Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Doç.Dr. Emel SARI GÖKTEN

Tıp Fakültesi - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD / İTBF / Psikoloji

emel.sarigoktenuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Emel SARI GÖKTEN İzmit’te doğdu. İzmit Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisas yaptı ve 2009 yılında uzman doktor oldu.

2009-2011 yılları arasında Konya Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde mecburi hizmetini yaptı ve ardından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya devam etti.

İngilizce bilen Sarı Gökten’in, uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları alanında çok sayıda bilimsel yayını ile uluslararası ve ulusal bilimsel kongrelerde sunulmuş konuşmaları mevcuttur. Çocuk ve Genç Psikiyatri Derneği, Türk Psikiyatri Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyelikleri olan Sarı Gökten, uluslararası ve ulusal yayın yapan dergilerde hakem olarak görev yapmıştır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi, Kaygı Bozukluklarında Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimi, Duygu Odaklı Evlilik ve Çift Terapisi, EMDR I. Düzey Eğitimi ile Psikodinamik Yaklaşımlı Psikoterapi aldığı eğitimler arasındadır.