Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi; eğitim verdiği bölümlerinde, kendine güvenen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, etkili iletişim kurabilen, sosyal etkinliğe sahip, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı, ülkemizde ve uluslararası mecralarda bizleri temsil edebilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 2010 yılında kurulan fakültemiz çatısı altında 13 bölüm bulunmaktadır. Ülkemizde lisans düzeyinde eğitim gerektiren sağlık meslekleri toplam 16 tanedir. Bu 16 bölümün 13’ünü çatısında bulundurmasıyla Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Türkiye’nin en geniş kapsamlı sağlık bilimleri fakültesidir.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi,  Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bulunmaktadır. Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.


Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uygulamalar

Bunların yanında özellikle Sağlık Profesyoneli yetiştirmede eğitimin yanında uygulamaya da önem veren fakültemiz kuruluşundan bu yana ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarını öğrenci kullanımına hazır hale getirmiş ve bu laboratuvarlara her yıl ihtiyaçlar doğrultusunda yenilerini eklemeye de devam etmektedir.

Çatısında bulundurduğu birçok bölümle, geniş akademik kadrosuyla ve modern laboratuvarları ile eğitim hayatına katkı sağlamaya devam eden fakültemiz, Dünyadaki çağdaş ve ileri düzeydeki eğitim sistemlerine yönelik trendleri izleyerek önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecektir.

Çarşı Yerleşke

Sağlık Bilimleri Fakültesi (Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Ebelik, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Ortez-Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi), Çarşı Yerleşke/Üsküdar (Adres: Mimar Sinan Mah. Selman-ı Pak Cad. İsmail Dümbüllü Sok. No:4 34664 Üsküdar/ İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Güney Yerleşke

Sağlık Bilimleri Fakültesi (Dil ve Konuşma Terapisi, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Odyoloji, Sosyal Hizmet), Güney Yerleşke A Blok/Üsküdar (Adres: Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:23 34662 Üsküdar-İSTANBUL)

Yerleşkeyi Görüntüle

Sağlık Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Sağlık Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

23 OCA 2021

SBF 2020-2021 Güz Final Takvimi

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Güz Dönemi Final Sınav Takvimisbf-final-takvimi-v5-23-01-2021.xlsxNot: Tabloda yalnızca online final sınavı uygulayacak derslerin tarihleri yer almaktadır. Ödev/Sunum/Proje vb. değerlendirme takvimi için dersin öğretim üyesinden bilgi alabilirsiniz..Not: Lütfen güncellemeleri takip ediniz. Güncelleme yapılan sınavlar sarı renk ile gösterilecektir.Son Güncelleme: 23.01.2021 15:10'da güncellenmiştir.Başarılar dileriz..

21 ARA 2020

Öğrenci temsilcilikleri için aday başvuruları sonuçları

Aşağıdaki tabloda detayları belirtilen şekilde öğrenci temsilcilikleri için aday başvuruları alınmıştır. YÖK’ün belirlediği “Adaylarda aranan şartlar” gereğince şartlardan herhangi birini sağlamayan öğrencilerin başvurusu reddedilmiş ve öğrencilere bilgi maili gönderilmiştir. 18 Aralık itibari ile bölümlere kayıtlı ve oy kullanmak isteyen öğrencilerimiz sisteme girerek bölümlerindeki adayların tanıtım metni ve bilgilerine ulaşabilecekler ancak oy kullanma işlemi 23 Aralık 2020 tarihinde aktif olacaktır. SıraAdı SoyadıFakülteBölümBaşvuru Durumu1MUSA YÜKSELSağlık Bilimleri FakültesiPerfüzyonReddedildi2BÜŞRA GÖLCÜSağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiReddedildi3BERKAY KARPUZSağlık Bilimleri FakültesiErgoterapiReddedildi4BURAK ÖZDEMİRSağlık Bilimleri FakültesiPerfüzyonOnaylandı5SEMANUR YOLCUSağlık Bilimleri FakültesiEbelikOnaylandı6FATMANUR ZEHRA ZELKASağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikOnaylandı7YAĞMUR KARACASağlık Bilimleri FakültesiPerfüzyonOnaylandı8İSMAİL DEMİRCİSağlık Bilimleri FakültesiOdyolojiOnaylandı9RAHMAN KUKUSağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetOnaylandı10SELİME BEYZA YİLMAZSağlık Bilimleri FakültesiSosyal HizmetOnaylandı11SELİN YEŞİLDAĞSağlık Bilimleri FakültesiOrtez-ProtezOnaylandı12ENES GÜNDOĞANSağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonOnaylandı13NURAY AKYÜZSağlık Bilimleri FakültesiSağlık YönetimiOnaylandı14NAGİHAN DEMİRSağlık Bilimleri Fakültesiİş Sağlığı ve GüvenliğiOnaylandı15EDANUR UÇARSağlık Bilimleri FakültesiPerfüzyonOnaylandı16ERDEM TURHANSağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiOnaylandı17EFE KOYUNCUSağlık Bilimleri FakültesiDil ve Konuşma TerapisiOnaylandı

21 ARA 2020

REKTÖRLÜK ORTAK ZORUNLU DERSLERİN FİNAL SINAVLARI DUYURUSU (ONLINE) 2020-2021 GÜZ DÖNEMİ

  REKTÖRLÜK ORTAK ZORUNLU DERSLERİN FİNAL SINAVLARI DUYURUSU (ONLINE) 2020-2021 GÜZ DÖNEMİ2020-2021 Güz Dönemi Rektörlük Ortak Derslerin Final Sınavları 1 Şubat – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.Sınav tarih ve saatleri aşağıdaki tabloda olduğu üzeredir. O dersi alan öğrenciler ara sınavlarına sınavın aktif olduğu zaman diliminin herhangi bir saatinde girebilirler. Sınav oturumu başlatıldıktan sonra tekrar başa dönülmez; ikinci bir sınav oturumu açılması mümkün olmaz. Sınava mobil cihazlardan girilmemesi önerilir. Sınavı başlatmak için, lms.uskudar.edu.tr adresinden uzaktan eğitim ara yüzüne ulaştıktan ve sisteme giriş yaptıktan sonra :İlgili ders içerisinde bulunan “Sınav” aktivitesinin adına tıklayarak giriş yapabilirsiniz. İlk aşamada karşınıza gelecek ekran sınav şartlarını belirten metindir. Bu metni onayladıktan sonra sınavınız başlayacaktır. Sınav ekranında dikkat etmeniz gereken, ekranın sağ alt köşesinde yer alan cevap listesi bölümüdür. Burada soruların cevaplarının sunucuya başarılı bir şekilde iletilip iletilmediği ve cevap verilmemiş olan sorularınızı görebileceksiniz. Eğer soruların herhangi bir tanesi turuncu olarak işaretlendi ise, bu sorunun cevabı iletilemedi demektir. (Lütfen bu soruya tıklayarak, vermiş olduğunuz cevabı tekrarlayınız. ) Sınav öncesi çıkan talimatı dikkatle okuyunuz. Ders AdıSınavın Başlama Tarih/SaatiSınavın Bitiş Tarih/SaatiSınava girilebilecek zaman dilimiEnglish I (ENG101)İspanyolca I (ISP123)Rusça I (RUS123)Arapça I (ARA123)İngilizce I (ING101)İngilizce I (INGU101)1 Şubat 2021 PazartesiSaat 08:303 Şubat 2021 ÇarşambaSaat 08:3048 saatTürk Dili I –TURK101 3 Şubat 2021 ÇarşambaSaat 08:305 Şubat 2021 CumaSaat 08:3048 saatAtatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I –ATA101              5 Şubat 2021 CumaSaat 08:307 Şubat 2021 PazarSaat 08:3048 saat  

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!