Üsküdar Üniversitesi İslamı anlamada derinlik ve fanatizm ile 7. Dünya İslam Forumunda...

Üsküdar Üniversitesi İslamı anlamada derinlik ve fanatizm ile 7. Dünya İslam Forumunda...Uluslararası foruma, Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Küçük, "İslamı anlamada derinlik ve fanatizm: Sorunlar ve nedenleri üzerine bir deneme" başlıklı bildirisi ile konuşmacı olarak katıldı.

“Stratejik İletişim: Referans Değerler, Kurumlar, Kişiler” ana teması altında düzenlenen 7. Dünya İslam Forumu (DİF), 24-25 Mayıs 2016 tarihinde İran’ın Yezd şehrinde, IPIS (Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü - Institute for Political and International Studies) ve TASAM (Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi) işbirliğinde; STK ve düşünce kuruluşu temsilcileri, araştırmacılar, siyasi temsilciler ve parlamenterlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Dünya İslam Forumu’na İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkelerin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden akademisyen, araştırmacı, devlet adamı, diplomat, basın mensubu, STK yöneticileri ve temsilcilerinden oluşan seçkin isimler katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Küçük de "İslamı anlamada derinlik ve fanatizm: Sorunlar ve nedenleri üzerine bir deneme" başlıklı bildirisi ile konuşmacı olarak yer aldı.

2015 yılında Dünya İslam Forumu” adını almıştı

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM’ın inisiyatifi ve koordinasyonu ile 2010 yılından itibaren İstanbul, Bakü, Kahire, Bağdat’ta beş kez “İslam Ülkeleri Düşünce Kuruluşları Forumu” adıyla düzenlenen etkinliğin adının, 2015 yılında Pakistan’ın başkenti İslamabad’daki altıncı toplantıda alınan ortak kararla “Dünya İslam Forumu” (World Islamic Forum - WIF) olarak dönüştürülmesi kabul edilmişti.

14.06.2016 12:52

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş: