Üsküdar Üniversitesi Sahra Çadırında kan verdi
Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari çalışanları ile öğrencileri yaşam için kan bağışına duyarsız kalmıyor. Üsküdar Üniversitesi Kızılayın kurduğu sahra çadırında kan bağışında bulundu.
Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır bilinciyle hareket eden Üsküdar Üniversitesi, bir kez daha Kızılayı yerleşkesinde misafir etti.
Akademik, idari çalışanlar ve öğrenciler Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde kurulan Sahra çadırında kan verdi.
Kan bağışına ilgi yoğun olurken Üsküdar Üniversitesi yaptığı kan bağışıyla toplumsal farkındalığa sessiz kalmadı.
Görevli doktorlar ve hemşireler bir yandan kan bağışı işlemlerini yaparken bir yandan da gençlerle tecrübelerini, kan bağışının kişisel faydalarını ve toplumsal gereksinimlerini anlattı.
Öğrencilerin yoğun ilgisinden memnun olduklarını ifade eden yetkililer, kan bağışında bulunan öğrencilere ikramda da bulundu.
3 gün süren kan bağışında sağlık çalışanları toplumumuzun kan bağışına gerekli önemi vermeleri gerektiğini hatırlattı.