Fen Bilimleri Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

21 OCA 2022

FİNAL SINAV PROGRAMI.(2021-2022 GÜZ YARIYILI) GÜNCEL

Değerli Öğrencilerimiz,31 Ocak-13 Şubat 2022 Tarihleri arasında yapılacak olan Final Sınavlarına ilişkin Sınav Takvimi ektedir.Başarılar dileriz.FİNAL TAKVİMİ.xlsx

19 OCA 2022

Bilgisayar Mühendisliği Seminer Programı duyurusu.

Değerli Öğrencilerimiz,Bilgisayar Mühendisliği TR-ING Yüksek Lisans Programı Seminer Programı ile ilgili bilgilere aşağıda ulaşabilirsinizKatılımınızdan memnuniyet duyarız.https://uskudar.edu.tr/mdbf/en/announcement/3596/computer-engineering-english-department-eventseminarhttps://uskudar.edu.tr/mdbf/tr/duyuru/3597/fakultemiz-bilgisayar-muhendisligi-ingilizce-bolumu-etkinliksemineriSORUMLU ÖĞRETİM ELEMANISEMİNERİ YAPACAK OLAN ÖĞRETİM ELEMANIETKİNLİK ADI (KONUSU)               YERTARİHGÜN VE SAATProf.Dr. Serhat ÖzekesDr. Rowanda AhmedHow data science became so popular in the last decade?ZOOMOCAK21.01.2022 10:30-11:00

10 OCA 2022

FİNAL/BÜTÜNLEME SINAVLARI İLE İLGİLİ SENATO KARARI.(2021-2022 GÜZ YARIYILI) SENATE DECISION ON FINAL/MAKE-UP EXAMS (2021-2022 FALL SEMESTER)

Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine; Üsküdar Üniversitesi Senatosu'nun 06.01.2022 tarih ve 2022/01 sayılı Kararı uyarınca;KARAR- 2:2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde yapılacak olan final ve bütünleme sınavlarına COVID-19 pandemisi nedeniyle test sonuçları pozitif olduğundan dolayı katılamayacak öğrencilerin, bu mazeretlerini ilgili Dekanlık/Müdürlüğe beyan etmek ve belgelemek koşuluyla söz konusu sınavların yüz yüze telafisinin yapılabilmesi hususunda Fakülte/Enstitü/SHMYO’nun ilgili kurullarının yetkilendirilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.Bilgilerinize sunulur. To the attention of all our students;In accordance with the decision of Üsküdar University Senate dated 06.01.2022 and numbered 2022/01;DECISION 2:For the students who will not be able to attend the final and make-up exams to be held in the Fall Term of the 2021-2022 Academic Year because of the positive test results due to the COVID-19 pandemic, the Faculty/Institute can make up for the said exams face-to-face, provided that they declare and document their excuses to the relevant Dean's Office/Directorate. It was unanimously decided to authorize the relevant boards of /SHMYO.It is submitted for your information. 

Fen Bilimleri Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında 2013 yılında kurulan Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE), bu tarihten itibaren öğrenci kabulüne başladı. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, fen ve mühendislik bilimleri alanında yüksek lisans programları düzenlenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsünde geleceğin bilim insanları yetiştiriliyor

Bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip eden Üsküdar Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Fen Bilimleri Enstitüsü, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE çalışmalarına katkı sağlanıyor

Üsküdar Üniversitesi’nin AR-GE faaliyetlerine de katkıda bulunan ve gelecekte de bu alanda çalışmalar yürütecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Fen Bilimleri Enstitüsü, ulusal ve uluslararası düzeydeki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Literatürdeki yeniliklere hâkim eğitim

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkanları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hakim, vizyonlu ve tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, Siber Güvenlik (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı- Bilgisayar Mühendisliği (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Biyomühendislik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı ve Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, yer almaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsünde nitelikli yüksek biyomühendisler yetiştiriliyor

İnsan ve çevre sağlığını ilgilendiren kuruluşların araştırma-geliştirme bölümlerinde yüksek biyomühendislere ihtiyaç vardır. Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı’nın amacı, ülkemizde ve yurt dışında yüksek nitelikli araştırma yapacak nitelikli araştırmacı ihtiyacına katkıda bulunmak ve biyomühendislik alanında bilgi birikimini artıracak bilimsel çıktıları ülkemiz ve insanlık hizmetine sunmaktır.

Sağlık kuruluşlarının uzman moleküler biyologlara ihtiyacı var

Moleküler Biyoloji  Yüksek Lisans Programı; hastalıklara tanı koyma, tedaviye zemin hazırlama ve hastalıkların nedenlerini anlamaya çalışmanın yanında hastalıklara veya herhangi bir fiziksel soruna neden olabilecek moleküler mekanizmaların önceden saptanıp bireylere genetik danışma veya gerekli yaşam düzeninin oluşturulmasında gerek duyulan bir bilim dalıdır. Bu yüzden canlı sağlığını ilgilendiren kuruluşların sağlık bölümlerinde yüksek moleküler biyologlara ihtiyaç vardır.

Fen Bilimleri Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Fen Bilimleri Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!