Radyo Stüdyosu

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke’de 4. Katta bulunan Radyo Stüdyosu, radyo yayıncılığına meraklı öğrenciler için bir buluşma noktasıdır. Öğrenciler radyo programı yapabilmekte, ses kaydı alımı gerçekleştirebilmekte ve stüdyoya konuk çağrabilmektedirler.

Radyo Stüdyosu’nun Amacı

Radyo stüdyosu, özellikle İletişim Fakültesi’nin ilgili bölümleri başta olmak üzere üniversitemizin tüm bölümlerinin öğrencilerine uygulamalı radyo eğitimini göstermek üzere tasarlanmıştır. Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nün Dijital Radyoculuk, Radyo Yayıncılığı ve Radyo Haberciliği gibi derslerinin uygulamalı eğitim alanı olmasının yanı sıra başta Radyo Kulübü olmak üzere çeşitli öğrenci kulüplerinin aktivitelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Radyo Stüdyosu’nun Kullanım Olanakları

24 saat kesintisiz alternatif müzikleri ve program yayını ile internet üzerinden radyo.uskudar.edu.tr adresinden yayın yapmaktadır. 32 kbps, stereo ve acc formatında yayın kalitesi vardır. Stereo, 3 adet dar açılı mikrofon kullanılmaktadır. Otomasyon sistemi le yayın akışları sağlanmaktadır. Pop müzik tarzında yayın yapan ÜÜ Radyo, gençlik, kültür ve eğitim programlarına ağırlık vermektedir.

Cihaz Cinsi

Adedi

Monitör

3

Mikrofon

3

Kulaklık

3

Klavye + Mouse

2

Hoparlör

2

Bilgisayar Kasası

1

Bilgisayar Kasası

2

Sorumlu eklenmemiş.