Gazi Mustafa Kemal Atatürk 83'üncü Ölüm Yıldönümünde Anıldı...

Üsküdar Üniversitesi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. Yıl dönümünü anma etkinlikleri kapsamında tüm yerleşkelerinde tören düzenledi. 10 Kasım saat dokuzu beş geçe bayraklar yarıya indirildi, sirenler eşliğinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.  

Üsküdar Üniversitesi olarak Atamızı bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Üsküdar Üniversitesinde her yıl 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası'nda anma etkinlikleri düzenlenliyor. 10 Kasım 1938'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, çok sevdiği vatanına ve hayata gözlerini yumdu. Eğitime, kadına ve hayvanlara verdiği önemle herkese örnek olması gereken Atatürk'ün ölümü, Türk Milletini derinden üzmüştür. Sadece Türk halkının değil, diğer milletlerin de sıklıkla örnek aldığı ve sevdiği bir olan Atatürk, 10 Kasım 1938'de saat dokuzu beş geçe bizlere veda etmiştir. Atatürk, ölümünden günümüzü her 10 Kasımda çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Üsküdar Üniversitesi akademik ve idari kadrosu da öğrencileriyle birlikte saatler 09:05'i gösterdiğinde tüm yerleşkelerinde Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.   

Öte yandan Tarih Kulübü ve Sev Kardeşim Kulübü öğrencileri de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası'nda Anıtkabir Gezisi ile Ulu Önder Atatürk'ü kabrinde ziyaret etti.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)