabilir. Öğrenciler, enstitü yönetim kurulu kararı ile genel akademik başarı not ortalamalarını yükseltmek amacıyla başarılı oldukları dersleri de tekrarlayabilirler.  (4) Puanlar enstitüye teslim edilip kesinleştikten sonra, aşağıdaki tabloda belirtilen değerler dikkate alınarak harf notuna çevrilir: Puan                             Harf Notu                    Katsayı95-100                              A1                             4,0090-94                                A2                             3,7585-89                                A3                             3,5080-84                                B1                             3,2575-79                                B2                             3,00 70-74                                B3                             2,75 65-69                                C1                             2,50 60-64                                C2                             2,2555-59                                C3                             2,00 0-54                                  F3                             0,00                                                                                 F2                             0.00                                                                                 F1                              0,00

16 OCA 2024

2023-2024 Bahar Dönemi Yeni Kayıt İşlemleri Hk.

Değerli Adaylarımız,Fen Bilimleri  Enstitüsü Yüksek Lisans Programlarına online başvuru yapan adayların ön başvuruları sistem tarafından onaylandıktan sonra kendilerine mesaj olarak " onaylanmıştır." şeklinde bir bilgi gönderilmektedir.Adaylar Web Sayfamızda paylaşacağımız linkten T.C. Numaraları ile giriş yaparak kesin kayıt hakkı kazanıp kazanmadıklarını öğrenerek kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.https://app.uskudar.edu.tr/form/enstitu/fbe_kesin_kayitKayıtlarımız 22 Ocak 2024 tarihinden itibaren başlayacaktır. 1-Çarşı Kampüs 3. Kat R-19 Fen Bilimleri Enstitü Sekreterliğinde öğrenci kayıt formu doldurulacaktır. (Alan dışı mezuniyeti olanların transcriptleri Ana Bilim Dalı Başkanlıkları tarafından değerlendirilecektir)2- Enstitü Sekreteri tarafından onaylanan imzalı Öğrenci Kayıt Formunuzu aynı kampüs giriş katta bulunan Öğrenci İşleri Birimine  tüm belgelerinizle birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.3-Muhasebe Birimi Merkez Kampus A Blokta bulunmaktadır, ödemeler oradan yapılmaktadır.4- Ödeme işleminiz  tamamlandıktan sonra, kesin kayıt işleminiz bitmiş olacak ve öğrenci işleri biriminin size vermiş olduğu OBS şifresi ile otomasyon sistemine giriş sağlayabilecek ve dersleriniz, ders programlarınız vb bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.5- Ödeme işlemi yapılmadan OBS (Öğrenci Bilgi Sistemine) 'ne giriş yapılamamaktadır.6-Derslerin yapılma şekli henüz belli olmamakla birlikte HİBRİT şeklinde yapılması planlanmaktadır.7- Ders Kayıt işlemleri 12-25 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak olup, dersler 19 Şubat 2024 tarihinde başlayacaktır.8- Öğrenci Kimlik Kartınızı 19 Şubat 2024 derslerin başlama tarihinden itibaren Öğrenci İşleri Biriminden teslim alabilirsiniz.Online kayıt işlemini yapamayanlar manuel olarak kayıt yaptırabilirler. Uluslararası öğrencilerimiz başvurularını uluslararası ofisten yapmaktadırlar. ilgili e postadan ulaşabilirsiniz. dilbar.aliyeva@uskudar.edu.trALAN DIŞI MEZUNİYETLERDE BİLİMSEL HAZIRLIK DERSLERİ ALINMAKTADIR.https://uskudar.edu.tr/tr/yuksek-lisans-ucretleriKAYIT SIRASINDA İSTENEN BELGELER:– Lisans diploması aslı/fotokopisi veya e-Devlet mezun belgesi (Yüksek Lisans/Doktora Programları için) (Yurt dışı mezunu aday öğrencilerimiz için Denklik Belgesi)– Lisans not belgesinin (transkript) aslı/fotokopisi veya e-Devletten transkript belgesi (Yüksek Lisans/Doktora Programları için)– Yüksek Lisans diploması aslı/fotokopisi veya e-Devlet mezun belgesi (Doktora Programları için) (Yurtdışı mezunu aday öğrencilerimiz için Denklik Belgesi)– Yüksek Lisans not belgesinin (transkript) aslı/fotokopisi veya e-Devletten transkript belgesi (Doktora Programları için)– ALES Sınav sonuç belgesi (Tezli Yüksek Lisans/Doktora Programları için)– YDS/YÖKDİL veya eşdeğer dil belgesi (İngilizce Yüksek Lisans/Doktora Programları için)– Kimlik fotokopisi– Fotoğraf (2 Adet)

Fen Bilimleri Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE), Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında 2013 yılından itibaren öğrenci kabulüne başlamıştır.
Enstitümüzde, Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında toplam 16 Tezli -12 Tezsiz Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsünde geleceğin bilim insanları yetiştiriliyor

Bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip eden Üsküdar Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Fen Bilimleri Enstitüsü, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE çalışmalarına katkı sağlanıyor

Üsküdar Üniversitesi’nin AR-GE faaliyetlerine de katkıda bulunan ve gelecekte de bu alanda çalışmalar yürütecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Fen Bilimleri Enstitüsü, ulusal ve uluslararası düzeydeki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Literatürdeki yeniliklere hâkim eğitim

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkanları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hakim, vizyonlu ve tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, aşağıdaki programlar yer almaktadır.

Enstitü/Program
Fen Bilimleri Enstitüsü

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tezli)
Biyoinformatik (Tezli)
Biyoteknoloji (Tezli)
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) (Tezsiz)
Biyomühendislik (İngilizce) (Tezli)
Biyoteknoloji (Tezsiz)
Bilgisayar Mühendisliği (Tezli)
Biyomühendislik (Tezli)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Tezli)
Bilgisayar Mühendisliği (Tezsiz)
Biyomühendislik (Tezsiz)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (Tezsiz)
Mühendislik Yönetimi (Tezli)
Siber Güvenlik (İngilizce) (Tezli)
Siber Güvenlik (Tezsiz)
Mühendislik Yönetimi (İngilizce) (Tezli)
Siber Güvenlik (İngilizce) (Tezsiz)
Yapay Zeka Mühendisliği (Tezli)
Mühendislik Yönetimi (İngilizce) (Tezsiz)
Siber Güvenlik (Tezli)
Yapay Zeka Mühendisliği (Tezsiz)
Kimya Mühendisliği (Tezli)
Moleküler Biyoloji (İngilizce) (Tezli)
Moleküler Biyoloji (Tezli)
Kimya Mühendisliği (İngilizce) (Tezli)
Moleküler Biyoloji (İngilizce) (Tezsiz)
Moleküler Biyoloji (Tezsiz)
Kimya Mühendisliği (İngilizce) (Tezsiz)Fen Bilimleri Enstitüsünde nitelikli yüksek biyomühendisler yetiştiriliyor

İnsan ve çevre sağlığını ilgilendiren kuruluşların araştırma-geliştirme bölümlerinde yüksek biyomühendislere ihtiyaç vardır. Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı’nın amacı, ülkemizde ve yurt dışında yüksek nitelikli araştırma yapacak nitelikli araştırmacı ihtiyacına katkıda bulunmak ve biyomühendislik alanında bilgi birikimini artıracak bilimsel çıktıları ülkemiz ve insanlık hizmetine sunmaktır.

Sağlık kuruluşlarının uzman moleküler biyologlara ihtiyacı var

Moleküler Biyoloji  Yüksek Lisans Programı; hastalıklara tanı koyma, tedaviye zemin hazırlama ve hastalıkların nedenlerini anlamaya çalışmanın yanında hastalıklara veya herhangi bir fiziksel soruna neden olabilecek moleküler mekanizmaların önceden saptanıp bireylere genetik danışma veya gerekli yaşam düzeninin oluşturulmasında gerek duyulan bir bilim dalıdır. Bu yüzden canlı sağlığını ilgilendiren kuruluşların sağlık bölümlerinde yüksek moleküler biyologlara ihtiyaç vardır.

Fen Bilimleri Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Fen Bilimleri Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!