Laboratuvarlar ve ARGE Merkezleri

Diyaliz Laboratuvarı

Diyaliz Laboratuvarı

Üniversitemiz SHMYO Diyaliz Programı öğrencilerinin, 1. sınıftan itibaren 4 dönem boyunca derslerde gördükleri teorik eğitimlerin uygulamalarını yapabilmeleri amacı ile düzenlenmiş 2 hemodiyaliz cihazı kapasiteli bir laboratuvardır.

Diyaliz programı ile böbrek yetmezliği neticesinde diyaliz tedavisi planlanan hastalara tedavi öncesi, tedavi sırası ve tedavi sonrası bakım verebilen teknikerlerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Diyaliz tedavisi ile bozulmuş böbrek işlevlerinin bir kısmını düzenleyerek yaşamın devam ettirilmesi sağlanır. Diyaliz teknikerleri, bu tedaviyi diğer sağlık ekibi ile beraber yürüten elemanlardır. Diyaliz teknikerleri, hastanın diyaliz makinesine bağlanmasından, tedavisinin yapılmasından ve diyaliz makinesinin kullanılmasından sorumludur.

Öğrencilerimiz konu ile ilgili uygulamaları, uzman öğretim elemanları eşliğinde teorik derslerin içeriğine uygun olarak, klinik uygulama öncesi bilgilerine katkı sağlaması amacıyla Diyaliz Laboratuvarında gerçekleştirmektedir.

 

Cihaz Cinsi

Adedi

Fresenius 4008 S Classix Hemodiyaliz Makinesi

2 Adet

Fresenius Arter İğnesi

1 Kutu

Fresenius Ven İğnesi

1 Kutu

Fresenius Diyalizör (FİLTRE) FX5

1 Adet

Fresenius Diyalizör (FİLTRE) FX8

1 Adet

Fresenius Diyalizör (FİLTRE) FX60

1 Adet

Fresenius Diyalizör (FİLTRE) FX80

1 Adet

Fresenius Diyalizör (FİLTRE) FX100

1 Adet

Fresenius Arter-Ven Seti

2 Koli

Fresenius SN Arter-Ven Seti

1 Adet

Fresenius Diyaliz Solüsyonu 5 lt.

1 Adet

Bikarbonat Solüsyonu Bibag (Toz bikarbonat)

1 Adet

Gönül KİL Gönül KİL CV
SHMYO / Engelli Bakımı ve Rehabilitasyonu - Program Başkanı
1981 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında İstanbul İsmail Rüştü Olcay Lisesi’ni, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi, Bakırköy Sağlık Yüksekokulu, Hemşirelik bölümünü bitirdi. 2006-2014 yılları arasında İstanbul, Türk Böbrek Vakfı’nda, Diyaliz Hemş ... [ » ]
Gönül KİL / (0216) 400 22 22 - : 4010