Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Nöroteknoloji ve Biyoinformatik Laboratuvarı


Nöroteknoloji ve Biyoinformatik Laboratuvarı

Üniversitemizde yer alan "Nöroteknoloji ve Biyoinformatik Laboratuvarı" sinirbilim alanında gerçekleştirilecek olan çalışmalarda öğrencilerimiz uygulama yapma fırsatı bulmaktadırlar.

Laboratuvarda yer alan EEG Emotiv Epoc Neuroheadset SDK ile ham EEG verileri toplanmakta, gürültü temizleme adımını takiben özellik çıkarma yöntemleri ile sinyalin sınıflandırma öncesi özellikleri çıkartılmaktadır.

Sınıflandırma performansını artırmak amacıyla kullanılan optimizasyon algoritmaları ile öğrencilerimiz farklı disiplinlerdeki problemlerin mühendislik yöntemleri ile çözümleri üzerine çalışma fırsatları bulmaktadır.

Nöroteknoloji ve Biyoinformatik Laboratuvarı 100 m2 alana sahiptir.

Cihaz Cinsi

Adedi

EEG Emotiv Epoc Neuroheadset SDK

6

Bilgisayar

Matlab 2014a Programı

Türker Tekin ERGÜZEL Türker Tekin ERGÜZEL CV
MDBF / Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği - Bölüm Başkanı / SBE Müdür / PARGE Koordinatör Yardımcısı / YAZAMER - Müdürü
Doç.Dr. Turker Tekin Ergüzel 1978 yılı Sakarya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, lise öğrenimini 1996 yılında Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi, Elektronik Bölümü'nde tamamladı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğreni ... [ » ]
Türker Tekin ERGÜZEL / (0216) 400 22 22 - : 2407