“Stress Related Disorders” kitabı Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin katkılarıyla yayında!

IntechOpen Yayınevi’nin daveti üzerine Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan başta olmak üzere birçok öğretim üyesi, “Stress Related Disorders” başlıklı 11 bölümden oluşan kitaba “New Diagnosis and Treatment Approaches to Post-Traumatic Stress Disorder” başlıklı bölümle katkı sağladı. Eser, 2 ay içerisinde 1000’e yakın kişi tarafından indirildi.

Web Of Science’ın Kitap Atıf İndeksi (Book Citation Index) veri tabanında listelenen ve özellikle Mühendislik ve Sağlık Bilimleri alanlarında ortaya koydukları yayınlar ile dikkat çeken IntechOpen Yayınevi, “Stress Related Disorders” eserinde travma sonrası stres bozukluğunda yeni tanı ve tedavi yöntemlerini mercek altına alıyor.

Esere kitap bölümü baş yazarı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ontolojik perspektif ile katkı sağlarken; Prof. Dr. Muhsin Konuk, Doç. Dr. Mesut Karahan ve Öğretim Görevlisi Öznur Özge Özcan; nörobiyolojik, Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar ve Dr. Öğretim Üyesi Sibel Ayvaz; Klinik ve Nöro-imgesel, Prof. Dr. Nurper Ülküer ve Dr. Öğretim Üyesi Hazal Ayas; Nörogelişimsel, Doç. Dr. Feride Zeynep Güder ise Sosyolojik perspektiften katkı sağladı.

Çok kısa sürede 1000’e yakın kişi indirdi 

Literatüre önemli bir katkı sağlayacağı düşünülen eser, IntechOpen yayınevi okuyucuları tarafından yaklaşık 2 ay içinde 1000’e yakın indirme sayısına ulaştı. İlk eserin alanda büyük bir açığı kapatmasının ve okuyucular tarafından takip edilmesinin ardından, Prof. Dr. Nevzat Tarhan yakında basılacak olan “Schizophrenia - Recent Advances and Patient-Centered Treatment Perspectives” adlı ikinci kitaba “Neurobiological Perspective and Personalized Treatment in Schizophrenia” başlıklı kitap bölümü ile başyazar olarak katkı sağladı.

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından katkı sağlanan her iki eser de Üsküdar Üniversitesi kütüphanesinde öğrenci ve araştırmacıların erişimine açıldı.

Detaylı bilgi için tıklayınız:


 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)