Uluslararası İlişkiler Doktora Programı Başvuru ve Ücretler

2022-2023 Güz Dönemi Online Başvurular 06.06.2022 tarihi itibarı ile başlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi :  14.08.2022  Pazar 


Online Ön Kayıt Linki aşağıda yer almaktadır.

https://sis.uskudar.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx


2022-2023 Uluslararası İlişkiler Doktora Programı Güz Dönemi Giriş Sınavı

Sınav tarihi : 21 Eylül 2022 Çarşamba

Yazılı sınav saati: 10:00

Sözlü sınav saati: 13:00

Sınav yeri: Güney Yerleşke B Blok  GEB102 Numaralı Salon


Mezuniyet koşulu: Programa başvurabilmek için uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi ile ilişkili programlardan veya sosyal bilimler alanındaki herhangi bir tezli yüksek lisans programından mezun olmak gerekmektedir. Buna göre uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi programlarının yanında sosyoloji, psikoloji, felsefe, antropoloji, tarih, ekonomi, hukuk, iletişim vb. alanların birinden tezli yüksek lisans derecesi almış olanlar da Uluslararası İlişkiler Doktora Programına kabul edilebilmektedirler. Ancak programa uluslararası ilişkiler kapsamındaki programların dışındaki herhangi bir sosyal bilim programından başvurup da programa kabul edilen öğrencilere Üsküdar Üniversitesi bünyesinde mevcut bulunan Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programından bilimsel hazırlık dersleri verilecektir.


Değerli aday öğrencilerimiz,

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde, Uluslararası İlişkiler Doktora Programımıza 15 yeni öğrenci kabul edilecektir.


Adayların: 

  - Eşit ağırlıklı (EA) puan türündeki ALES puanının %50’si, 

  - 100’lük sisteme çevrilmiş psikoloji yüksek lisans mezuniyet not ortalamasının (GANO) % 20’si, 

  - Bilim Sınav puanlamasının %30’u  alınarak sıralama yapılacaktır.*


Başvurular online başvuru sistemi üzerinden 14 Ağustos 2022 17:30’a kadar alınacaktır. Kargo – posta – elden başvuru kabul edilmeyecektir. 


Online başvuru yapmayan, başvuru için son 5 yıla ait ALES belgesini, 55 ve üzeri dil puanı belgesini, yüksek lisans mezuniyet not ortalamasını gösterir belgeyi başvuru sistemine yüklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

Burslar ile ilgili bilgi https://uskudar.edu.tr/tr/doktora-burslari adresinden alınabilir. 

 

YABANCI DİL SINAVLARI EŞDEĞERLİKLERİ

Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Belgesini İndirmek İçin Tıklayın PROGRAM ÜCRETLERİ :  https://uskudar.edu.tr/tr/yuksek-lisans-ucretleri

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!