Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Reklam Atölyesi


Üsküdar Üniversitesi Reklam Atölyesi, başta Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü öğrencileri olmak üzere Üniversitenin tüm öğrencilerine açık bir çalışma alanı olarak tasarlanmıştır.

Atölye yaratıcılıkların ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve fikirlerin paylaşılmasına ortam hazırlayan eğlenceli bir uygulama birimidir.

Reklam Atölyesinin Amacı

Atölye uygulamaları kapsamında öğrenciler, reklam tasarımına dair kuramsal bilgilerini uygulamalı bir biçimde ortaya koyma fırsatı bulurlar.   Reklam ajansı konseptinde çalışmalarını sürdüren atölyede öğrenciler; reklam metni yazımı, brief yazımı, 360 derece kampanya tasarlama, reklam çeşitlerinin incelenmesi gibi yaratıcı süreçlerde etkin rol alırlar.  Atölyede yaratıcı fikirlerin afiş, logo, reklam filmi gibi pratiklere dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

Reklam Atölyesinin Öğrenciler İçin Kullanım Olanakları

Reklam Atölyesinde öğrencilerin projelere, etkinliklere ve yarışmalara katılabilmeleri için gerekli olan tüm ekipman bulunur.  Ders dönemi dışında da aktif olan atölyede öğrenciler, bölüm hocalarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunurlar. Aynı zamanda öğrenciler atölyede, reklam sektöründeki gelişmeleri yakından izleme ve değerlendirme fırsatı da bulurlar.

Envanter eklenmemiş.
Özgül DAĞLI Özgül DAĞLI CV
İF / Reklam Tasarımı ve İletişimi - Bölüm Başkanı
Özgül Dağlı lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümünde 1999 yılında tamamlamıştır. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de aynı üniversitenin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim dalında tamamlam ... [ » ]
Özgül DAĞLI / (0216) 400 22 22 - : 2982