VİZYON
Bilgisi, becerisi, etik değerleri, yeniliğe açıklığı, araştırıcılığı, değişim yaratıcılığı, liderlik özellikleri ve bütüncü anlayışa temelli uygulamaları ile öne çıkan uzman ebeler yetiştirerek, ulusal-uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir program olmak.
MİSYON
Mesleki bilgi, beceri ve değerlerini kullanarak kadın, gebe, lohusa, yeni doğan, 0-6 yaş çocuk ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesine katkı sağlayan, hizmet verdiği bireylerin fiziksel, psikolojik, sosyal, spiritüel sorunlarını tanılayıp tedavisine katkı sağlayıcı kaliteli ebelik hizmeti sunabilen, güncel bilimsel bilgilere ulaşarak kanıta dayalı hizmet sunan, sağlık alanındaki teknolojileri kullanarak eğitim ve araştırma yapabilen, etik değere saygılı, ekip çalışmasına yatkın ve ekip içinde varlığını öne çıkarabilen, ebelik mesleğinin güçlenmesine katkı sağlayan uzman ebeler yetiştirmektir.