Fen Bilimleri Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında 2013 yılında kurulan Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE), bu tarihten itibaren öğrenci kabulüne başladı. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, fen ve mühendislik bilimleri alanında yüksek lisans programları düzenlenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsünde geleceğin bilim insanları yetiştiriliyor

Bilim, sağlık ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip eden Üsküdar Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinde önemli yeri olan Fen Bilimleri Enstitüsü, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE çalışmalarına katkı sağlanıyor

Üsküdar Üniversitesi’nin AR-GE faaliyetlerine de katkıda bulunan ve gelecekte de bu alanda çalışmalar yürütecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedefleyen Fen Bilimleri Enstitüsü, ulusal ve uluslararası düzeydeki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Literatürdeki yeniliklere hâkim eğitim

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkanları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hakim, vizyonlu ve tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, Siber Güvenlik (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı- Bilgisayar Mühendisliği (TR-ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (ING) Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Biyomühendislik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı ve Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, yer almaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsünde nitelikli yüksek biyomühendisler yetiştiriliyor

İnsan ve çevre sağlığını ilgilendiren kuruluşların araştırma-geliştirme bölümlerinde yüksek biyomühendislere ihtiyaç vardır. Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı’nın amacı, ülkemizde ve yurt dışında yüksek nitelikli araştırma yapacak nitelikli araştırmacı ihtiyacına katkıda bulunmak ve biyomühendislik alanında bilgi birikimini artıracak bilimsel çıktıları ülkemiz ve insanlık hizmetine sunmaktır.

Sağlık kuruluşlarının uzman moleküler biyologlara ihtiyacı var

Moleküler Biyoloji  Yüksek Lisans Programı; hastalıklara tanı koyma, tedaviye zemin hazırlama ve hastalıkların nedenlerini anlamaya çalışmanın yanında hastalıklara veya herhangi bir fiziksel soruna neden olabilecek moleküler mekanizmaların önceden saptanıp bireylere genetik danışma veya gerekli yaşam düzeninin oluşturulmasında gerek duyulan bir bilim dalıdır. Bu yüzden canlı sağlığını ilgilendiren kuruluşların sağlık bölümlerinde yüksek moleküler biyologlara ihtiyaç vardır.

Fen Bilimleri Enstitüsü Haberler » Tümünü Listele

Fen Bilimleri Enstitüsü Duyurular » Tümünü Listele

17 NİS 2021

TEZ SÜRECİNDE YAPILMASI GEREKENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME...

tez-surecinde-yapilmasi-gerekenler-FBE.docx

01 NİS 2021

ORCID NUMBER; ATTENTION OF MASTER'S PROGRAM STUDENTS WITH THESIS!

ORCID NUMBER;ATTENTION OF MASTER'S PROGRAM STUDENTS WITH THESIS!Dear Students;Within the scope of open science and open access studies carried out by the Higher Education Council; graduate students with thesis are required to obtain ORCID (International Author Identification Number) (1) and register it in the National Thesis Center Automation System (2) and inform us. In order to complete these operations;Step 1: To obtain your ORCID number, register at https://orcid.org/register and get your ORCID number,Step 2: Log in to; https://tez.yok.gov.tr/. Enter the Membership Information tab and enter your ORCID number in the ORCID section and register it with the "Update" button.Step 3: You must share your name, surname, student number, program name, and ORCID number with our institute until 5:00 p.m. on Friday, April 2, via hulya.dundar@uskudar.edu.tr address and by typing ORCID in the subject area.We would like to thank you in advance for your sensitivity to send us the information requested by YÖK (CoHE) by the relevant date.Assoc. Prof. Mesut KARAHANDirector of the Institute of Science

31 MAR 2021

ORCID NUMARASI/TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!

Değerli öğrencilerimiz;Yükseköğretim Kurulu tarafından yürütülmekte olan Açık Bilim ve Açık Erişim çalışmaları kapsamında; tezli lisansüstü öğrencilerin ORCİD (Uluslararası Yazar Kimlik Numarası) almaları (1) ve Ulusal Tez Merkezi Otomasyon Sistemi'ne kaydetmeleri (2) ve tarafımızı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri tamamlayabilmek için;Adım 1: ORCID numaranızı alabilmek için https://orcid.org/register adresinden kayıt olunuz ve ORCID numaranızı alınız,Adım 2: https://tez.yok.gov.tr/ adresine giriş yapınız, Üyelik Bilgileri sekmesine giriniz ve ORCID numaranızı ORCID alanına girerek "Güncelle" butonu ile kaydediniz.Adım 3: Ad, Soyad-Öğrenci No-Program Adı ve ORCID numaranızı 2 Nisan Cuma günü saat 17:00'a kadar enstitümüz ile hulya.dundar@uskudar.edu.tr. adresi üzerinden ve konu alanına ORCID yazarak paylaşınız.YÖK tarafından talep edilen bilgilerin ilgili tarihe kadar tarafımıza gönderme hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.Doç. Dr. Mesut KARAHANFen Bilimleri Enstitü Müdürü

Fen Bilimleri Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!