Prof. Dr. Nevzat Tarhan ‘Dostlar Divanı’ toplantısına katıldı!

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Geleneksel ‘Dostlar Divanı’ toplantısında bir araya geldi. İş, gazete, kültür sanat ve bürokrasi dünyası başta olmak üzere birçok meslek grubundan önemli isimlerin katılımı sağladığı Dostlar Divanı 29 Ekim Cuma günü Covid-19 tedbirleri kapsamında (UMAD) Uluslararası Müslüman Âlimler Dayanışma Derneğinde gerçekleşti. 

Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın açılış konuşması ardından UMAD Başkanı Abdulvahap Ekinci, UMAD’ın faaliyetleri ve amaçlarını özetleyen bir sunum gerçekleştirdi. Toplantının teması ‘Sevgi’ olarak belirlendi ve Dostlar Divanı üyeleri menfaat olmaksızın Allah için sevmenin, kardeşlik ve muhabbetin önemi konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

UMAD’ın Müslüman dünyası için öneminin vurgulandığı toplantıda, Bursa’dan katılan ilahi sanatçısı Mesut Yavaş, UMAD Merkez Müdürü Sadettin Ekici ve Op. Dr. Halil İbrahim Erbıyık birbirinden güzel ilahiler ve kasideler seslendirdi.

Katılanlar arasında Eski Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 22-23. Dönem Ak Parti Erzurum Milletvekili ve Birûnî Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, (MÜSİAD) Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği 3. Dönem Genel Başkanı Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat ve Av. Yusuf Yıldırım vardı.  

Toplantı, Dostlar Divanı üyelerinin vefat eden yakınları adına okunan Kur’an-ı Kerim ve Prof. Dr. Mustafa Karataş Hocanın yaptığı dua ile sona erdi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)