Süreli Yayınlar

Süreli Yayınlar

 • Sosyal Bilimler Dergisi

  Sosyal Bilimler Dergisi

  Yıl: 3 - Sayı: 5 – Kasım 2017

  Ortda Doğu'da İttifak İlişkilerindeki Dönüşüm:

  Arap Bahari Sonrası Kırılgan İttifaklar

  Soner KARAGÜL

  Sovyetler Birliği Dış Politikasında Avrupa Bütünleşmesi:

  1950'li ve 1960'lı Yıllar

  İlhan ARAS

  Tasarımın Ekonomi Politiği: İnsanı Yaratan Tasarım

  Devrim BARAN

  Günlük Medyada Psikanalizin Sosyal Temsilleri

  Meltem NARTER

  Türkiye'de Koruyucu Aile : Kökenleri, Gelişimi ve Bugünü

  Abdullah KARATAY

  Dijital İletişim Teknolojileri ve Toplumsal Hareketler Bağlamında Hacktivizm

  Filiz AYDOĞAN BOSCHELE ve Özlem ÇETİN

   

  Devamı

   
 • Etkileşim Dergisi

  Etkileşim Dergisi

  Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademik Dergisi Etkileşim, yayın dili Türkçe olmakla birlikte İngilizce makalelere de yer veren; Nisan-Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez, basılı ve online olarak yayımlanan hakemli bir dergidir.

  Dergi web sitesi :https://etkilesimdergisi.com/

  Devamı

   
 • PsikoHayat

  PsikoHayat

   PsikoHayat, herhangi bir yayın ücreti olmayan, herkese açık, aktüel bir Üsküdar Üniversitesi yayınıdır. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. PsikoHayat’ın her sayısında özel bir konu başlığı altında farklı araştırmalar, yorumlar, köşe yazıları, özel röportajlar ve makalelerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi ile ilgili haberler okuyucuların beğenisine sunulmaktadır.

  Devamı

   
 • Haber Üsküdar

  Haber Üsküdar

  Haber Üsküdar, İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin uygulama gazetesidir. Öğrencilerimiz mesleğe ilk adımlarını bu gazetede atmakta; haber toplama ve yazımından, sayfa tasarımına kadar geçen süreci burada deneyimlemektedirler. Gazetenin ana hedefi, öğrencileri gazetecilik mesleğine en donanımlı biçimde hazırlamak, mesleki ve etik değerleri içselleştirmiş bir şekilde mezun olmalarını sağlamaktır. Gazetede, üniversite haberlerinin yanı sıra haber değeri taşıyan başka konulara ilişkin haber, röportaj ve araştırma-inceleme yazıları da yer almaktadır. Haber Üsküdar’da İletişim Fakültesinin diğer bölümlerinde okuyan ve gazeteciliğe meraklı öğrenciler de muhabirlik yapabilmektedirler. 

  Devamı

   
 • JNBS Dergileri

  JNBS Dergileri

  The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) hakemli, herhangi bir yayın ücreti olmayan herkese açık bir nöroloji dergisidir. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. The Journal of Neurobehavioral Sciences’daki her konu özel olarak hazırlanmıştır ve bu alanda önde gelen araştırmacılardan orijinal makaleler, köşe yazıları, yorumlar ve iletişim sunarak, molekülerden davranışsal düzeye sinirbilimin önemli alanlarına genel bir bakış sağlar.

  Devamı