NPFUAM Nörokimya Laboratuvarı

NPFUAM Nörokimya Laboratuvarı

Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi - Nörokimya Laboratuvarı (NPFUAM),  nörobilim alanında tematik bir üniversite vizyonuna sahip Üsküdar Üniversitesi’nde NPFUAM bünyesinde 2018 yılı başında kurulmuştur.

Dünyada nöropsikofarmakoloji alanında sayılı merkezlerden biri ve ülkemizde bu alandaki tek merkez olan NPFUAM bünyesindeki Nörokimya Laboratuvarı NPFUAM’ın vizyon ve amaçlarını benimseyip bir adım daha ileriye taşıyarak merkezi sinir sisteminde hem etiyolojik hem de farmakolojik amaçlarla nörokimyasal dengenin anlaşılması ve nörokimyasal sistemlerin memeli beyninde haritalandırılmasına odaklanmıştır.

Beyinde mikro düzeyden makro düzeye nörokimyasal dengeyi anlamak, yani tek hücre seviyesinde hücre içi moleküler yolaklar ile nöral işlevi ortaya çıkaran moleküler sistemlerden, nöronlar arasında iletişimi sağlayan nörotransmiterler ve bu nörotransmiterlerin beyinde oluşturdukları sistemlere kadar beyindeki kimyasal yapı ve işlevi anlamak NPFUAM NKL’nin temel vizyonunu oluşturur. Daha özelde ise, nörogelişimsel bozukluklarda ön plana çıkan bölgelerde ve alt sistemlerde nörokimyasal bir haritalandırma laboratuvarın odağını oluşturur.

Cihaz Cinsi

Adedi

Manyetik Karıştırıcı

1

Çeker Ocak

1

-20/+4 Buzdolabı-Derin Dondurucu

1

Isı Nem Ölçer

2

İnkübatör Çalkalamalı (Soğutmalı)

1

Mikrotom Cihazı (Frozen)

1

Sonikatör

1

Mikroskop Kameralı

1

Galeri eklenmemiş.
Doç.Dr. Pınar ÖZ

MDBF / Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) / Nörobilim Yüksek Lisans Programı

CV Görüntüle Özgeçmiş Pınar ÖZ / (0216) 400 22 22 : 2428