Dünya markaları ‘Kariyer Günü 22’ etkinliğinde Üsküdarlılarla buluştu

Üsküdar Üniversitesi Kariyer Merkezi Daire Başkanlığı tarafından yoğun katılımlı “Kariyer Günü 22” etkinliği düzenlendi. Çarşı yerleşke bahçesinde düzenlenen etkinliğe farklı alanlarda hizmet veren 57 firma ve temsilcisi katıldı. Öğrenciler, alanında uzman marka temsilcileriyle staj ve iş görüşmeleri için sohbet imkânı bulurken, kariyer planlamaya dair sahadan temsilcilerle kısmen de olsa sahayı deneyimleme fırsatı yakaladı.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkede gerçekleştirilen “Kariyer Günü 22” etkinliğinde bir araya gelen öğrenciler ve mezunlar, alanında uzman işveren markaların insan kaynakları temsilcileri ile mülakat simülasyonları ve marka tanıtımları için buluşma olanağı yakaladı.

Önemli markaların stand açtığı etkinlikte öğrencilere CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında tavsiyelerde bulunan insan kaynakları temsilcileri, iş başvurusunda bulunurken birden fazla yetkinliğe sahip olunması gerektiğinin altını çizdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka stantları ziyaret ederek hem sektör temsilcileri hem de öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kariyer günü etkinliği toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)