Üsküdar Üniversitesi Namağlup Süper Lig’de

Üsküdar Üniversitesi, Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Turkcell Süper Ligi’ne Yükselme maçlarında yenilgi almadan şampiyon oldu.

Üsküdar Üniversitesi, Üniversite Sporları Federasyonu’nun Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlediği Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Turkcell Süper Ligi’ne Yükselme maçlarında dörtte dört yaparak namağlup şampiyon oldu.

Turnuvanın son gününde Başkent Üniversitesi ile karşılaşan Üsküdar Üniversitesi, 25-14, 25-11 ve 25-19’luk setlerle sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı ve namağlup şampiyon oldu.

Turnuvanın ilk gününde, 9 Mayıs Pazartesi günü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ni 3-1 yenen Üsküdar Üniversitesi’nin Sultanları, 10 Mayıs Salı günü karşılaştığı Ege Üniversite’ni 3-2 yenerek ikide iki yaptı. Turnuvanın 3. gününde Anadolu Üniversitesi maçında da 3-1’lik galibiyetle ayrılan Üsküdar Üniversitesi, son gün karşılaştığı Başkent Üniversitesi’ni set vermeden yenmeyi başardı ve Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Turkcell Süper Ligi’ne yükseldi.

Yenilgisiz şampiyon takımın başantrenörü Şaban Çıbık karşılaşma sonrası yaptığı açıklama oynadıkları maçlarda mükemmel bir performansla yenilgi almadan şampiyon olan öğrencilerini  kutladı. Çıbık; ‘Şampiyonluğumuzu geçtiğimiz Aralık ayında aramızdan ayrılan Zafer Atay hocamıza armağan ediyoruz’ dedi.

Kurucu rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan’ın son yıllarda spora verdiği destekle adından çokça söz ettiren Üsküdar Üniversitesi, futsal ve korfbol branşlarından sonra voleybol branşında namağlup unvanını koruyarak Süper Lig’e yükselme başarısını gösterdi.

Voleybol Aktüel

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)