Süreli Yayınlar

JNBS Dergisi

JNBS Dergisi

The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) hakemli, herhangi bir yayın ücreti olmayan herkese açık bir nöroloji dergisidir. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. The Journal of Neurobehavioral Sciences’daki her konu özel olarak hazırlanmıştır ve bu alanda önde gelen araştırmacılardan orijinal makaleler, köşe yazıları, yorumlar ve iletişim sunarak, molekülerden davranışsal düzeye sinirbilimin önemli alanlarına genel bir bakış sağlar.

Web sitesi:http://www.jnbsjournal.com/

Etkileşim Dergisi

Etkileşim Dergisi

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik Dergisi Etkileşim, yayın dili Türkçe olmakla birlikte İngilizce makalelere de yer veren; Nisan-Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez, basılı ve online olarak yayımlanan hakemli bir dergidir.

Dergi web sitesi :https://etkilesimdergisi.com/

Sosyal Bilimler Dergisi

Sosyal Bilimler Dergisi

YIL: 5  SAYI:9 KASIM  2019

On Dokuzuncu Yüzyıl Sonunda Irak ve Basra Körfezi Üzerinde İngiliz Hegemonyası:

Müşir Nusret Paşa’nın Raporu (İngilizce)

Erhan BEKTAŞ

Kuzey Kafkasya’dan Suriye’ye Yabancı Savaşçı Mobilizasyonunu Açıklamak:

Tarihsel Miras, Mevcut Ağlar ve Radikalleşmiş Kimlik (İngilizce)

Beyza Gülin GÜNEY

Terör, 11 Eylül’ün Psikolojik Etkileri ve İyileştirici Terapiler

Zeynep Gamze KALKANLI

Cumhuriyet’in Başkentinin Mekânsal Dönüşümü ve 1928-1930 Dönemi Hâkimiyet-i Milliye Gazetesine Yansımaları

Cemile Burcu KARTAL

Akademisyenlerde İş Doyumunun Algılanan Sosyal Destekle İlişkisinin İncelenmesi

Merve BAŞ, Melisa AKSU, Hüseyin ÜNÜBOL, Gökben HIZLI SAYAR

 

Dergi Web Sitesi:https://sosyalbilimlerdergisi.com/

PsikoHayat

PsikoHayat

 PsikoHayat, herhangi bir yayın ücreti olmayan, herkese açık, aktüel bir Üsküdar Üniversitesi yayınıdır. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. PsikoHayat’ın her sayısında özel bir konu başlığı altında farklı araştırmalar, yorumlar, köşe yazıları, özel röportajlar ve makalelerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi ile ilgili haberler okuyucuların beğenisine sunulmaktadır.

Son sayıyı indirmek için tıklayınız

Haber Üsküdar

Haber Üsküdar

Haber Üsküdar, İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin uygulama gazetesidir. Öğrencilerimiz mesleğe ilk adımlarını bu gazetede atmakta; haber toplama ve yazımından, sayfa tasarımına kadar geçen süreci burada deneyimlemektedirler. Gazetenin ana hedefi, öğrencileri gazetecilik mesleğine en donanımlı biçimde hazırlamak, mesleki ve etik değerleri içselleştirmiş bir şekilde mezun olmalarını sağlamaktır. Gazetede, üniversite haberlerinin yanı sıra haber değeri taşıyan başka konulara ilişkin haber, röportaj ve araştırma-inceleme yazıları da yer almaktadır. Haber Üsküdar’da İletişim Fakültesinin diğer bölümlerinde okuyan ve gazeteciliğe meraklı öğrenciler de muhabirlik yapabilmektedirler. 

Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisi

Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisi

Güncel Bağımlılık Araştırmaları (GBA); herhangi bir yayın ücreti olmaksızın, bağımlılığın ve ilgili rahatsızlıkların her alanında yüksek kaliteli araştırma yayınlayan, hakemli ve açık erişimli bir dergidir. Tüm editör maliyetleri Üsküdar Üniversitesi Yayınları tarafından karşılanmaktadır.

Dergide alkol, uyuşturucu ve nikotin bağımlılıkları üzerine; kumar, internet gibi davranışsal bağımlılıklar üzerine orijinal araştırmalar, kısa araştırmalar, olgu raporları, gözden geçirmeler ve editöre mektuplar kabul edilerek yayınlanır. Dergide bağımlılık hastalığı ve kavramıyla ilgili psikoloji, sosyoloji, psikiyatri, epidemiyoloji, sosyal politika, tıp, farmakoloji ve sinirbilimi alanlarında çalışmalar değerlendirilmektedir.

Web sitesi:  www.currentaddiction.org