Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programları | ÜÜ Müdür'ün Mesajı


T.C. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü 2012’de faaliyet göstermeye başlamıştır. Enstitümüz, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu açıdan; her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır.

Enstitümüzde halen Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Aile Danışmanlığı, Felsefe, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Nöropazarlama, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, Yeni Medya ve Gazetecilik yüksek lisans programları ile Psikoloji, Yeni Medya ve İletişim, Uluslararası İlişkiler, Görsel İletişim Tasarım doktora programları bulunmakta olup Fakültelerimizdeki diğer doktora bölümlerinin gerek bölüm gerekse birleştirilmiş Anabilim dallarına ait tekliflerin yasal süreçleri devam etmektedir.

Lisansüstü programlarımızda öğretim üyelerimiz ile konusunda uzman akademisyenler, en güncel teorik ve uygulamalı bilgileri öğrencilerimize aktarmaktadırlar.

Açık ve açılması düşünülen programlarımızın amacı; akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış lisans üstü programları ile eş değerde uzmanlık sağlamaktır. Bu konuda yurt dışındaki bazı üniversitelerle ortak program açılması da hedeflenmektedir.

Kariyer yapmak isteyen ve bu anlamda kendini geliştirmeyi hedefleyen lisans mezunu öğrenci adaylarımızı Enstitümüze bekliyoruz.


Prof. Dr. F. Gökben HIZLI SAYAR

Enstitü Müdürü

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!