Reklam Atölyesi

Reklam Atölyesi

Üsküdar Üniversitesi Reklam Atölyesi, başta Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü öğrencileri olmak üzere Üniversitenin tüm öğrencilerine açık bir çalışma alanı olarak tasarlanmıştır.

Atölye yaratıcılıkların ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve fikirlerin paylaşılmasına ortam hazırlayan eğlenceli bir uygulama birimidir.

Reklam Atölyesinin Amacı

Atölye uygulamaları kapsamında öğrenciler, reklam tasarımına dair kuramsal bilgilerini uygulamalı bir biçimde ortaya koyma fırsatı bulurlar.   Reklam ajansı konseptinde çalışmalarını sürdüren atölyede öğrenciler; reklam metni yazımı, brief yazımı, 360 derece kampanya tasarlama, reklam çeşitlerinin incelenmesi gibi yaratıcı süreçlerde etkin rol alırlar.  Atölyede yaratıcı fikirlerin afiş, logo, reklam filmi gibi pratiklere dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

Reklam Atölyesinin Öğrenciler İçin Kullanım Olanakları

Reklam Atölyesinde öğrencilerin projelere, etkinliklere ve yarışmalara katılabilmeleri için gerekli olan tüm ekipman bulunur.  Ders dönemi dışında da aktif olan atölyede öğrenciler, bölüm hocalarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunurlar. Aynı zamanda öğrenciler atölyede, reklam sektöründeki gelişmeleri yakından izleme ve değerlendirme fırsatı da bulurlar.

Envanter eklenmemiş.
Doç.Dr. Cihan BECAN

İF / Reklamcılık

CV Görüntüle Özgeçmiş Cihan BECAN / (0216) 400 2222 : 2956