Kimya Mühendisliği Laboratuvarı

Dört temel mühendislik alanından biri olan Kimya Mühendisliği günümüzdeki teknolojik gelişmelerin alt yapısında önemli bir yere sahiptir.

Kimya Mühendisliği Laboratuvarı, mühendislik alanlarında çalışabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, topluma karşı sorumluluk sahibi mezunları analitik düşünme yeteneği ile donatmak ve problemlere sözü getirme becerileri kazandırmak için çalışmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi, laboratuvar çalışmalarını da içeren ders programı ile lisans ve lisansüstü eğitim verilmektedir. Lisans eğitiminin başlangıcından itibaren analitik kimya, organik kimya, enstrümantal analiz ve kimya mühendisliği laboratuvarlarında, kimya, kimya mühendisliği ve benzer mühendislik alanlarında önemli ve sıkça kullanılan uygulamalara yönelik deneyler, modern teknoloji ile donatılmış cihazlar kullanılarak öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

Üsküdar Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunları Laboratuvar deneyimi açısından donanımlı olarak yetişmekte, her türlü işletmenin araştırma, geliştirme ve kalite kontrol laboratuvarlarında görev yapabilir ve bu birimlerin sorumlu yöneticiliğini yürütebilir nitelik kazanmaktadırlar.

Cihaz Cinsi

Adedi

Etüv

1

Güç Kaynağı

1

De-iyonize Su Cihazı

1

TAQ Thermal Cycler PCR

1

Mikro Pipet

3

Yatay Elektroforez

1

Vortex

1

Jel Görüntüleme Cihazı

1

Western Blot

1

Çeker Ocak

1

Hassas Terazi

1

-20/+4 Buzdolabı-Derin Dondurucu

1

Dikey Elektroforez

1

Kimyasal Dolabı

1

Santrifüj Soğutmalı

2

Santrifüj Soğutmalı

1

Manyetik Karıştırıcı (Isıtmalı)

1

Orbital Shaker

1

Ph Metre

1

Dr.Öğr. Üyesi Mert Mehmet OYMAK

MDBF / Bölüm Başkanı - Kimya Mühendisliği / Kimya Mühendisliği Master Program Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı Başkanı

CV Görüntüle Özgeçmiş Mert Mehmet OYMAK / (0216) 400 2222 : 2468