Azınlık Raporu benzeri suçlu profillemesi geliyor.

Azınlık Raporu benzeri suçlu profillemesi geliyor.Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Gaziantep SANKO Üniversitesi’nin 2’incisini düzenlediği Tıpta İnovasyon Buluşmalarına katıldı. İlginin yoğun olduğu bilimsel toplantıda Atasoy, yakın bir gelecekte tanık olunacak ‘Azınlık Raporu’ benzeri suçlu profillemesi, risk analizi ve öngörü polisliğinin insan hakları ve özgürlüklerle ne ölçüde örtüştüğünü tartışmaya açtı.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, Gaziantep SANKO Üniversitesi’nin 2’incisini düzenlediği uluslararası katılımlı Tıpta İnovasyon Buluşmaları isimli bilimsel toplantıya davetli konuşmacı olarak katıldı.

Atasoy,  “Suç Önleme ve Güvenlik Hizmetlerinde İnovasyon” başlığında konferans verdi.

2’inci teknoloji devrimi olarak adlandırılan “hard” ve “soft” uygulamalar hakkında bilgi veren Atasoy, yakın gelecekte tanık olunacak “Azınlık Raporu” benzeri suçlu profillemesi, risk analizi ve öngörü polisliğinin insan hakları ve özgürlüklerle ne ölçüde örtüştüğünü de tartışmaya açtı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Sınav ve SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun da katıldığı toplantı, konusunda uzman ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış çok sayıda akademisyeni Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerle buluşturması açısından önem taşıyor.

10.05.2016 11:03

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş: