Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

16 MAR 2023

Sağlık Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitim Uygulama Esasları

Sağlık Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitim Uygulama Esasları'nı Görmek İçin Tıklayınız.

15 MAR 2023

SBF YANDAL BAŞVURUCU SONUCU

Yandal Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Yandal Kayıt Onayı” için 16.03.2023- 24.03.2023 tarihleri arasında Np Sağlık Yerleşkesi-Ümraniye Öğrenci İşleri’ne gelerek Yandal Onay Dilekçisini ve ÖSYM Puan Kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Şehir dışında olan öğrencilerimiz suayip.kirkil@uskudar.edu.tr ye kayıt dilekçelerini ve ÖSYM Puan kartlarını e-posta ile gönderebilirler.https://cdn.uskudar.edu.tr/uploads/files/2022/09/23/uu-fr-304-yandal-onay-dilekcesi.pdfNot: Başvuru sonucu iki bölüme olumlu sonuçlanan öğrenciler dilekçe dolduracakları sırada 1 bölüm olarak dilekçelerini dolduracaklardır.Yandal Sonuç Sorgulama:https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/yandal_sonuc 

08 MAR 2023

SBF TEK DERS BAŞVURU SONUÇLARI

"2022-2023 GÜZ Dönemi Tek ders sınav başvuruları sonuçlanmıştır, aşağıdaki linkten T.C kimlik numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz. "https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/tek_ders

Sağlık Bilimleri Fakültesi; eğitim verdiği bölümlerinde, kendine güvenen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, etkili iletişim kurabilen, sosyal etkinliğe sahip, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı, ülkemizde ve uluslararası mecralarda bizleri temsil edebilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 2010 yılında kurulan fakültemiz çatısı altında 13 bölüm bulunmaktadır. Ülkemizde lisans düzeyinde eğitim gerektiren sağlık meslekleri toplam 16 tanedir. Bu 16 bölümün 13’ünü çatısında bulundurmasıyla Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Türkiye’nin en geniş kapsamlı sağlık bilimleri fakültesidir.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi,  Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bulunmaktadır. Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.


Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uygulamalar

Bunların yanında özellikle Sağlık Profesyoneli yetiştirmede eğitimin yanında uygulamaya da önem veren fakültemiz kuruluşundan bu yana ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarını öğrenci kullanımına hazır hale getirmiş ve bu laboratuvarlara her yıl ihtiyaçlar doğrultusunda yenilerini eklemeye de devam etmektedir.

Çatısında bulundurduğu birçok bölümle, geniş akademik kadrosuyla ve modern laboratuvarları ile eğitim hayatına katkı sağlamaya devam eden fakültemiz, Dünyadaki çağdaş ve ileri düzeydeki eğitim sistemlerine yönelik trendleri izleyerek önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecektir.
Çarşı Yerleşke

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Selman-ı Pak Caddesi, Üsküdar/ İstanbul

Yerleşke Sayfası


NP Sağlık Yerleşkesi

Adres: Saray Mahallesi Site Yolu Caddesi, Ümraniye/ İstanbul

Yerleşke Sayfası

Sağlık Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!