Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programları | ÜÜ Etkinlikler


Multidisipliner Toplantı

NP Sağlık Grubu’nun yaklaşık 20 yıldır her Çarşamba saat: 9.00-11.00 saatleri arasında gerçekleştirdiği Bilimsel Toplantı (MDT)’ye şimdiye kadar yüzlerce konu ve uzman katıldı. Her hafta Çarşamba günü yapılan toplantıların amacı; NPGRUP bünyesinde hizmet veren doktor, psikolog ve diğer meslek gruplarının mesleki bilgilerini yenileme, güncel gelişmeleri takip etmesini sağlama, branşlar arası işbirliğini gerçekleştirmek. Zaman zaman kurum dışından alanında uzman kişilerin de konuşmacı olarak katıldığı toplantılarda hastalıklar ve yeni tedavi yöntemleri ile birlikte vaka analizleri de yapılmakta.


TürkSch Projesi ve Sosyal Sermayenin Geniş Psikoz Fenotipi İçerisinde Dinamik Değişimlerle İlişkisi

13 Temmuz 2022 Çarşamba

Bu hafta Bilimsel Toplantı’nın konuğu Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Ceylan Ergül Arslan oldu. “TürkSch Projesi ve Sosyal Sermayenin Geniş Psikoz Fenotipi İçerisindeki Dinamik Değişimlerle İlişkisi“ konu başlığında yapılan sunumda; TürkSch projesinin verileriyle sosyal sermayenin geniş psikozunu ele alarak detaylarıyla anlatıldı.


TED Konuşmacılarının Video Analizleri

06 Temmuz 2022 Çarşamba

Bu haftaki MDT toplantısında Elyn Saks’ın “Mental Hastalıklar” üzerine yayımlanan videosuna yer verildi. Bunun yanı sıra Robert Waldinger’in “İyi Bir Hayat İçin Neler Yapılmalı” başlıklı TED’de yayımlanan videosuna yer verildi. Bilimsel toplantıya katılan uzmanlarımız, videolarda işlenen konular üzerine yorum ve analizleri ile katkıda bulundular.


Psikiyatrik Bozukluklarda EEG Frekans Bantları

15 Haziran 2022 Çarşamba

Bu haftaki Bilimsel Toplantı’nın iki konuğu oldu. Bilimsel Toplantı’nın ikinci sunumunu Psikiyatri Uzmanı Dr. Elvan Çiftçi gerçekleştirdi. “EEG Frequency Bands in Psychiatric Disorders” başlıklı sunumda, psikiyatrik hastalıklarda EEG frekans ayarlarının değerlendirilmesi anlatıldı. Amerika’da yapılan bir çalışmadan bahsedilen sunumda, 184 tane EEG çalışmasının detayları hakkında bilgi verildi.Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!