Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

03 ŞUB 2023

SBF 2022-2023 Güz Bütünleme Takvimi

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Sınav TakvimiV7-SBF-ÜMRANİYE SAĞLIK YERLEŞKESİ BÜTÜNLEME TAKVİMİ.xlsxV2-SBF-ÇARŞI YERLEŞKE BÜTÜNLEME TAKVİMİ.xlsxSon Güncelleme: 01.02.2022 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen güncel takvimi inceleyiniz.Başarılar dileriz.

27 OCA 2023

Rektörlük Ortak Dersleri 2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Tarih/Saatleri - GÜNCELLEME !

Rektörlük Ortak Dersleri 2022-2023 Güz Dönemi Bütünleme Tarih/Saatleri Rektörlük Ortak Dersleri Bütünleme sınavları 8 Şubat 2023 Çarşamba günü aşağıdaki tabloda verilen saatlerde yapılacaktır. Bütünleme sınavları Merkez Kampüs B-C-D blokları dersliklerinde olacaktır. Sınava gireceğiniz salonları STIX ders duyurularında görebilirsiniz.(DD-DC harf notu olup bütünleme sınavına girmek isteyen öğrenciler ilgili dersin sınav saatinde Merkez Yerleşke C blok -1. Kat Aziz Sancar Konferans Salonunda hazır bulunacaklardır.) 8 Şubat 2023 Çarşamba 17:30-18:00 18:10-18:4018:50 - 19:20ATA101-Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I  TURK101-Türk Dili ve Edebiyatı IINGU101-Ön lisans İngilizce IING101-Lisans İngilizce I

26 OCA 2023

SBF 2022-2023 Güz Final Takvimi

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2022-2023 Güz Dönemi Final Sınav Takvimiv12. SBF-ÜMRANİYE SAĞLIK YERLEŞKESİ FİNAL TAKVİMİ.xlsxv7-sbf-carsi-saglik-yerleske-final-takvimi.xlsxSon Güncelleme: 26.01.2022 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen güncel takvimi inceleyiniz.Başarılar dileriz.“Sınav çakışması yaşayan öğrencilerin ilk olarak Öncelik Kendi Bölümü ve Alt Sınıftan Aldığı Dersin sınavına girmeleri gerekmektedir. Çakışma bildirim belgesini alarak sınavına girdiği dersin sorumlusuna sınavda imzalatıp, sınavına giremediği dersin hocasına elden teslim etmesi gerekmektedir.”SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SINAV ÇAKIŞMA DİLEKÇESİ.pdf

Sağlık Bilimleri Fakültesi; eğitim verdiği bölümlerinde, kendine güvenen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, etkili iletişim kurabilen, sosyal etkinliğe sahip, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı, ülkemizde ve uluslararası mecralarda bizleri temsil edebilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 2010 yılında kurulan fakültemiz çatısı altında 13 bölüm bulunmaktadır. Ülkemizde lisans düzeyinde eğitim gerektiren sağlık meslekleri toplam 16 tanedir. Bu 16 bölümün 13’ünü çatısında bulundurmasıyla Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Türkiye’nin en geniş kapsamlı sağlık bilimleri fakültesidir.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi,  Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bulunmaktadır. Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.


Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uygulamalar

Bunların yanında özellikle Sağlık Profesyoneli yetiştirmede eğitimin yanında uygulamaya da önem veren fakültemiz kuruluşundan bu yana ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarını öğrenci kullanımına hazır hale getirmiş ve bu laboratuvarlara her yıl ihtiyaçlar doğrultusunda yenilerini eklemeye de devam etmektedir.

Çatısında bulundurduğu birçok bölümle, geniş akademik kadrosuyla ve modern laboratuvarları ile eğitim hayatına katkı sağlamaya devam eden fakültemiz, Dünyadaki çağdaş ve ileri düzeydeki eğitim sistemlerine yönelik trendleri izleyerek önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecektir.
Çarşı Yerleşke

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Selman-ı Pak Caddesi, Üsküdar/ İstanbul

Yerleşke Sayfası


NP Sağlık Yerleşkesi

Adres: Saray Mahallesi Site Yolu Caddesi, Ümraniye/ İstanbul

Yerleşke Sayfası

Sağlık Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!