Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı Başvuru ve Ücretler


2022-2023 Güz Dönemi Online Başvurular 06.06.2022 tarihi itibarı ile başlayacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 14.08.2022  Pazar 


Online Başvuru Linki aşağıdadır:

https://sis.uskudar.edu.tr/oibs/ina_app/login.aspx


ALES Puan Türü: EŞİT AĞIRLIK


ULUSLARARASI İLİŞKİLER TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

ULUSLARARASI İLİŞKİLER TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI İÇİN 2022-2023 GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ KABÜLÜNDE BİLİM SINAVI YAPILMAYACAKTIR. 

Adayların tezli programa başvurabilmeleri için ALES sınavına girmiş ve Eşit Ağırlık puan türünden en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir.

Yüksek Lisans (Tezli) programlarında ilgili puan türündeki ALES'in %65'i ve lisans mezuniyet not ortalamasının %35'i alınarak sıralamaya yerleştirilecektir.

Online başvuru yapmayan, başvuru esnasında mezun durumda olmayan, başvuru esnasında tezli program için son 5 yıla ait ALES belgesini ve lisans mezuniyet not ortalamasını gösterir belgeyi başvuru sistemine yüklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Bu programda dersler hafta içi akşam saatlerinde yapılmaktadır.


Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programına Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Programa 4 senelik Lisans derecesine sahip olan herkes kontenjan dahilinde başvuru yapabilmektedir. Sosyal bilimler alanlarının dışında kalan bölümlerden alan dışı olarak yapılan başvurularda adayların kabul edilmesi durumunda Program Koordinatörlüğü yüksek lisans programının gerektirdiği akademik altyapının sağlanabilmesi için Bilimsel Hazırlık dersleri belirleyebilir.


PROGRAM ÜCRETLERİ: https://uskudar.edu.tr/tr/yuksek-lisans-ucretleri

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!