Prof. Dr. Ahmet Konrot, Sancaktepe’de eğitimcilerle buluştuÜsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Konrot, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sancaktepe Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı. Konrot, rehber öğretmenlere ve özel öğrenim öğretmenlerine “Eğitim Ortamlarında Karşılaşılan Dil ve Konuşma Bozuklukları” konusunda seminer verdi.

Sancaktepe Özel Final Akademi Anadolu Lisesinde gerçekleşen etkinliğe rehber öğretmenler ve özel öğrenim öğretmenleri yoğun ilgi gösterdi.

Eğitim ortamında karşılaşılan dil ve konuşma bozuklukları her yönüyle ele alındı.

Prof. Dr. Ahmet Konrot, eğitim ortamlarında karşılaşılan dil ve konuşma bozukluklarına dikkat çekerek paylaşımlarda bulundu. Konrot, konuşmasının ardından eğitimcilerin sorularını da yanıtladı.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Prof. Dr. Ahmet Konrot’a sunumunun ardından plaket takdim etti. Sancaktepe Özel Final Akademi Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Musa Sandıkçı ise Konrot ’a çiçek takdiminde bulundu.  

Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sona erdi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)