Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde Arapça eğitimi de verilecek

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde Arapça eğitimi de verilecekÜsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü bünyesinde isteyenlere Arapça eğitimi de verilecek. 2015- 2016 Öğretim Yılı Güz döneminde başlayacak eğitim programı ile tasavvuf alanında Arapça yazılmış eserlerle ilgili çalışmaların artırılması hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ile 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan protokolle isteyenlere Arapça eğitimi de verilecek.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Elif Erhan ve 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Helalşah tarafından bir yıllık protokol imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü kuruluş amacı ve faaliyetleri kapsamında yürütülecek olan tasavvuf eğitimleri ve açacağı lisansüstü programlarda Arapça kaynakların çalışılabilirliğini artırmayı hedefliyor. Programlara dahil olan katılımcı ve öğrencilerin Arapça öğrenmeleri ve özellikle metin okuma becerisi kazanmaları amacıyla Arapça kursları düzenlenecek.

2015- 2016 Öğretim Yılı Güz döneminde başlayacak eğitim programının tamamı 6 kurdan oluşacak. Her kur 120 saat olmak kaydıyla haftada en az 8 saat Arapça eğitimi verilecek. Kuru başarıyla bitiren öğrencilere katılım belgesi verilecek.