Sağlıkta yapay zekâ Üsküdar’da konuşulduÜsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlıkta Yapay Zekâ etkinliği düzenledi. Etkinliğin konuğu Bayer IT İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç oldu. Kılıç, yapay zekâ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çarşı Yerleşke Emir Nebi-1 Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.“Yapay zekânın içinde yaşıyoruz”

Yapay zekâ konusunda paylaşımlarda bulunan Kılıç, yapay zekâ örneklerine değindi. Kılıç, “Bir giyim mağazası satış asistanlarının üzerinde bulunan kartlar sayesinde onların müşteriler ile ne kadar ilgilendiklerini ve bunu nasıl satışa dönüştüğü konusunda gözlem yapıyor. Bu aslında yapay zekâ nerede dediğimiz şey. Yapay zekânın içinde yaşıyoruz” dedi.

“Hızlı balıklar yavaş balığı yer”

Gökhan Kılıç, teknolojinin gelişmesi ile firmaların rakiplerinden ayrılmak adına daha hızlı hareket etmesi gerektiğini belirtti. Kılıç, “Eskiden büyük firmalar küçük firmaları çok hızlı bir şekilde yok edebiliyor ve satın alabiliyordu. Şimdi ise dünya ekonomik formunun yeni yaklaşımı ile konu biraz daha değişti. Artık hızlı balık yavaş balığı yiyor. Yani siz bir kurum olarak yavaş hareket ederseniz ve teknolojiye kendinizi adapte etmezseniz, rakiplerinize karşı daha iyi bir teknoloji ile çözüm bulmazsanız bir girişim ya da birçok girişim sizi yok edebilir” şeklinde konuştu.

“Firmalarda karşılıklı kazan kazan konularına girilmesi lazım”

Çalıştığı firma ve yürüttüğü faaliyetlerden bahseden Kılıç, büyük firmaların küçük firmaları önemsemediğini belirtti. Kılıç, girişimcilik faaliyetlerine verdiği katkılara değindi.

Program Gökay Kılıç’a Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mesut Karahan tarafından plaket takdim edildi. Toplu fotoğraf çekimi ardından program sona erdi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)