Animasyon Laboratuvarı

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Animasyon Laboratuvarı, 87 m2’lik özel havalandırma ve kablolama altyapısına sahip bir alanda konumlandırılmıştır. 
Laboratuvarda 11. nesil Intel Core i9 sınıfında yer alan 2.50 GHz hıza sahip 30+1 adet bilgisayar bulunmaktadır. 31 bilgisayarın tamamında yüksek konfigürasyon ve işlem kapasitesine sahip 32 GB RAM desteği mevcuttur. 2048 x 1152 piksel ekran çözünürlüğüne sahip bilgisayarlarda NVIDIA RTX A4000 ekran kartı ve 474 GB kapasiteli sabit disk kullanılmaktadır. Bilgisayarlarda tercih edilen monitörler DELL P3221D olup laboratuvarda bulunan 30 adet çizim tableti, projeksiyon cihazı ve akıllı yansıtma sistemi sayesinde dijital çağın tüm olanakları öğrencilerle paylaşılmaktadır

Animasyon Laboratuvarının Amacı

Animasyon laboratuvarı, Çizgi Film ve Animasyon Bölümü müfredatında yer alan uygulamaları derslerin tamamında kullanılmaktadır. İleri Animasyon Uygulamaları, Çizgi Film, Karakter Geliştirme ve İki Boyut, Temel Animasyon ve Tasarıma Giriş dersi gibi proje üretme ve geliştirme derslerinde ilgili laboratuvarın tüm imkanlarından yararlanılmaktadır.
Çizgi Film ve Animasyon Bölümü müfredatında yer alan uygulamalı derslerde oluşabilecek tüm ihtiyaçları karşılamak üzere kurulan modern yapıdaki bu laboratuvardaki tüm bilgisayarlarda Autodesk Maya, Cinema 4D – Maxon, Adobe Character Animator benzeri üç ve iki boyutlu tasarım yapmak amacıyla geliştirilen programlar kuruludur.

Animasyon Laboratuvarının Kullanım Olanakları

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde yüksek öğrenimine devam eden lisans öğrencilerimiz animasyon laboratuvarını ders dışında da kullanma olanağına sahiptir. Ayrıca yüksek hızda internet erişiminin olduğu bu laboratuvar, lisansüstü eğitimini sürdüren öğrencilerin tez çalışmalarında ve projelerinde öğretim elemanlarıyla birlikte çalışabilecekleri bir uygulama alanı niteliğindedir.

Cihaz Cinsi

Adedi

Bilgisayar

30+1

Çizim Tableti

30+1

Hoparlör

30(Yerleşik)

Projeksiyon

1

Yansıtma Perdesi

1

Kablo Ünitesi

1

Galeri eklenmemiş.
Sorumlu eklenmemiş.