“Evlilikte Niyet Sözleşmesi” Eskişehirli evlenecek genç çiftlere kılavuz oluyor

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı “Son Sığınak Aile” kitabında yer verdiği “Evlilikte Niyet Sözleşmesi”, Eskişehirli genç çiftlere de yol gösteriyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Evi Nikah Salonu duvarına asılan sözleşmede ortak ideallerin ömür boyu sevgi, saygı ve güvene dayalı birlikte yaşama hedefi olduğu vurgulanıyor.

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurguladığı “Son Sığınak Aile” kitabında 10 maddelik “Evlilikte Niyet Sözleşmesi”ne yer vermişti.

Sözleşmede “İki ayrı kişiyiz ancak bir bütünün parçalarıyız. Özgürlüklerimiz ve sorumluluklarımız arasındaki dengeyi unutmayacağız” denilerek ortak ideallerin ömür boyu sevgi, saygı ve güvene dayalı birlikte yaşama hedefi olduğu vurgulanmıştı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı ve Türkiye genelindeki belediyelere gönderilen “Evlilikte Niyet Sözleşmesi” Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Evi Nikah Salonu’na asıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, sözleşme için Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a bir mektup göndererek teşekkür etti.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)