Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Duyurular » Tümünü Listele

01 ARA 2023

2023-2024 GÜZ DÖNEMİ VİZE MAZERET BAŞVURU SONUÇLARI

2023-2024 GÜZ DÖNEMİ VİZE MAZERET BAŞVURU SONUÇLARIAşağıdaki linkten sorgulatabilirsiniz.https://app.uskudar.edu.tr/form/ogrenci/tek_dersAra Sınav (Vize) mazeretlerinin 04-05-06-07-08-09-10 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılması planlanmıştır.İlgili öğretim elemanlarına da bilgi verilmiştir. Sınav tarihi ile ilgili dersin öğretim elemanı ile iletişime geçiniz.

23 KAS 2023

2023-2024 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Vize Sınavlarına mazeretleri ve sınav çakışması sebebi ile katılamayan öğrencilerin bilgisine

“2023-2024 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Vize Sınavlarına mazeretleri ve sınav çakışması sebebi ile katılamayan öğrencilerin bilgisine;2023-2024 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Vize Sınavlarına mazeretleri sebebi ile katılamayan öğrencilerin 27-28-29 KASIM 2023 tarihleri arasında aşağıdaki dilekçeyi rapor / belge ile birlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreterliğine elden ya da kubra.biltekin@uskudar.edu.tr mail adresine iletmeleri gerekmektedir.Ara Sınav (Vize) mazeretlerinin 04-05-06-07-08-09-10 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılması planlanmıştır.01 Aralık 2023 Tarihinde Fakültemiz web sayfasında başvuru sonuçları yayınlanacaktır.DİLEKÇE: MAZERET SINAVI TALEBİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ.PDF(https://cdn.uskudar.edu.tr/uploads/files/2022/03/30/mazeret-sinavi-talebi-dilekce-ornegi.pdf)Sınav çakışması yaşayan öğrencilerin ise sınav çakışma bildirim belgesini alarak sınavına girdiği dersin sorumlusuna sınavda imzalatıp, sınavına giremediği dersin hocasına elden teslim etmesi mazeret sınavlarına girmeleri için yeterli olacaktır. Ayrıca bir sınav yapılmayacak olup hem mazeret hem çakışma sonucu giremeyenler için tek bir VİZE MAZERET sınavı yapılacaktır.DİLEKÇE: SINAV ÇAKIŞMASI BİLDİRİM DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ.PDF(https://cdn.uskudar.edu.tr/uploads/files/2022/03/30/sinav-cakismasi-bildirim-dilekcesi-ornegi.pdf)Öğrenci dilekçelerine dönüş yapılmayacaktır. Sonuçlar fakültemiz web sayfamız duyurular kısmında yayınlanacaktır.DİLEKÇE DOLDURMAYAN ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİ İŞLEME ALINMAYACAKTIR.”

21 KAS 2023

Sağlık Bilimleri Fakültesi NP Sağlık Yerleşke 2023-2024 Güz Dönemi Vize Sınav Takvimi

Sağlık Bilimleri Fakültesi NP Sağlık Yerleşke 2023-2024 Güz Dönemi Vize Sınav Takvimi:np-saglik-yerleskesi-vize-sinav-takvimi-v10.xlsxLütfen güncellemeleri takip ediniz.Sınavda başarılar dileriz..

Sağlık Bilimleri Fakültesi; eğitim verdiği bölümlerinde, kendine güvenen, etik değerlere saygılı, mesleki bilgilerini yetkin bir şekilde uygulama becerisine sahip, etkili iletişim kurabilen, sosyal etkinliğe sahip, geleneksel ve çağdaş bilgi açısından donanımlı, ülkemizde ve uluslararası mecralarda bizleri temsil edebilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla 2010 yılında kurulan fakültemiz çatısı altında 13 bölüm bulunmaktadır. Ülkemizde lisans düzeyinde eğitim gerektiren sağlık meslekleri toplam 16 tanedir. Bu 16 bölümün 13’ünü çatısında bulundurmasıyla Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Türkiye’nin en geniş kapsamlı sağlık bilimleri fakültesidir.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri

Bölümler arasında Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi,  Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyoloji, Ortez Protez, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet bulunmaktadır. Çift anadal ve yandal sahibi olmak açısından çok çeşitli seçenek sunulabilmektedir. Bölümlerin diğer bölümlerden ders alma imkânı sonucunda oldukça zengin bir seçmeli ders listesi ve müfredatı bulunmaktadır.


Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uygulamalar

Bunların yanında özellikle Sağlık Profesyoneli yetiştirmede eğitimin yanında uygulamaya da önem veren fakültemiz kuruluşundan bu yana ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarını öğrenci kullanımına hazır hale getirmiş ve bu laboratuvarlara her yıl ihtiyaçlar doğrultusunda yenilerini eklemeye de devam etmektedir.

Çatısında bulundurduğu birçok bölümle, geniş akademik kadrosuyla ve modern laboratuvarları ile eğitim hayatına katkı sağlamaya devam eden fakültemiz, Dünyadaki çağdaş ve ileri düzeydeki eğitim sistemlerine yönelik trendleri izleyerek önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam edecektir.
Çarşı Yerleşke

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Selman-ı Pak Caddesi, Üsküdar/ İstanbul

Yerleşke Sayfası


NP Sağlık Yerleşkesi

Adres: Saray Mahallesi Site Yolu Caddesi, Ümraniye/ İstanbul

Yerleşke Sayfası

Sağlık Bilimleri Fakültesi Haberler » Tümünü Listele

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!