Fen Bilimleri Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında 2013 yılında kurulan Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE), bu tarihten itibaren öğrenci kabulüne başladı. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, fen ve mühendislik bilimleri alanında yüksek lisans programları düzenlenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsünde geleceğin bilim insanları yetiştiriliyor

Bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip eden Üsküdar Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Fen Bilimleri Enstitüsü, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE çalışmalarına katkı sağlanıyor

Üsküdar Üniversitesi’nin AR-GE faaliyetlerine de katkıda bulunan ve gelecekte de bu alanda çalışmalar yürütecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Fen Bilimleri Enstitüsü, ulusal ve uluslararası düzeydeki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Literatürdeki yeniliklere hâkim eğitim

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkanları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hakim, vizyonlu ve tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, Siber Güvenlik (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı- Bilgisayar Mühendisliği (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Biyomühendislik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı ve Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, yer almaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsünde nitelikli yüksek biyomühendisler yetiştiriliyor

İnsan ve çevre sağlığını ilgilendiren kuruluşların araştırma-geliştirme bölümlerinde yüksek biyomühendislere ihtiyaç vardır. Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı’nın amacı, ülkemizde ve yurt dışında yüksek nitelikli araştırma yapacak nitelikli araştırmacı ihtiyacına katkıda bulunmak ve biyomühendislik alanında bilgi birikimini artıracak bilimsel çıktıları ülkemiz ve insanlık hizmetine sunmaktır.

Sağlık kuruluşlarının uzman moleküler biyologlara ihtiyacı var

Moleküler Biyoloji  Yüksek Lisans Programı; hastalıklara tanı koyma, tedaviye zemin hazırlama ve hastalıkların nedenlerini anlamaya çalışmanın yanında hastalıklara veya herhangi bir fiziksel soruna neden olabilecek moleküler mekanizmaların önceden saptanıp bireylere genetik danışma veya gerekli yaşam düzeninin oluşturulmasında gerek duyulan bir bilim dalıdır. Bu yüzden canlı sağlığını ilgilendiren kuruluşların sağlık bölümlerinde yüksek moleküler biyologlara ihtiyaç vardır.

Fen Bilimleri Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Fen Bilimleri Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

23 EYL 2020

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2020-2021 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI DERSLERİN İŞLENME ŞEKLİ HK.

Değerli öğrencilerimiz,2020-2021 akademik yılı Güz yarıyılı itibariyle enstitümüz bünyesinde yürütülecek olan dersler, sizlerin de talepleri doğrultusunda yüz yüze veya çevrim içi yürütülecek şekilde planlanmıştır. 1) Çevrimiçi olarak verilecek dersler sadece ve çevrim içi platformlardan yürütülecektir. Çevrim içi sistem kullanımı hakkında https://uskudar.edu.tr/tr/uek adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 2) Yüz yüze yürütülmesi planlanan derslere ise katılmak isteyen öğrenciler seyreltilmiş oturma düzeni ile hazırlanmış dersliklerde katılabilecekler iken aynı dersleri çevrim içi almak isteyen öğrenciler ise sınıfta yüz yüze yürütülen ve akıllı tahtadaki kamera ile kayıt altına alınan bu dersleri diledikleri yerden eş zamanlı olarak çevrim içi takip edebileceklerdir.Öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir öğretim yılı dileriz.FBE KARMA EĞİTİM SİSTEMİ.xlsx

18 EYL 2020

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İNGİLİZCE PROGRAMLAR HK.

YABANCI DİLLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ İNGİLİZCE YETERLİK SINAVLARI HK..docx

17 EYL 2020

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TÜM PROGRAMLARIN BİLİM SINAV TARİHLERİ

FBE BİLİM SINAV TARİHLERİ GÜNCELLENEN.xlsx

Fen Bilimleri Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!