Laboratuvarlar ve ARGE Merkezleri

Biyomedikal Teknoloji Laboratuvarı

Biyomedikal Teknoloji Laboratuvarı

Biyomedikal Teknoloji Laboratuvarında mevcut olan dijital analog deney seti, multimetre ve osiloskoplar öncelikli olarak genel elektrik bilgisi kazandırmak amaçlı açılan Temel Elektrik dersleri gibi temel konuların işlendiği derslerde kullanılmaktadır. Bunun yanında özel olarak Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programındaki öğrencilerin Elektrik ve Elektronik bilgisini geliştirmek için açılan Devre Analizi, Elektronik Elemanlar ve Analiz, Ölçme Bilgisi gibi derslerde de kullanılabilecek altyapıyı sunmaktadır.

Son olarak Biyomedikal Teknoloji Laboratuvarımızda KL-720 Biyomedikal Ölçüm Seti mevcuttur. İçerisinde barındırdığı 9 farklı fizyolojik ölçümün tanıtımı ve uygulaması yapılmaktadır. Medikal cihazlar, ölçtükleri fizyolojik sinyalleri, ölçüm yöntemi ve içeriğindeki sensörleri, sinyal işleme adımlarını da kapsayan şekilde anlatılmaktadır. Sensörlerden fizyolojik sinyallerin algılanması, yükseltilmesi, filtrelenmesi ve sonuçta osiloskop veya bilgisayar ortamında ölçülen değerlerin görselleştirilmesi yapılmaktadır. Biyomedikal Sistemler hakkında öğrencilerin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Biyomedikal Teknoloji Laboratuvarı 200 m2 alana sahiptir.

Cihaz Cinsi

Adedi

KL-720 K&H Biomedikal Ölçüm Cihazı

1

BM-805 (UL CAT IV Version) Brymen Digital Multimetre

8

ETS-7000A K&H Dijital analog deney sistemi

8

ADS-1022B AA Tech 25 MHz 2 CH+1EXT 7' LCD Digital Osiloskop

4

Eyser KILIÇ BOZ Eyser KILIÇ BOZ CV
MDBF / Biyomühendislik / SHMYO / Biyomedikal Cihaz Teknolojisi - Program Başkanı
1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü’nü bitirdi. Stajlarını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Biyokimya ve Mikrobiyoloji Anabilim dalları laboratu ... [ » ]
Eyser KILIÇ BOZ / (0216) 400 22 22 - : 4013