Üsküdar Çarşı Yerleşke

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke, İstanbul’un en tarihi ilçelerinden biri olan Üsküdar’ın tam merkezinde bulunmaktadır.

Üsküdar Mimar Sinan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çarşı Yerleşke, Marmaray, Üsküdar-Çekmeköy Metrosu ve şehir hatları gibi kara ve deniz ulaşımında önemli bir konuma sahiptir.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke, ulaşım seçenekleri ile önemli bir kolaylık sağlamaktadır.

Adres

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke, Mimar Sinan Mah. Selman-ı Pak Cad. Üsküdar

Çarşı Yerleşkeye Ulaşım

METROBÜS İLE GELİŞ: Metrobüs ile ulaşım; Avrupa ve Anadolu yakasından gelecek öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır. Altunizade istasyonunda inerek üst geçitler vasıtasıyla yolun karşısına geçtikten sonra Kısıklı Cad. boyunca 5 dakika yürüyerek İcadiye Bağlarbaşı Caddesi’ne dönülür. Otobüs ve dolmuş duraklarından Toplu Taşıma ile Ulaşım’da belirtilen otobüs numaraları ile Çarşı Yerleşkeye ulaşılabilir. (Toplu taşıma ile 10 dk)

Toplu Taşıma ile Ulaşım

1A ALTUNİZADE - FISTIKAĞACI - ÜSKÜDAR
1B ALTUNİZADE - DOĞANCILAR - ÜSKÜDAR
2 ÜSKÜDAR - ALTBOSTANCI
3ÜS ÜSKÜDAR - ACIBADEM - KADIKÖY
9ÜD ÜSKÜDAR - ÜMRANİYE - DUDULLU
11C ÜSKÜDAR - EMNİYET MAHALLESİ
11D ÜSKÜDAR - İNKILAP MAHALLESİ
11L ÜSKÜDAR - BULGURLU MAHALLESİ
320 ALTUNİZADE - FERHATPAŞA
14F ÜSKÜDAR - BEYKOZ
500B ÜSKÜDAR - CEVİZLİBAĞ
12 KADIKÖY - ÜSKÜDAR
12A KADIKÖY - ÜSKÜDAR

Vapur ve Motor ile Ulaşım

Beşiktaş ve Eminönü İskelelerinden hareket ederek deniz ulaşımıyla Üsküdar İskelesi'ne gelinir. 5 dakika yürüme yoluyla Selman-ı Pak Caddesi No:4’te Çarşı Yerleşkeye varılır.

Özel Araç ile Geliş

D-100 - Edirne/Topkapı Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (1.750 metre sonra) Üsküdar-Kadıköy Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ikinci çıkış) girin. Kısıklı Caddesi devamından Selman-ı Pak Caddesine geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.

D-100 - Ankara Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’ne gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar- Ümraniye Sapağı’ndan girilir. Köprülü kavşaktan sola devam edilir. Kısıklı Caddesi’nden devam ederek Selman-ı Pak Caddesi’ne geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.

TEM Otoyolu'ndan Geliş: Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek anayoldan ayrılmadan doğruca devam edilir. Çamlıca Tüneli ve Altunizade Köprüsü’nü geçtikten sonra Kısıklı Caddesi’nden devam ederek Selman-ı Pak Caddesi’ne geçiş ile No:4’deki Çarşı Yerleşkeye varılır.

*** Altunizade ve çevresinde size yardımcı olabilecek yön levhalarımız elektrik direklerinde asılıdır.

Yakındaki Otoparklar

- Empark Katibim Otopark

Üniversitenin etkinliklerine linkten ulaşabilirsiniz: https://uskudar.edu.tr/tr/etkinlik-takvimi

Ulaşım Haritası