Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Dr.Öğr. Üyesi Burcu GÜRBÜZ

MDBF / Bilgisayar Mühendisliği

burcu.gurbuzuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Dr.Öğr. Üyesi Burcu Gürbüz 1986 yılında İzmir, Karşıyaka'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamlamış olup Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi mezunudur. 2008 yılında Celal Bayar Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan Gürbüz, 2009 yılında aynı üniversitede Matematik ve Fen Alanları Eğitimi üzerine Tezsiz Yüksek Lisansını almıştır. 2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini “Lineer İntegro-Diferansiyel Fark Denklemlerin Laguerre Polinom Çözümleri” başlıklı tezle tamamlayan Gürbüz, Yüksek Lisans eğitimi sırasında 7 ay süresince Erasmus öğrenci değişimi programı kapsamında Portekiz’deki Universidade do Minho Üniversitesi’nde bulundu. Yüksek lisans eğitimini Matematik Anabilim Dalı’nda dönem sıralamasında 1.likle mezun olarak tamamladıktan sonra Portekiz’de, Portekiz hükümeti (FCT-Portekiz Bilim ve Teknoloji Vakfı) tarafından finansmanı sağlanan bir projede araştırmacı olmak üzere yapılan sınavda 1.lik kazanarak proje kapsamında 6 ay kadar araştırmacı olmaya hak kazanmıştır. Ayrıca, Universidade do Minho-Universidade do Aveiro üniversiteleri arasındaki PDMA doktora programı kapsamında iki yarı dönem bursiyer doktora öğrencisi olarak, doktora eğitimi almıştır. Bu görevlerini tamamladıktan sonra, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Bilimsel Araştırmalar Projeleri Birimi tarafından desteklenen biri doktora tez çalışması, diğeri de Hızlı Proje olmak üzere iki farklı projede araştırmacı olarak görev aldı.

"Kısmi Fonksiyonel İntegro Diferansiyel Denklemlerin Laguerre Polinomlarına Dayalı Nümerik Cözümleri ve Uygulamaları" başlıklı doktora tezini, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Matematik Bölümü, Uygulamalı Matematik alanında, Prof. Dr. Mehmet Sezer danışmanlığında Haziran, 2017’de tamamladı.

Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi boyunca çalışmalarıyla ilgili olarak ulusal ve uluslararası düzeyde birçok akademik toplantı, çalıştay, yaz ve kış okulu, konferans ve kongrede bulunmuştur. Bunlardan, School on Orthogonal Polynomials in approximation theory and mathematical physics için tam kapsamlı olarak Instituto de Ciencias Matematicas (ICMAT)’dan; International conference on Mathematical Methods and Models in Biosciences (Biomath 2016) için tam kapsamlı olarak Society for Mathematical Biology’den; 10th The European Conference on Mathematical and Theoretical Biology (ECMTB 2016) için kısmi olarak London Mathematical Society’den ve The 5th International Conference on Pure and Applied Mathematics (ICPAM 2016) için Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Bilimsel Araştırmalar Projleri Birimi’nden burs desteği kazanarak katıldı. Ayrıca, Bulgaristan’da düzenlenmiş olan International conference on Mathematical Methods and Models in Biosciences (Biomath 2016) kapsamında sunulan poster çalışması “En iyi öğrenci poster sunumu ödülü” almıştır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Güz ve Bahar dönemlerinde Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne bağlı, Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak Lineer Cebir, Mühendislikte Matematik Uygulamaları ve Diferansiyel Denklemler derslerini verdi. 2016-2018 yılları arasında Ege Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi’ne bağlı, Yarı zamanlı Öğretim Görevlisi Dr. olarak Calculus-I, Mathematics-I, Mathematics-II ve Differential Equations derslerini İngilizce olarak anlatmıştır.

Uzmanlık ve ilgi alanları; diferansiyel denklemler, integro denklemler, fark denklemleri, fonksiyonel denklemler, bilimsel hesaplama, programlama, biyolojik modeller ve nümerik metotlardır. Ayrıca,  Türk Matematik Derneği, European Society for Mathematical and Theoretical Biology ve Society for Mathematical Biology gibi ulusal ve uluslararası bilimsel derneklere üyelikleri bulunmaktadır.

Yedi tanesi SCI indekse sahip dergilerde olmak üzere bilimsel dergilerde yayınlanmış toplam on altı adet akademik yayını bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uluslararası birçok dergide hakemlik yapmaktadır.  Akademik hayatı boyunca edindiği yurt dışı tecrübeleri şunlardır:

•Araştırmacı, FCT, Universidade do Minho, Portekiz, Ekim 2012-Nisan 2013. Proje: "Numerical simulation of three dimensional polymer flow and application to plastic forming" referans no. PTDC/MAT/121185/2010.

•Yüksek Lisans Erasmus Öğrencisi, Matematik, Universidade do Minho, Portekiz, Şubat 2011-Eylül 2011.

• School on Orthogonal Polynomials in approximation theory and mathematical physics, tam burslu katılımcı, ICMAT, Madrid, İspanya, 23-27 Ekim, 2017.

•Ukrainian Conference on Applied Mathematics (UCAM 2017), bildirili, Lviv, Ukrayna, 28-30 Eylül 2017.

• The 5th International Conference on Pure and Applied Mathematics (ICPAM 2016), bildirili, Londra, İngiltere, Birleşik Krallık, 18-20 Temmuz 2016.

•10th The European Conference on Mathematical and Theoretical Biology (ECMTB 2016), University of Nottingham, Nottingham, İngiltere, Birleşik Krallık, 11-15 Temmuz 2016.

•The Society for Mathematical Biology, workshop on careers and interdisciplinary positions, University of Nottingham, Nottingham, İngiltere, Birleşik Krallık, 10 Temmuz 2016.

•International conference on Mathematical Methods and Models in Biosciences (Biomath 2016), tam burslu katılımcı, bildirili, Blagoevgrad, Bulgaristan, 19-25 Haziran 2016.

• 2nd International Eurasian Conference Mathematical Sciences and Applications (IECMSA-2013), bildirili, International University of Sarajevo, Bosna-Hersek, 26-29 Ağustos 2013.