Öğrenci - Doktora

Doktora

Üsküdar Üniversitesi Doktora Programları

Üsküdar Üniversitesi, mesleki ve akademik kariyer konusunda ilerlemek ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler için güçlü akademik kadrosuyla özgün konularda oluşturduğu doktora programlarıyla nitelikli eğitim imkânı sunuyor.  Üsküdar Üniversitesi doktora programı öğrencileri NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, NP Etiler ve Feneryolu Tıp Merkezleri ve laboratuvarlarda uygulama olanağı da bulunuyor.

Doktora Programı Nedir?

Doktora lisans veya yüksek lisans programını tamamladıktan sonra kişinin eğitim aldığı alanda uzmanlaşması için sunulan eğitim programıdır. Doktora programlarına Yüksek Öğretim Kurulu – YÖK tarafından belirlenen şartlara göre başvuru yapılmaktadır. Ayrıca üniversite tarafından da farklı ek koşullar bulunabilir. Doktora eğitimi kişinin uzmanlık alanının üst seviyeye taşımayı amaçlamaktadır. Doktora programını tamamlayan kişilere YÖK tarafından ‘Doktor’ unvanı verilmektedir. Üsküdar Üniversitesi’nde Doktora Programları Üsküdar Çarşı ve Altunizade Merkez yerleşkelerinde gerçekleşmektedir.

Üsküdar Üniversitesi Doktora Programlarına Nasıl Başvurulur?

Üsküdar Üniversitesi doktora programlarına online başvuru yapılabilmektedir. Doktora programı ücretlerinde peşin ödeme indirimi uygulanmaktadır. Üsküdar Üniversitesi tezli yüksek lisans programlarını tamamlayıp doktora programına devam etme hakkı kazanan öğrencilere %20 oranında indirim yapılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Üniversite ve Milli Eğitim Mensupları, 657’ye tabi çalışanlara eğitim-öğretim ücretinde % 10 oranında indirim uygulanmaktadır. Ayrıca çalışma süresine göre personel indirimi de uygulanmaktadır.

Doktora 2

Üsküdar Üniversitesi Doktora Programları Nelerdir?

  • Psikoloji Doktora Programı
  • Sağlık Yönetimi Doktora Programı
  • Nörobilim Doktora Programı
  • Moleküler Nörobilim Doktora Programı
  • Hemşirelik Anabilim Dalı Doktora Programı
  • Dil ve Konuşma Terapisi Doktora Programı
  • Adli Bilimler Doktora Programı
  • İslâm Medeniyeti, Düşüncesi, Tarihi ve Edebiyatı Doktora Programı