Kendi cilt sorununa çözüm ararken yeni bir marka ortaya çıkardı!Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Shirin Tarbiat, kendi girişimiyle geliştirdiği cilt bakım serisi ile dikkat çekiyor. Dr. Shirin’s markası ile oluşturulan cilt bakım kremi ve peeling tozu ile doğal kozmetik ürün kategorisine yeni bir marka ile katıldı.

Bir akademisyen olarak kendi cildinde yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için iki yılı aşkın süre boyunca yaptığı çalışmaların ardından elde ettiği ürünleri Dr. Shirin’s markası altında toplayan Dr. Öğretim Üyesi Shirin Tarbiat, oluşturduğu doğal cilt bakım serisi ürünleri geliştirmeye devam ediyor.

İlk etapta cilt bakım kreminin formülünü oluşturan Dr. Öğretim Üyesi Shirin Tarbiat çalışmaları hakkında şunları söyledi:Tamamen organik malzemelerden üretildi…

“Dr. Shirin’s doğal cilt bakımı serisi, tamamen organik malzemelerden üretilen bir seridir. Aslında ilk başta kendi cilt problemime çözüm bulmak için başladığım çalışmalar beni bu noktaya getirdi. Benim gibi alerjik ve hassas cilt problemine sahip kadınların doğal bileşenli ürünlerle sağlıklı bir cilde kavuşmalarını istiyorum. Alınan olumlu sonuçlarla birlikte cilt bakım kategorisinde yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

“Saf, doğal ve güvenilir ürün sunmayı hedefliyoruz”

Dr. Shirin’s markasının temel prensibi ve dayanağının dürüstlük ve doğruluk olduğunu belirten Dr. Öğretim Üyesi Shirin Tarbiat, “Bir ürünün cilt sağlığınıza iyi gelmesinin yanı sıra aynı zamanda güvenilir bir ürün olması çok önemli. Dr. Shirin’s markasının vizyonu sadece güzelliğe odaklanmak değil, saf, doğal ve güvenilir ürün sunmaktadır. Ürünlerin yapımında hiçbir kimyasal madde yer almamaktadır. Bu hassasiyetimizle ürün içeriklerini web sitemizde ve ürün etiketlerinin üzerinde paylaşıyoruz. Şu anda iki ürünümüz bulunuyor, biri cilt bakım kremi diğeri de peeling tozu…” dedi.

Dr. Shirin’s Peeling Tozu; İçeriğinde, kayısı çekirdeği kabuğu, nar yağı, deniz tuzu, pirinç unu, mısır nişastası bulunan Dr. Shirin’s  Peeling Tozu cildi tahriş etmeden pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümü sağlamaktadır.

Dr. Shirin’s Yaşlanma Karşıtı Yüz Bakım Kremi; İçerdiği 7 doğal avokado, zeytin, Hint, üzüm çekirdeği, limon kabuğu, Shea ve Hindistan cevizi yağları ile birlikte kuru ve yıpranmış ciltleri yenileme özelliği taşımaktadır. Paraben ve silikon içermeyen ürünler gündüz ve gece kullanımı ile cildi yeniler, bakımını sağlamaktadır.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)