Sosyal Bilimler Enstitüsü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olarak 2011 yılında kurulan Üsküdar Üniversitesi çatısı altında aynı yıl kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü (SOBE) psikoloji, nöropazarlama ve iletişimin çeşitli alanlarında yüksek lisans programları düzenlemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün Hedefleri

Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Enstitü, her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır. Sosyal Bilimleri Enstitüsü, akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamayı hedeflemektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsündeki Programlar

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Nöropazarlama, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Yeni Medya ve Gazetecilik , Sosyoloji, Aile Danışmanlığı, Görsel İletişim Tasarımı, Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programları ile Psikoloji Doktora Programı yer almaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademik Kariyer İçin Basamak

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü profesyonel akademik kadrosu ve geniş uygulama imkânları ile alanına ve literatürdeki yeniliklere hâkim, vizyonlu, tam donanımlı eğitim sunmaktadır. Programlara katılanların uzmanlık alanlarında derinleşmeleri, gelecekte akademik kariyer yapmak isteyenlere de sağlam bir temel oluşturmaları hedeflenmektedir.

Uygulama ve Staj Olanakları Sunuluyor

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı ve Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programları Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde pratik yapma olanağı sağlayarak öğrencilere saha içinde yetişebilme ve gereken donanıma sahip olabilme imkânı tanınmaktadır. Programların eğitim kadrosu NPİSTANBUL Beyin Hastanesi doktor ve psikologlarından oluşmaktadır.

 (***Rektörlüğümüzün aldığı karar gereğince Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına sadece Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Tıp Fakültesi Lisans Programlarından mezun olanlar kabul edilecektir.)

Haberler » Tümünü Listele

Duyurular » Tümünü Listele

15 HAZ 2020

YÖK'TEN TEZ AŞAMASINDAKİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERE EK SÜRE HAKKI (GÜNCEL)

Değerli Öğrencilerimiz;Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 10 Haziran 2020 tarih, 31151 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin 35. Maddesine;“Yükseköğretim kurumları tarafından, afet ve salgınlarda tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine talepleri halinde bir dönem, afet veya salgının aşamasına göre tekrar başvurmaları durumunda bir dönem daha olmak üzere en fazla iki dönem ek süre verilebilir, verilen bu ek süreler azami süreden sayılmaz.” fıkrası eklenmiştir. (https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/lisansustu-ek-sure-hakki.aspx)Bilgilerinize sunulur.

03 HAZ 2020

KLİNİK PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS STAJ HAKKINDA

KLİNİK PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE22-23 Haziran 2020 Klinik Psikoloji YL Online Klinik Çalışma Tamamlama (Klinik Staj yerine geçecektir) Covid-19 salgını nedeniyle YÖK kararı ile üniversitelerde tüm branşların klinik çalışma ve stajları durdurulmuştur. Bu sürecin ne zaman normal işleyişe döneceği bilinmemektedir.1 Mart 2020- 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programın kapsamındaki klinik çalışmasını yapması planlanan tüm öğrencilerimizi 22 ve 23 Haziran 2020’de 2 günlük yoğun online çalışmaya katılmaya davet ediyoruz.İki günde toplam 8 oturum yapılacak, her yarım gün sonu kısa değerlendirme sınavı olacak ve sınavda başarılı bulunanlar Klinik Çalışma'dan başarılı sayılacaklardır. Bu çalışmanın tekrarı gereksinim halinde Ekim ayında olacaktır.  İki günlük eğitim Zoom üstünden yapılacak ve tüm oturumlara katılım mecburi olacaktır. Oturumlar 22 ve 23 Haziranda 9:00-12:30 - 13:30-16:30 saatleri arasında yapılacaktır.SON BAŞVURU TARİHİ 16 HAZİRAN 2020'dir.Lütfen “Ben de staj yapabilir miyim” şeklinde mail atmayınız, istekliyseniz başvurunuzu yapınız, değerlendirilip başvuranlara kabul ya da red maili atılacaktır.Bu program sadece Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı öğrencilerinden Klinik Stajını Eylül 2020'ye kadar tamamlaması gerekenler içindir.Detaylı bilgi, program ve başvuru için: 

28 MAY 2020

FİNAL SINAVLARI HAKKINDA

Değerli Öğrencilerimiz,2019-2020 Bahar Yarıyılı Final Sınavları dersin hocası tarafından STİX üzerinden duyurulmuştur. Bilgilerinize sunar başarılar dileriz.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Akademisyen Videoları » Tüm Liste

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!